Seat Leon 2014 - klimatizácia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ladislav.s
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 27.10.2008 15:31
Zdieľať na Facebook

Seat Leon 2014 - klimatizácia

Príspevok od používateľa Ladislav.s »

Zdravim pani.Potreboval by som radu,mam leona mk3 a zistil som kedze prislo teplo ze na strane sofera ide celkom studeny vzduch ale na strane spolujazdca citeľne teplejsi.samozrejme mam nastavene rovnake teploty.Ak nastavim teplo fuka teplo rovnako iba chladny vzduch je odlišný aj ked na strane sofera dam max studeny a spolujazdca max teply funguje ale naopak uz to nie je ono.Napojil som to na diagnostiku no je bez zavad ani nepočuť nejake cvakanie servomotora ani nic podobne.
Aj ked uzavriem všetky fukare na lavej strane aj tak nejde extra studeny vzduch na tej pravej.
Dnes idem skúsiť dat naplniť klimu aj ked mi to nedava logiku ze to moze robiť nizky objem chladiva ale skusim.Nejake ďalšie rady?Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Napĺnať klímu je vskutku nezmysel.Treba odkrytovať boky stredového panelu a odsledovať či sa všetko hýbe.Chyba (zápis) je jedna vec,a reálny pohyb tiahiel a klapiek druhá vec.

Je tam celkove 5 krokových motorov vid obr. všetky pohyby ukazuje diagnostika v napätí aj v % , ale treba si to konfrontovať z očnou kontrolou lebo ak sa zlomí tiahlo elektronika si plní úlohu len daná klapka sa nepreklopí atd,. Kto to dobre pozná to zistí aj zo samotnej diagnostiky pretože si konfrontuje % pohyby a teploty,je tam mrte dát
[img]https://i.postimg.cc/cKNF2MRF/bb.jpg[/img]
Ladislav.s
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 27.10.2008 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ladislav.s »

mhlavaty dakujem za odpoved.boky stredoveho panela mas namysli pri pravej nohe sefera a lavej spolujazdca? ????sorry ale chcem mat jasno.Cize tam tie klapky atd su?myslel som ze niekde za/pod odkladacou skrinkou spolujazdca.a nevies prosim ta ako sa presne vola klapka?neda sa to nejako pozriet cez vag myslím akcne členy alebo merane hodnoty...?Dakujem
Ladislav.s
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 27.10.2008 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ladislav.s »

Sorry,teraz som si všimol ze si doplnil príspevok.
K všetkým klapkam je prístup cez boky stredoveho panela?
A náhodou niekoho z okolia Košic kto by mi nato pozrel?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to umiestnené dosť tak že na to celkom dobre nevidieť,preto som dal snímok kde asi sú.Tie bočky idú von lahko jeden pri pravej nohe vodiča druhý lavá noha spolujazdca.Nie je ľahké sa nasúkať pod palubku,ale inak to nejde.
Klapky nemajú meno,majú iba označenie,to je na obrázku - G xxx
Diagnosticky by to chcelo ozaj excelentného diagnostika a ešte ochotného sa dať na vcelku nesmierne hlúpu a ešte časove zdĺhavú prácu.Prv sa na to pozrite aby ste pochopili že ak sa na to niekto dá,tak si vypýta velmi zaslúžené peniaze a práve lacný nebude.najprv si to pozrite,ja vám na východe poviem kam ísť až sa rozhodnete
Ladislav.s
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 27.10.2008 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ladislav.s »

Aha no fajn.Je mi jasne ze to bude blba práca alebo co uz.
Kľudne mi mozte niekoho odporučiť budem vďačný.A ďakujem za vysvetlenie
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Ty kokso, s mhlavatym stojí a padá celé toto fórum :300f: :300f: :300f:
Admini by mu mali nechať v Kremnici odliať nejakú záslužnú plaketu, lebo nebyť jeho, už by to tu umrelo.

Fakt klobúk dolu, chlape, že máš na každú akúkoľvek atypickú závadu takúto vyčerpávajúcu odpoveď. Nehovoriac o tom, že neplatenú.

Ešte raz: :300f:
Ladislav.s
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 27.10.2008 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ladislav.s »

Moj postreh z dnesneho dna.Chybalo mi chladivo tak sa doplnilo cca 80g a cuduj sa svete po merani teploty z vyduchov na oboch stranach rovnaka teplota.tak trocha pobeham a uvidim ako sa to bude spravat.
Ale mhlavaty každopádne ďakujem a ten kontakt samozrejme potrebujem stale. :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ladislav...do ss píšem kontakt na diagnostika,ak by predsa
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných