Seat Leon 1P 2008 ,BSE, 1.6 75kw - športové sanie , filter

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Seat Leon 1P 2008 ,BSE, 1.6 75kw - športové sanie , filter

Príspevok od používateľa ramairn »

Zdravím chcel by som radu od niekoho kto sa do toho trochu vyzná , chcem oživiť svoje auto Leon 1P 2008 ,BSE, 1.6 75kw/102, nečakám zázraky ani ich nepotrebujem som s ním takmer spokojný len mierne pridať výkon, chcem ísť do športového sania , taktiež dám spraviť chip na 113HP, a možno lepšie sviečky ak to tomu chipu pomôže, akurát som čítal že po výmene sania môžu byť problémy s riadiacou jednotkou kôli váhe vzduchu tak to ma trochu odrádza inak to výde celé do pár sto eur a teoreticky to môže byť okej čo myslíte, Ďakujem
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Športové sanie/filter

Príspevok od používateľa achada »

Myslime, ze nie.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Športové sanie/filter

Príspevok od používateľa ivko1 »

Vyser na to, ten slubovaný nárast absolútne nepocítiš, lebo neverím že z toho dostaneš viac ako 3kW aj po chiptuningu. Keby aj 5 kW, stále je to navýšenie ktoré nepocítiš. Ak ti slubujú vyšší nárast, tak je to akurát tak podvod, to už by musel prísť na radu aj výfuk, iná vačka, tvrdšie pružiny ventilov...
Po takých úpravách sa dá získať aj 15-20kW, ale nie je to za cenu pár stovák €€€

Celý rozdiel bude v tom že vdaka inému saniu to bude o niečo hlučnejšie čo bude vyvolávať falošný pocit že to lepšie ťahá
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P 2008 ,BSE, 1.6 75kw - športové sanie , filter

Príspevok od používateľa ramairn »

Okej dík teda, rozumnejšia cesta je pre mňa predať to ,doplatiť tisícku dve a kúpiť to isté kľudne s 1.8T ako tak čítam a s toho už vytrieskam viac
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P 2008 ,BSE, 1.6 75kw - športové sanie , filter

Príspevok od používateľa oco13 »

Smeruješ presne sem - držím palce :42f7: viewtopic.php?f=62&t=79194
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P 2008 ,BSE, 1.6 75kw - športové sanie , filter

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Ak radu od niekoho kto sa vyzna tak asi od tohoto pana:

https://www.cimbu.cz/chiptuning-skoda-octavia-1-3.html

Tipujem ze BSE bude na tom podobne ako je uvedene v odkaze nakolko pre O2 tuto vykonovu motorizaciu nema ako jedinu vobec v ponuke
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P 2008 ,BSE, 1.6 75kw - športové sanie , filter

Príspevok od používateľa martincichy »

Dnes som sa vozil na k20a2. Bol to civic - hladky dvojliter, okolo 150 kilowatov. Ked si pustis youtube, vsimni si, ake otacky ten motor toci. Vykasli sa na turbo. Kup si poriadny atmosfericky motor. Je to motor so stvorcovou charakteristikou (vrtanie je zhodne so zdvihom), take motory sa uz nevyrabaju, lebo emisie. A ani sa vyrabat nebudu. Jo, este nejaku motorku najdes s podobnou charakteristikou alebo lepsou.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P 2008 ,BSE, 1.6 75kw - športové sanie , filter

Príspevok od používateľa pacok »

Je jedna moznost no chce to viac usilia.BSE su motory bez Egr .Ten je nahradeny inou vackou a tak nejake percento stale vracaju do sania.Preto pri tychto motoroch musis viac popridavat aby si sa pomohol z miesta.
Zozen si RJ z BGU plus normalnu vacku bud z BFQ alebo BGU.
Sanie s EGR ventilom plus separator oleja s dierou a hadicou.Ine veko ventilov.
Toto ti nezvysi vykon no zrusis to percento kompresie co unikne do sania a tak bude motor neskrteny kvoli emisiam.
Taketo prerody som uz robil dvakrat.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P 2008 ,BSE, 1.6 75kw - športové sanie , filter

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zisk po takej úprave NULA celá NIČ za tie peniaze a hlavne starostí okolo jak na kostole...

Ak sa žiada výkon, tak najlacnejšie riešenie je kúpiť auto s požadovaným výkonom

Zrovna tak sa dá kúpiť totožný LEON len s 2.0FSI 110kW, tam nárast cítiť určite bude (+35kW a + 52Nm), 0-100km/h za 8,8s (1.6i za 11,7s)
Jedného má na bazoši a za "štvorku" by mu ho určite pustil...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P 2008 ,BSE, 1.6 75kw - športové sanie , filter

Príspevok od používateľa hjundai »

a k takému autu si rozhodne prikúp mikinu s kapucňou, u nás na východe je to teraz moda
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P 2008 ,BSE, 1.6 75kw - športové sanie , filter

Príspevok od používateľa jergusko »

ramairn napísal: 23.11.2021 17:53 Okej dík teda, rozumnejšia cesta je pre mňa predať to ,doplatiť tisícku dve a kúpiť to isté kľudne s 1.8T ako tak čítam a s toho už vytrieskam viac
Pravdu vravíš. Presne toto som ti chcel napísať. Pri slabej atmosfére nič moc nepridáš. To by si musel kompletne prekopať celý motor a to by boli také náklady, za ktoré to určite nestojí. Kúp si nejaké turbo, tam sa dá s výkonom viac čarovať a za menej peňazí (do istej miery).
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P 2008 ,BSE, 1.6 75kw - športové sanie , filter

Príspevok od používateľa autokomplet »

Pri tych lacnych tuningoch typu dam si hrušku z aliexpresu a cakam na atmosferickom motore narast vykonu ....
Vyrobcovia aut daju miliony eur len za vyvoj posrateho nasavania a potom pride Slovak a mysli si, ze to vyriesi za 50 eur ovela lepsie ako vyrobca ...
Tuningmajstri ako ty zabudaju na tieto fakty.
To iste chiptuning atmosfery kde niekto premudrely sa opat hra na vyvojara softu kde opat nejaky smiesny vyrobca aut nevie ale Jozko zo spinavej garaze zo urobi lepsie.

Len pre zaujimavost niekedy naozaj moze take sanie pridat 1 kW ale predajca ti zabudne povedat ze stratis krutiak napr. kebyze len 3 - 5 Nm (castokrat viac) cize cela ta uprava ti je tak na dve veci. Maximalne ta este tak vyhodia z STK lebo ta hruška nebude ani dobre uchytena :-)

Sny o tom ako kupim turbo-motor a urobim poriadny narast vykonu casto koncia ohnutymi ojnicami, este castejsie podpalenymi ventilmi a prepalenymi piestami = KO motor. Samozrejme to motorom nekonci a majitel nechape preco mu zrazu predcasne odisla spojka, turbo, zacala hucat prevodovka a ostatne casti auta ...

Netvrdim ze sa neda auto upravit ale nestoji tp drobne. Zvysenie vykonu atmosferickej 1.6 stoji medzi 5.000 a 10.000 eur, casto aj viac a turbomotory nestoja rozhodne menej ale skor viac.

Vysledne pri tychto starych šerbloch je takmer zadarmo zmena takejto 1.6i za 1.8T
Otazne je, aku macku vo vreci si kupis, kolko dp nej nasypes hned a kolko onedlho.

Skor by som sa sustredil na investiciu v podobe novych olejov filtrov rozumnej kvality, rozvodu, podvozku, brzdam, pneumatikam - tam ti stacia stovky eur ktore spominas.

Pripomeniem ze motor 1.8T si opyta nielen nejaky ten liter benzinu naviac ale aj drahsi servis. Asi skoda hovorit o fakte ze tie lacnejsie 1.8T budu vyhonene vyrozbijane vergle do ktorych sa neoplati ani natankovat ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P 2008 ,BSE, 1.6 75kw - športové sanie , filter

Príspevok od používateľa herin »

Raz som pozeral takú reláciu, kde si majiteľ dával akože chipovať Subaru..zaplatil v ČR 4990 korun a auto malo potom ešte o niečo menší výkon ako predtým/to zistil u iného "čipéra"/ , čiže jasný podvod..
Ale zažalovať ich ani nemohol lebo v ČR sa považuje za trestný čin podvod až od 5000 korun..takže to mali pekne premyslené s tou akciou za 4990 :o
Aby si u tých čipárov za pár ečiek nedopadol rovnako..
Napísať odpoveď

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný