Seat Ibiza 1.4, 44 kw, 1998 - teplota vody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kalman
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 12.03.2005 03:58
Zdieľať na Facebook

Seat Ibiza 1.4, 44 kw, 1998 - teplota vody

Príspevok od používateľa kalman »

Zacina sa mi auto len niekedy trosku prehrievat na cca 110 °C nikdy do teraz sa auto neprehrievalo , rucicka bola vzdy v norme, unik kvapaliny nie je.

Spozoroval som, ze pri nastartovanom vozidle pri otvorenej exp.nadobe sa po chvili zacala voda vytlacat von, medzi tym sa auto prehrialo cca na 110 °C a zapol sa ventilator.
Po zavreti nadrzky tusim , ze by ju vytlacilu celu sa teplota ustalila na normu.

Vie niekto uz pri tomto popise urcit pricinu?
Mna laika napada viko alebo termostat ventilator a zopinanie funguje, hadice nie su tvrde.No neviem.

Dakujem.Kosice.
Naposledy upravil/-a kalman v 28.03.2015 07:11, upravené celkom 1 krát.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Vicko expansky ma byt stale zatvorenen inac okruh chladenia nefunguje.cize nic tomu nieje.
kalman
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 12.03.2005 03:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalman »

seven549 napísal:Vicko expansky ma byt stale zatvorenen inac okruh chladenia nefunguje.cize nic tomu nieje.
nikdy rucicka neprebehla nad 90 °C odkedy mam auto
x krat som viko mal otvorene pri nastartovanom vozidle a nikdy sa mi kvapalina netlacila von..cize chyba tam bude urcite !!!
kalman
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 12.03.2005 03:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalman »

nikdy rucicka neprebehla nad 90 °C odkedy mam auto
x krat som viko mal otvorene pri nastartovanom vozidle a nikdy sa mi kvapalina netlacila von..cize chyba tam bude urcite !!!
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Prasknuta hlava alebo tesnenie. :3035: :3035: :41c2: :41c2:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

kalman napísal:
seven549 napísal:Vicko expansky ma byt stale zatvorenen inac okruh chladenia nefunguje.cize nic tomu nieje.
nikdy rucicka neprebehla nad 90 °C odkedy mam auto
x krat som viko mal otvorene pri nastartovanom vozidle a nikdy sa mi kvapalina netlacila von..cize chyba tam bude urcite !!!
tak motor zajrej na prevadzkovu teplotu drz na 4000 otackach alebo ho prebehni aspon 5 km dialnicnou jazdou a uvidis ako ti tu vodu vytlaci von a motor bude rozpaleny ako nikdy.bavime sa o benzinovom motore.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

x krat som viko mal otvorene pri nastartovanom vozidle a nikdy sa mi kvapalina netlacila von..cize chyba tam bude urcite !!!

- na autorubiku je rubrika "ako to funguje" celkom dobre vysvetlené základné veci... expanzná nádobka sa preto volá expanzná lebo umožňuje zmenu objemu pri zmene teploty... také máte aj doma v okruhu teplovodného kúrenia. Ak by ste nemali tak horúca voda unikne pretlakovým ventilom a po vychladnutí bude objem v okruhu nedostatočný... vodu v expanzke kontrolujeme po vychladnutí, má byť medzi min. - max., systém musí byť aj odvzdušnený lebo bubliny v hadici bránia pohybu tekutiny - okrem iného...
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

a aky mas vobec problem? Ze sa ti niekam tlaci voda pri otvorenej nadobke? Co keby si to tak zavrel a neriesil hluposti?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak ľudia nemajú problémy , tak si ich vytvoria....
kalman
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 12.03.2005 03:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalman »

seven549 napísal:
kalman napísal:
seven549 napísal:Vicko expansky ma byt stale zatvorenen inac okruh chladenia nefunguje.cize nic tomu nieje.
nikdy rucicka neprebehla nad 90 °C odkedy mam auto
x krat som viko mal otvorene pri nastartovanom vozidle a nikdy sa mi kvapalina netlacila von..cize chyba tam bude urcite !!!
tak motor zajrej na prevadzkovu teplotu drz na 4000 otackach alebo ho prebehni aspon 5 km dialnicnou jazdou a uvidis ako ti tu vodu vytlaci von a motor bude rozpaleny ako nikdy.bavime sa o benzinovom motore.
ale co keby 160 km a nic nevytlacilo??? hmm...;) zacina sa prehrievat..nieco tam bude ..
kalman
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 12.03.2005 03:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalman »

pidizvi napísal:a aky mas vobec problem? Ze sa ti niekam tlaci voda pri otvorenej nadobke? Co keby si to tak zavrel a neriesil hluposti?
to bolo zistene ;)..ty hlupost..zacina sa prehrievat..niekedy..neviem co moze byt chybne termostat alebo viko len ..alebo je chyteny motor..
222romco
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26.07.2008 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 222romco »

Vytiahni termostat, prevetraj auto bez neho. Ak ti to bude robit to iste, v termostate chyba nie je, preplachni cely chladiaci system-najblbsie miesto na priskrtenie chlad.systemu je radiator kurenia. Ozaj-kuri ti to v poriadku?
kalman
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 12.03.2005 03:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalman »

Ano kuri v poriadku.Dobre dik nieco na precistenie ..skusim..a uvidim
222romco
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26.07.2008 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 222romco »

Samotny radiator kurenia vycistis najlepsie pod miernym tlakom-odpoj obe hadice v motorovej casti, do jednej mu budes pustat mierny tlak, z druhej budes vidiet, ake mal radiator znecistenie. Samozrejme musis vypustii cely system chladenia, idealne je vytiahnut termostat, kedze bude branit cirkulacii vody. Ak zbadas, ze pri samotnom vypustani chlad.kvapaliny sa nachadza znecistenie, drobne ciastocky a pod., skus vygooglit, aky je idealny pripravok na precistenie chladiacej sustavy.
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubos zimovcak a 4 neregistrovaní