Seat Ibiza 6L 1.4 16v BBZ r.v.2006 - kurenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jarka1979
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 22.11.2010 13:08
Zdieľať na Facebook

Seat Ibiza 6L 1.4 16v BBZ r.v.2006 - kurenie

Príspevok od používateľa jarka1979 »

Zdravim,zena ma Ibizu 6L 1.4 16v BBZ r.v.2006 a pred tyzdnom som jej menil kabinovy filter (mimoriadne zasraty,tak nechapem ako mohol byt vymeneny pred 2 rokmi) a povypadavali take kusky potrhaneho igelitoveho vrecuska,ale co ma trapi najviac je,ze ked som zapol klimu na max.,aby ventilator tlacil do kabiny co najviac vzduchu,tak tam zrazu volaco zasramotilo a nasalo (asi spominane igelitove vrecusko) a od vtedy mi ide do kabiny len minimalny tlak vhananeho vzduchu a huci ventilator ako ked startuje boeing, no nenormalny dunivy zvuk.

Chcel by som vas poziadat o schemu kurenia na tuto ibizu,popripade schemu demontaze palubnej dosky,aby som sa mohol nejako dostat k ventilatoru a pozriet,co ho tam dusi. Nerozumiem,kde presne auto nasava vzduch pre chod kurenia.(teda akou cestou sa ten igelit tam mohol dostat)

Pripadne ak ma niekto skusenosti s podobnym problemom,aby sa vyjadril ako to vyriesil. Nechce sa mi ist s takouto vecou do autorizaku.

Vdaka
celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa celerb »

Síce nie na Ibize, ale na Golfe VI sa mi stalo niečo podobné, začal rachotiť ventilátor, ja ho mám vpravo dole vo vodorovnej polohe a stačí celý ventilátor trochu do strany pootočiť a smerom na dol vytiahnuť. Možno ten Seat to má podobne. Neviem skade a ako sa tam dostal, ale tiež som mal na ventilátore igelitový sáčok.
jarka1979
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 22.11.2010 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarka1979 »

Vdaka za typ ,skusim sa na to dneska pozriet. Ak by niekto mal tu schemu bol by som za nu vdacny.
jarka1979
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 22.11.2010 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarka1979 »

tak nic co by bolo mozne pootocit som nenasiel...ventilator huci nenormalne nadalej a neviem ako dalej... ma niekto nejaky napad?
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:40bd: :d :D Len tak zo srandy napis kolko km si spravil za 2 roky??? :40bd: :d :D

Niektori ludia bi najradsej na aute nemenili nic len sa vozili :3035: :3035:

Treba demontovat palubovku .
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tu mas video
https://www.youtube.com/watch?v=Fm2h5AswPMQ
alebo
https://www.youtube.com/watch?v=X-eJlKau_PI

V skratke dat dole priehradku spolujazdca a uz uvidis ventilator, das prec par srobov a vytiahnes. Celu tu ciernu krabicu s ventilatorom mozes rozobrat, nemal by to byt problem, par srobov a mozes vytiahnut rotor. Ked uz to mas vybrate, mozes ocistit osku od spiny a dat novu vazelinu. Samozrejme vytiahnut sacik z vrtule.
jarka1979
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 22.11.2010 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarka1979 »

Vdaka za pomoc. skoda ze ma youtube nenapadol skor :2f93:

Ibizu som kupil len prednedavnom a zaznam o vymene kabinoveho filtra bol z pred 2 rokov,takze ten sajrajt nemam na svedomi,len doteraz nechapem ako sa tam dostalo igelitove vrecusko...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ventilator saje vzduch pod plastom pod celnym sklom ako kazdy jeden vyrobook vw.a ako sa tam dostal sacok neries.nemas to odnova za tie roky sa v tom u par ruk vrtalo.ja mam taky kabinovy filter spinavy za pol roka hoci auto jazdi len 5000km rocne.
celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa celerb »

seven, ja mám golfa od nova, némá ani 50tis km a na ventilátore bol natiahnutý mikroténový sáčok. Ešteže demontáž vrtule v golfe je niečo porovnateľne tak náročné, ako výmena kab. filtra..., ale kým som na to prišiel, išla von odkladacia skrinka pred spolujazdcom a všetky platsy z prava z ľava....tiež som potom čumel na sací priestor pod kapotou, aj na spomínanú skrinku v interiéri a logicky nie je šanca nasania nijakého sáčku...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak jedina moznost chyba vo vyrobe.stava sa ze pracovnik v robote spi na nohach a zabudne.absolutna normalka u ludi co robia robotu ktora ich nebavi.ja ked som pocul ako moj jeden znamy siel robit do kie a skolu ma polnohospodar tak som sadol.a to je ten problem ti ludia nerozumeju co robia oni skratka len robia dookola to iste cele dni na svojej pozicii.pre kiu dobre lacna montaz.dalsi sklada vo vw bufiky.proste to sklada cele dni dookola a nerozumie co robi.nevie ani kde to ma privod vody paliva vyfuk ako spozna spalovaciu komoru nic nic nic.automobilka vie co robi {platit nevzdelanych} preto sa stavaju take chyby.
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných