Seat Ibiza 6L - smrad od spojky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Seat Ibiza 6L - smrad od spojky

Príspevok od používateľa dekarbon »

Zdravim.Chcel by som sa opýtať na jednu vec ktorú som si všimol pri jazde po dialnici s mojim autom Seat Ibiza 6L 1.4 16V 55KW kod motora BBY.Pri jazde okolo 130 km/h je cítiť zápach akoby sa pálila spojka pritom spojka nešmýka pri zobehoch ani pri plnom stlačení pedála na podlahu pri akomkolvek režime jazdy..len ten zápach sa objavuje aj keď mám dole okno pri jazde na dialnici tak cítim smard od spálenej spojky a tak isto občas aj v kabíne ale deje sa to pri konštantnej jazde okolop tých 130-140 km/h tachometrových keď sa otáčky blíža na tomto motore ku hranici 4000 za minutu na 5tom prevodovom stupni.Spojka bola menená zhruba pred 96 000 km a bol menený komplet set od značky SACHS..neviem ale podľa mňa by ten smrad od spojky pri dialničnom tempe byť nemal alebo sa mýlim? ďakujem,ešte dodám že zotrvačník aj keď ej to jednohmota meneý ešte nebol a má zhruba okolo 300 000 km za sebou odhadom
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

motor sa ti neprehrieva? To asi nebude spojka, ta by v prvom rade smykala.
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

teplomer ukazuje stále 90 stupňov ale čo viem tak vela uatám sa stalo že teplotu ukazovalo normálnu a motor sa prehrieval takze neviem jedine žeby som to zmeral cez VAG počas jazdy ale VAg diagnostiku nemám anemám ani nikoho kto by to napichol na VAg sadol si somnoua jazdili by sme a sledoval by to..chladíč bol menený len tak pre info kvoli tomu že ho rozlámal zajac ktorého som zrazil..ventilátor za chladuičom funguje normálne,voda nikde neuniká,len ako bola hlava dole tak je ta voda chladiaca trocha tmavšia(asi sa tam dostal nejaký bordel keď boal hlava dole) ale to v servise mi bolo povedané že to na jeseň sa vymení takže to nejako neriešim..len zase ono to bopl presne ten istý taký azbestový alebo taký smard ako keď tomu riadne naloží ma cítim spojku presne ten istý zápach to bol..ten zápach si pamätám to je nezameniteľné
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tak mozno to bude spojka, ale kym ti nesmyka, tak jazdi a ked zacne smykat, tak ju vymenis.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak je ten zápach azbestový tak by som ho moc nedýchal.. lol
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No mňa napadajú len dve miesta na aute,kde je trecí materiál...to druhé sú brzdy....neostáva po zime niektorá visieť?
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

@vlady noo brzdy neviem ci visia alebo nie zatial ich nehavam tak chcel som vymeniť obloženie lenže bolo mi povedane že je top ešte škoda vymieňať lebo že tam mam ešte polovicu brzdneho materialu takže nič sa s brzdami nerobilo..uvidime či sa vymenia keď teraz pojdem do servisu na vymenui oleja či to už bude take an vymenu ale minimalne bude tam seknuty jeden vodiaci čap na strmeni lebo na jednom kolese je menej zodraté obloženie a na druhom kolese viacej..kukal som videa na youtube a tam hovorili že to može robiť buď brzdovy piest v strmeni alebo seknute vodiace čapy že nebehaju hladko vo svojich puzdrach..no uvidime
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný