Seat Inca 1.4 44kw - po naštartovani vypne motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Seat Inca 1.4 44kw - po naštartovani vypne motor

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Zdravim vas


Nedavno som si zakupil auto Seat Inca 1.4 44kw AEX na LPG(BRC)

Predošli majitel jazdil len na plyn..ved prečo nie tak šetriť..ked som došiel domov a začal som jazdit na benzin tak auto vykonovo išlo super..teda tak ako ma,no problem nastane vtedy ked rano idem naštartovať na benzin(auto dlhšie toči cca 3-4sec.) chyti bez problemov no niekedy sa stane že po 3 alebo 10sekundach motor sam od seba vypne ako keby som ho vypol klučikom,naštartovať už potom nechce,musim štartovať na lpg,auto chyti a funguje dalej bez problemov,ked vytočim motor nad 2500ot. a prepnem na benzin tak už funguje a motor nevypne,vypinanie motora mi robi len vtedy ked sa motor naštartuje..zrejme aj preto byvali majitel chodil len na plyn lebo nechcel riešit tuto zavadu.Ja chcem mat auto v poriadku či na lpg alebo benzin.
Táto zavada sa mi prejavuje hlavne ked je rano mokro(po daždi) alebo ked som auto umyl na umyvarke,štartol som na benzin a do 3sekund už motor zhasol..mohol som štartovat na plyn,ale robi to aj ked je vonku horuco a sucho.

Vymenil som už tieto veci:

sviečky
veko + palec rozdelovača(samotny rozdelovač nema vôľu)
indukčna cievka
vymenena škrtiaca klapka(na predošlej kolisali otačky)
skontrolovane podtlatkove hadičky.
vymenene rele palivoveho čerpadla
vymenene rele lpg(relatko pri štarte pušta elektrinu do vstrekov aby naštartovalo,kamaratovy sa to rele pokazilo a auto nechcelo chytit na bezin,umna po vymene to stale blbne)
skontroloval som aj kontatky pre ukostrenie motora a su v poriadku.
vymene je aj čidlo teploty motora

Dochadzaju mi už napady čo može spôsobovať tento problem,mal som už tento motor 1.4 44kw a bol som spokojny no tento v mojej ince ma prekvapil s takou zavadou..


mam už len asi 4 možnosti čo može byt zle..

1.Palivove čerpadlo
2. Immobilizer(mam 2x kluč,ani vymena klučov nepomohla)
3. Zla RJ motora(mam doma jednu nahradnu)
4. Upchate sitko v palivovom čerpadle(auto ma 280 000km a vytiahol som palivovy filter čo bol zrejme od vyroby pri nadrži)

Ak niekto riešil tuto zavadu a prišiel na problem alebo vie mi niekto poradit čo s tym tak budem velmi rad,dakujem :)
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

podla mna:
1.a 4.-zmeras tlak a vies ze ci to je ok
2.-nie, imobilizer snad nevie ci ides na plyn ci benzin
3.-nie, blblo by aj na plyne, ale tak ked mas nahradnu tak si kludne skus vymenit pre dobry pocit z prace:)
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

palivovy filter je novy
ako teda zmeram tlak na cerpadle? este som to nerobil,zajtra prekontrolujem motorovu elektriku.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

xotox napísal:3.-nie, blblo by aj na plyne, ale tak ked mas nahradnu tak si kludne skus vymenit pre dobry pocit z prace:)
A pol dňa riešiť, prečo mi po výmene RJ neštartuje už ani na N9x, ani na LPG a potom by mu možno niekto hádajme/dúfajme tu na fóre poradil, že veď počuj, ale šak imobilizér ťa blokuje, lebo vo vymenenej RJ je nakódený nejaký predošlý, nie tvoj...
Mr.Marco napísal:ako teda zmeram tlak na cerpadle?
Nie na čerpadle. Tlak sa, aspoň podľa mňa, oplatí zmeriať na spoločnom mieste čo najbližšie k vstrekovačom, tzn. narážam napr. na rampu vstrekovačov. Prečo? Overíš správnu funkciu ako čerpadla, tak regulátora tlaku paliva.
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

posnazim sa najst mechanika co mi bude vediet skontrolovat tlak,aa este taka prihoda s tym problemom..na b.pumpe jak som nastartoval motor pohol som sa idem asi 15km/h auto ide odrazu ho nieco zadusilo a spomalujem,plynovy pedal drzim v rovnakej polohe..odrazu auto vypali ako raketa dalej a potom uz zdochlo..no ten pumpar co stal za pultom sa musel riadne zomna udrbavať..prepol s na plyn a idem dalej :D pozabudol som na ten regulator tlaku paliva,moze aj ten sposobovat tuto zavadu?
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

undertaker.. trosku nadhladu, napisal som ze to nebude tou ECU, ale ked nema co ine na robote nech si skusi vymenit aj ecu aj immo, aj polku auta, na vlastnych chybach sa najlepsie uci a bude vidiet co s cim suvisi.. to bol taky joke ;)
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Mr.Marco napísal:pozabudol som na ten regulator tlaku paliva,moze aj ten sposobovat tuto zavadu?
Mohol by, aj keď regulátoru by som skôr pripísal divné správanie auta, napr. ako si spomenul - "dusenie", príp. problémy so štartom a mnohé iné. Skapíňanie skôr nie. Určite tým však nechcem napísať, že tu chyba nebude - môže byť.

@xotox - zrejme som nevhodne zvolil slová. Nebolo to myslené ako útok, ale ako rázna pripomienka toto, prečo to nerobiť. Pardon.
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

ten regulator skusim vymenit kamarat by mal mat jeden naviac..rano veziem auto na reviziu lpg tak popytam sa pana mechanika ci nevie mi ten tlak zmerať a uvidim podla vysledkov..cerpadlo nieje problem vymenit ani regulator..uz len zistit ktore je zle. :)
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Dnes po revizií lpg som sa bol previesiť a lpg aj benzin funguje skvele,no problem pretrvava..po 30km jazde rychlost cca 100-120km/h som zaparkoval na parkovisku,vypol motor.. o 5 minut som naštartoval auto pobehalo 10sekund,zaradim spiatočku idem vycuvať a auto skapalo..takže zase štart na plyn a už potom v poriadku,skusim vymenit regulator ak nepomôže tak jedine palivove čerpadlo.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Regulátor, resp. čerpadlo chceš meniť za nové? Resp. vymeniť následne po tom, ako za niečo z toho dáš peniaze? Či vymeniť na skúšku za zaručene funkčné z iného auta/od niekoho?
V tomto totiž vidím veľký rozdiel.
Nie je totiž isté ani jedno, ani druhé...
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Vymenim za funkcny vyskusany diel pouzity aby som zistil kde je zavada..nebudem kupovat nove diely a skusat ci je to prave tento diel zly.Zajtra vymenim regulator a uvidim ci to pomohlo..
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

takže vymeneny je regulator tlaku paliva..ten stary mal v sitku dost bordel,preto lebo palivovy filter nikto nemenil..
ukostrenie motora za autobateriou tak isto je opravene ked že pôvodne koncovky na kabloch boli rozpadnute,od vtedy mi auto neskapalo ani raz aj ked pršalo tak nebol problem..no dnes zase to spravilo a 2x za sebou,takže už neviem...vyjazdim benzin v nádrži a vymenim palivove čerpadlo..snad bude to chyba,majitel pred tym jazdil možno s 1l v nadrži a tak ho vekom aj časom pridrelo a zasekava sa..
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Mr.Marco napísal:palivovy filter nikto nemenil
A čo tak ho vymeniť? Aj upchatý filter môže zapríčiňovať takéto chovanie.
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

ako som pisal na zaciatku temy,filter bol vymeneny..ja som ho menil. :)
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Aha, pardon, nepamätal som si a nečítal som to odznova...

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných