Seat Leon 1.9 TDI , 66 kw - tuning

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1.9 TDI , 66 kw - tuning

Príspevok od používateľa leonNL »

Ivko, oplati sa vymenit auto, aj ked ma doma zachovaly, spolahlivy, oservisovany kus s jasnou servisnou historiou, za macku vo vreci? V tomto pripade zastavam nazor, ze radsej si necham nieco co poznam a pridam mu par koni, ako to vymenit a potom lutovat. A ten narast vykonu cca 20kW na jednotkovom Leone urcite pociti.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1.9 TDI , 66 kw - tuning

Príspevok od používateľa m.f. »

Skusal som odoslat ss ale neodoslalo,neviem preco.
Napis mi ty ss a posli telefonne cislo,ja ti zavolam.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1.9 TDI , 66 kw - tuning

Príspevok od používateľa ivko1 »

leonNL : ja si skôr myslím že on bude celkom čerstvý majiteľ toho Leona...
Pretože on nikde nepísal že má kus s jasnou históriou a riadne vyservisovaný.
Seat Leon je tip auta obľúbeného u pubertiakov a väčšinou už vystriedalo viacero majiteľov, servisná história je v podstate úplne nejasná a stav býva skôr biedny ako slušný...

To by sa musel obzerať po verzii "TOP Sport", tam by som si vedel predstaviť že to predáva niekto, kto sa o to aj staral a taká bude aj cenovka, kľudne 70-100% viac voči sociálkam kde je najslabšia 66kW
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1.9 TDI , 66 kw - tuning

Príspevok od používateľa leonNL »

Samozrejme mozna je aj ta varianta. Ja som len napisal, ze za predpokladu AK.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1.9 TDI , 66 kw - tuning

Príspevok od používateľa dreeevo »

Prifúkneš to na viac KW a potom tu budeš o mesiac riešiť prečo ti trasie volantom.
Všetky tieto autá trpeli na poddimenzované brzdy, maličké FS III-ky 280mm, ktoré nezvládali ťažký motor a viac koní, hlavne ak sa aktívne využivali. Preto sa najprv zameraj na toto, lebo napr. 1.9tdi 96kw alebo 1.8T 110kw už boli osadené FN III strmeňmi s 288mm kotúčom a to už je iná káva. Výkon treba brzdiť, to je priorita.
Preto všetci v mojom okolí na tých autách 66/81kw brzdy prestavovali z 280 na 288mm

https://forum.skodahome.cz/topic/139672 ... rade-brzd/
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1.9 TDI , 66 kw - tuning

Príspevok od používateľa ivko1 »

...a to je velmi častý problém.
Kúpim si variantu so slabým motorom a potom riešim ako dvihnúť výkon a pritom si stačilo kúpiť tú výkonnejšiu.
Potom sa v tom ludia špárajú, lebo to chcú za "lacno" a to prináša akurát patálie.
Ked to aj funguje, že to urobil niekto kto sa rozumie, tak sa potom narazí na problém slabej spojky, slabých brzd...

Ked to nakoniec človek zráta, tak do toho nasypal tolko že za to mohol mať tú výkonnejšiu verziu, kde by mal napríklad aj nejakú lepšiu výbavu ako napríklad sedačky...

A ked potom príde na predaj, tak tá upravená 66kW nikdy nebude mať takú hodnotu ako originál výkonnejšia verzia
jozzo71
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 27.12.2009 07:21
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1.9 TDI , 66 kw - tuning

Príspevok od používateľa jozzo71 »

m.f. napísal: 03.11.2022 18:56 Obtok Leon nemal. Len Ibiza,Polo,Octa a golf4. Ale tie obtokove sa velmi vytunit nedaju.
Leon mal AGR s obtokom si predstav, pán turbo mechanik..
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1.9 TDI , 66 kw - tuning

Príspevok od používateľa m.f. »

Jozo,mas pravdu,malo aj obtok AGR.
U nas som taky este nevidel,asi to robili len pre Spanielsko.A odtial sa vela aut nedoviezlo.
Ale doteraz som riesil len variabilne ALH AHF ASV.
Sorry nie som vseved.
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1.9 TDI , 66 kw - tuning

Príspevok od používateľa pogo-roll »

sorry za hlupu otazku ale nestaci mu to proste len cipnut? naco menit turbo + cipovat?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1.9 TDI , 66 kw - tuning

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nestačí.Z jednoduchého dôvodu...preplňovanie pracuje úplne odlišne na obtokovom a variabilnom turbe.Samotná prestavba na variabilitu finančne neruinuje v podstate je dobrým riešením.Ovšem všetkému by malo predchádzať poznanie stavu.Ale treba počítať že doma to neurobí pretože musí sa siahať do softu rj nakoľko ovládanie tlaku turbíny (N75) pracuje v otočenom režime,tj pokiaľ by to ponechal tak miesto pridania na variabilite by uberalo tlak.Bežne sa prestavby z 66 na 81 robia,nič extra to nechce a meniť slušné auto a opäť kupovať mačku asi bohviečo nebude.Pri prestavbe aspoň má jasnú správe v akom je to stave,to stojí za to.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1.9 TDI , 66 kw - tuning

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kde berieš Milan že to je "slušné" auto?
Už som to tu raz písal, predpokladám že on je čerstvý majiteľ, stav neznámy a je vysoká pravdepodobnosť že ten stav zodpovedá typu auta obľúbeného medzi mladými v puberte...
Keby to auto mal dávno, tak by dávno riešil výkon, ale on ho rieši teraz...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1.9 TDI , 66 kw - tuning

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Niet dôvodu čokoľvek predpokladať,otázka sa týka techniky,ani duševných pohnútok ani peňaženky.Taká požiadavka nebola,niet dôvodu riešiť čokoľvek iné
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1.9 TDI , 66 kw - tuning

Príspevok od používateľa ivko1 »

Potom ale ani nie je dôvod predpokladať že je auto v slušnom stave, zvlášť vzhladom na vek auta a to že bolo oblúbené medzi puberťákmi
Seat Leon prvej generácie sa v slušnom stave hladá asi ako ihla v kope sena, pretože všetky sú na kašu a velmi silno pochybujem že tento prípad by bol zrovna výnimka
Tých pár kusov FR / Top Sport za 3-4000€ nebudú tento prípad, pretože to by sa nepýtal na výkon.

Stačí vedieť čítať medzi riadkami, ten čo vie zrátať 1+1 aj 2+2 si nekúpi 66kW aby potom riešil ako zdvihnúť výkon, pretože sa nevyzná...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1.9 TDI , 66 kw - tuning

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to možné že to tak je,ale nepýta si to riešenie.je to vec majiteľa.V podstate je jedno či to tak je alebo nie,pre rozhrešenie nech ide do kostola.Sú autá zanedbané a sú ozaj veľmi starané,možno by si bol prekvapený.Nie som zástanca názoru riešit čo je a nie naivné (od zakladateľa témy) ako otázka.Keď o technike nevie nič,nediskvalifikuje ho to,a stále by mal dostať odpoveď tak aby jej rozumel človek bez vedomostí o technike.Môj lekár je vo svojom ozaj ťažký king,ale v technike katastrofa,naivita max kalibru.Ako by potom mal dávať otázky ?
Nepáči sa mi to riešiť tieto veci
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1.9 TDI , 66 kw - tuning

Príspevok od používateľa leonNL »

Mohol to auto zdedit po dedovi, strykovi, kupit od kolegu kamarata rodinneho prislusnika atd… Dostal sa k zachovalemu staranemu Leonu a vykon sa mu zda primaly. Je to jedna z moznosti, nie? Kludne to auto moze mat on sam niekolko rokov a teraz sa rozhodol podvihnut vykon… A co sa tych FR ci Topsport verzii tyka, tam by som videl vacsiu sancu na to ze to mal nejaky “pretekaaar” ktory tomu nakladal co to dalo zima nezima a bude to vyzmykane ako sa len da. Taku 66kW verziu mal skor niekto, kto uprednostnil ekonomicku jazdu pred sportovou a tomu vo vacsine pripadov nasvedcuje aj celkovy stav.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných