Seat Ibiza - Ako postupovat po vymene chladica?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Seat Ibiza - Ako postupovat po vymene chladica?

Príspevok od používateľa dekarbon »

Prosim vas včera s ami stala taka neprijemna vec že som zrazil zajaca a zlomil mi chladič dosledkom coho bolo vytecenie chladiacej kvapaliny.Eexpanzna nadrzka je prazdna a hadice ked stlacim tie hrube tak su uplne akoby prazdne. Chcem sa opýtať po výmene chladiča čo treba s tým autom urobiť? natlakovať nanovo chladiaci systém? alebo aký je postup prosím vas? ďakujem s pozdravom

auto je seat ibiza 6L 1.4 16V 55KW BBY
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

Takze ak to chapem spravne po otvoreni termostatu klesne hladina v expanzke? Preco? Narazam na to doliatie nemrznucej zmesi. Dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Voda ti vytiekla komplet z celého systému, ale keď si ju dolieval do studeného motora tak bol termostat = malý okruh uzatvorený (ak to berieme od expanzky)...
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

Uz chapem motor ma maly a velky okruh chladenia.ked je motor studeny tak je termostat zatvoreny a voda cirkuluje len v bloku motora.akonahle teplota stupne na otvaraciu teplotu termostatu co je asi 80 stupnov termostat sa otvori a voda zacne cirkulovat aj vo velkom okruhu chladenia motora ktorej sucastou je aj chladic ktory som mal ulomeny tak zato ked som bral auto do servisu asi 200 metrov do garaze netiekla voda z chladica lebo velky okruh bol zatvoreny.
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Tak nejak, preto tu kvapalinu treba dolievat na dvakrat.
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

no auto je v servise od pondelka..v pondelok sa snim nic nerobilo..ked som bol osobne v servise vcera nemalôi ho ani vonku rped servisom ani v dielni auto nebolo a vcera mi len nacenili robotu dal som zalohu na material ale kedy vymenia chladiič naraznik a nastriekaju to netušim snad do konca tyzdna ale..dost ma zarazilo ze tam nebolo ani auto..snad ho este uvidim..kolko trva nalakovanie naraznika lakovanie a vymena chladiča na ibizu 6l? to musi bytz hotove az jeden den nie?
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tono.kov a 11 neregistrovaných