Seat Ibiza 6L - vrzganie , buchanie od napravy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Seat Ibiza 6L - vrzganie , buchanie od napravy

Príspevok od používateľa dekarbon »

Ahojte.zaujímal by ma váš názor.Pred cca 3-4 mesiacmi bolo ešte všetko relatívne v norme a nič na aute nebúchalo ani nevrzgalo.Asi cca 2 mesiace dozadu sa objavilo najskôr take menej časté vrzganie od nápravy vpredu no časom sa to zhoršovalo a vrzganie bolo pri zabrzdení čoraz zretelnejšie a častejšie.teraz to vrzga a sem tam aj buchne keď uplne zastavím takmer stále.Keď však vyjdem s autom na obrubík alebo na nejakú vyvýšeninu tak nič navrzga a podvozok sa ajví ako tuhý ako keby mu nič nebolo a taktiež aj počas jazdi keď sa s autom jazdí dlhšie toto vrzganie sa troška umierni ale vpodstate zostane.silentbloky predných ramien aj spolu s nosnými čapmi boli menené pri 180 000 km teraz má auto 269 500 km tachometrových čo je tak cca 90 000 km necelých.Dával som silentbloky aj čapy značky LEMFOERDER tie zosilnené no ale zda sa mi že to budu oni už zasa čo myslíte? ďakujem za každu radu
CLL
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 13.03.2011 17:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CLL »

Tyčky stabilizátora vŕzgajú,,, uloženie stabilizátora v gumách búcha ,,, Výmena za nové nevyhnutná...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

90000km po vymene dielov naprav a znova nieco bucha.uz je aj nacase aby buchalo druhovyroba uz neni original.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

by som kaslal na nejake vrzganie, pokial sa fakt jedna iba o ten zvuk a neohrozuje to jazdne vlastnosti
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

no takže teraz som bol rpi aute vytočil si pekne rpedne kolesa aby som skontroloval napravu a kukam a gumy zvnutra zjazdene takmer tak že tam neni ani dezen uz skoro vidieť..skušam tyčku stabilizatora už bolo citit keď som sňou mykal že je vola v klbe,čapy riadenia bolo pekne vidieť tie už maju ak som dobre videl potrhanú manžetu gumovú,silentbloky ramien predných tiež nebudu po 90 000 km čo sa menili už v TOP stave ani tei vonkajšie gulové čapy predných ramien nebudu už v 100% stave a silentbloky priečnej tyče stabilizatora tie tiež budu chytene..darmo tie čapy riadenia sa nemenili od cca 113 000 km tachometrovych a teraz ma auto 269 700 km a geometria sa nerobila odkedfy som menil tlmiče cca od 220 000 km takze dobrych 40-50 000 km nebolo s geometriou hybane..
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

Prosím Vás ale furt nad tym autom rozmýšlam,objavil som na vodičovej strane že je roztrhnutá gumová manžeta čapu riadenia,bol som sa previezť s autom a jedine čo pozorujem je čo sa tyka riadenia že keď stojím a motor je vypnutý a keď pomykám volantom tak to tak klepe a pri jazdení sa volant javí len maličko volnejší neni už taký tuhý ako býval kedysi..ale zatial sa toc ele prejavuje len tou zlou geometriou takže otázka..pokial je rozthnutá manžeta čapu riadenia oplatí sa davať robiť geometriu zatial aby som ušetril prachy? lebo samotný čap volu zatial nemá len manžeta je potrhaná a geometria je v kýbli ale hovorím skušal som rukou pohnut s tým čapom to drží pevne aj jedna strana aj druhá..tak neviem mám vymeniť tie čapy alebo stačí zatial len geometria a počkať než sa tie čapy rozpadnu uplne a až potom vymeniť?
222romco
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26.07.2008 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 222romco »

Nic v zlom, ale myslim, ze ked sa ti rozpadnu capy riadenia, toho budes musiet veeelmi vela menit, nie len tie capy. Urcite by som neriskoval rozpadnutie tych capov.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

roztrhnuta manzeta ti pokazila geometriu? To je volaka blbost.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ale taku vec ako zodrate gumy si si mohol vsimnut ked sa menil olej alebo servis ktory to menil.ved mal hlavu pod tym autom.daj spravit len geometriu 20 eura neni vela tam ti aj povedia co vsetko je zle.to buchaniee moze byt aj riadenie je to absolutna normalka u vsetkych aut co maju vela km.podla toho poznat stocenicu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní