Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa adam1982 »

Zdravím,
Mám Ibizu 1.6 TDI CAYB, cca 230tis KM, pravidelný servis, tankovanie iba OMW a JET, jazdené dlhé trasy( v poslednom období už málo), ale k veci: Jedná sa mi o to, že autu svietila kontrolka žhavenia a už nas aj nechalo. Proste nudzový režim a zasvietila aj kontrolka motora a smrdel aj olej. Auto putovalo do servisu, kde sa cez diagnostiku a za jazdy vypalil DPF filter, ale bol som upozorneni aj na EGR a aj dvojhmotu a vstrekovače. Auto som odstavil a nejazdime na ňom.Nič nesvieti. Viem, že už si auto pýta vačší servis a zaujima ma koľko to tak orientačne cenovo vychádza- Original EGR, Vyčistenie DPF, 4x vstrekovače(bud repas alebo nové siemens) a dvojhmota. A teraz ta dilema, či sa auta zbaviť, alebo to dať opraviť s tým že sa časom ešte niečo objaví a bude treba do neho sypať vyššie a vyššie sumy. Samozrejme chápem, že sú to veci ktoré sú spotrebáky a majú svoju životnosť ale oplatí sa to radšej predať a kúpiť nejaký benzín alebo do neho investovať s neistou buducnosťou? Ďakujem každému, kto sa bude snažiť uprimne nám poradiť.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Servis 1.6 TDI CAYB

Príspevok od používateľa peterson999 »

Presne toto tu ludom hovorim ako papagaj a vsetci ma hejtuju ake fajne su tie TDi...

TERAZ REALNY POHLAD NA VEC :

1.6tdi ak su povodne vstreky tak to uz davnejsie su KO len to este NEJAKO islo...
Este trochu a doplazis sa na 3 valce do ciela ...
Ich cas je zhruba 180.000 a potom uz je to na prd ale ide takze ...

EGR vydrzalo zazracne vela, bezne davaju 150-200tkm, ak mas povodne tak to klobuk dole.

Dvojhmota klepe ci spojka zabera vysoko ? Oplati sa menit naraz...

Tak ci tak stojis pred rozhodnutim bud naraz vsetko poriadne a pokoj alebo sa budes hrajkat pravidelne.

Na rozvody sa predpokladam nezabudlo...

Zla sprava este je, ze cerpadlo po 180tkm prdne celkom bezne a su oci pre plac lebo nielen repas cerpadlo (300-350) ale kompletne cistenie systemu proste vsade kde je nafta a tu praca je cca 500 ak su tam uz piliny a k cerpadlu treba snimac tlaku paliva rail (cca 200?) cize ja mat 200tkm radsej to urobim preventivne ako potom ostat na krajnici a od odtahu po zaver to stoji +1.000 eur NAVYSE.

Repas vstreky 4x160 zaruka 12 mes (nove od 300+)
EGR 190
Sachs dvojm+kompl.spoj cca 300
Spolu 1130 material

Praca vstreky do 100
EGR asi viac ako 100 je tam zly pristup
Spojka 100-150
Spolu praca asi 350 ale zalezi kto kde atd

Mat + praca do 1500 eur

V takej BA garazmajster spolu okolo 2500 za to iste

Bavime sa o kamaratskych "foristickych" cenach ked pisem 1500 a kto ti povie 2000 to ta ma este celkom rad ...
Odkial si ? Mozes aj SS
Viem aj odkupit auto tak ako je a poradim ti auto kde netreba v okoli 200tkm dat do auta 4000 eur.
Naposledy upravil/-a peterson999 v 17.02.2022 22:16, upravené celkom 1 krát.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Servis 1.6 TDI CAYB

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Žiadna super diagnostika , do takého vraku ako je starý seat a ešte aj smradľavé TDI by som už nedal ani jediný cent a to ber ako dobrú radu to sa vôbec neoplati navyše to môže dopadnúť s veľmi neistým výsledkom ako je zvykom , napr. u benzínu nič z toho čo si popísal by si riešiť nemusel
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Servis 1.6 TDI CAYB

Príspevok od používateľa peterson999 »

Hmmmm. Nieco ..... Hmmmm. Nič som nevidel ....
Zatial ..... Dobre som silny, dam to ....
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Servis 1.6 TDI CAYB

Príspevok od používateľa adam1982 »

mhlavaty napísal: 17.02.2022 22:05 Dvakrát by som meral kým niečo urobím.
Súhlasím, Vieš mi odporučiť niekoho v okolí Žiliny ?
adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Servis 1.6 TDI CAYB

Príspevok od používateľa adam1982 »

peterson999 napísal: 17.02.2022 22:11 Presne toto .......
EGR pôvodné
Spojka zaberá normálne, len je počuť dvojhmota
Rozvody Contitech menené 2x
Pri servise som vždy bol a diely som si kupoval sám, takže viem že je to reálne aj v aute.
Ešte DPF a čerpadlo treba prirátať k tej cene a sme na cca 3tis eur. Ale bez spravnej diagnostiky sa ďalej nepohnem, keď zistím čo mu treba bude jednoduchšie sa rozhodnúť čo s ním ďalej.
adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Servis 1.6 TDI CAYB

Príspevok od používateľa adam1982 »

Mateusz737 napísal: 17.02.2022 22:15 Žiadna super diagnostika , do takého vraku ako je starý seat a ešte aj smradľavé TDI by som už nedal ani jediný cent a to ber ako dobrú radu to sa vôbec neoplati navyše to môže dopadnúť s veľmi neistým výsledkom ako je zvykom , napr. u benzínu nič z toho čo si popísal by si riešiť nemusel
Čiastočne súhlasím a preto zvažujeme pre a proti. Žiaľ toto je jediné auto u nás a teda keď sa ho zbavíme musíme aj nejaké iné kúpiť, to že benzínové to viem.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Servis 1.6 TDI CAYB

Príspevok od používateľa peterson999 »

Pozitivne ze si pochopil ze naftak je dobry cca prvych 150tkm v pripade 1.6tdi a pred rozvodmi to predat
Vtedy verim ze majitel 1.6tdi s uplnou vaznostou povie ze TDI je vyborna volba
Ale chudak ten co to kupi.
Aj ty uvazujes predat.
Uvazujes dobre, auto nema velku cenu a ked das do neho teraz 2000 eur no ...
A aj ked ti mechanik povie ze spojka este vydrzi tak to neznamena ze dlho.
Moj tip je ten, ze ak je povodne ERG a vstreky, nad tym netreba absolutne rozmyslat.
Tie vstreky predavam dlhe roky a skoro kazdeho zakaznika sa pytam na najazd. Vediem si statistiku.
Spravne mal VW dat pripis k servisovaniu auta a to :
Pravidelna udrzba :
150.000km vymena EGR
180.000km vymena vstrekovacov

Normalne tak, ako sa menia pravidelne oleje, rozvody, toto by mal byt bezny ukon pre 1.6tdi
A potom by ludia nemuseli menit vstrek niekde 1000km od domu alebo platit odtahovku ...
Posledne pan mi hovori synovi odisiel vstrek v Nemecku, menili tam, potom sa vratil a po par dnoch menil miestny mechanik dalsi vstrek a o 2 mesiace na to mi volal ze chce 2 vstreky lebo 2 ma nove ... Aj tak sa da menit vstreky po jednom...
EGR uz mal vymeneny, ten odchadza vacsinou tesne pred kolapsom vstrekov a po vstrekoch nasleduje spojka. Dookola furt pri 1.6tdi rovnaky scenar...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Servis 1.6 TDI CAYB

Príspevok od používateľa peterson999 »

Nechcem strasit ale je celkom normalne ze CAY urobi piliny po najazde 180tkm
Su ludia co maju aj na 300tkm povodne cerpadlo ale to je casovana bomba o to viac...

Joj zabudol som k tej pravidelnej udrzbe mohli dat teda na 180.000km vymena :

Komplet rozvod, vstreky, cerpadlo

A boli by tie auta spolahlivejsie

Len kto by dal naraz do auta pri 180tkm cca 3500 eur v Autorizaku ???
Ak by to napisali ako pravidelny ukon, ludia by tie auta nechceli
A tak sa lata plata
To je ako 50 rocny dom.
Niekto ho zrekonstruuje na jeden krat na komplet a niekto lata plata a furt nieco preraba opravuje
To iste je 1.6tdi s najazdom 180+
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Servis 1.6 TDI CAYB

Príspevok od používateľa adam1982 »

Najskôr ako mhlavaty písal poriadne to skontrolovať a potom sa uvidí čo ďalej. Ak budem rátať s lepším scénarom, že piliny sa v palivovom filtry zatiaľ nenachádzajú a aj vstreky budú relatívne ešte funkčné, spojku nebudem riešiť, tým pádom sa vymení originál EGR s vyčistením DPF do sumy nejakých 600-700eur, tak auto sa predá za nejakú nizšiu sumu, zatiaľ čo v terajšom stave by to bolo prakticky nepredajné. Samozrejme kupujúceho by som upozornil, že servisu sa nevyhne(či už hneď alebo v budúcnosti)
Všetko, ale záleži na rozsahu opravy (€) vs. cena auta pri predaji.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Servis 1.6 TDI CAYB

Príspevok od používateľa hjundai »

adam1982 napísal: 17.02.2022 22:47
mhlavaty napísal: 17.02.2022 22:05 Dvakrát by som meral kým niečo urobím.
Súhlasím, Vieš mi odporučiť niekoho v okolí Žiliny ?
- no seba predsa....
adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa adam1982 »

mhlavaty napísal: 18.02.2022 08:07 EGR pretestovať na tesnosť aj na funkčnosť.....
Ďakujem za radu, v Žiline je niekto koho by si vedel odporučiť, čo uvedený postup vie aj prakticky aplikovať?
-O EGR, že musí byť iba OEM viem a tiež ho správne aj softwerovo nastaviť, nie len fyzicky.
-DPF má podľa diagnostiky 40g (druhá hodnota) tá prvá hodnota sa cez diagnostiku za jazdy dostala na 0. Takže už je na smrteľnej posteli, keďže 44 g je už na výmenu. Nikdy, ale nesvietil- iba vtedy keď sa cez diagnostiku za jazdy vypaloval. Treba ho nahradiť novým DPF, alebo ho dať vyčistiť? Ak áno, akou technológiou?
-Palivový filter(Mahle\Knecht) mením s každou výmenou oleja, takže tie piliny to je otázka pre mechanika.
-Vstreky tam už sú myslím 2ks načaté- Len v rovine myslenia, teda skutočnosť môže byť iná.
Žiaľ ako píšeš niektoré servisy strelia od brucha, že treba meniť egr, dpf, vstreky ale po pričine nepátrajú a tak riešia len dôsledok, problém vzniká znova a za drahšie.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Daj to urobiť niekomu NORMALNEMU...
Autu dokopy nič nie je.
Riešiš maličkosti.
Presne ako povedal HLAVATY, daj origo diagnostiku, ziadne z mobilu, či univerzálne, tie Ťa akurát pomýlila..

nafta z omw je už rovnaký bordel ako všade, ja tankujem, ked môžem tu lepšiu a vždy dávam aditivum.
Teraz stojí vyse 1, 7€ :3c90:
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa herin »

Bolo tú na fóre občas zopár andersenov,ale aktuálne to nie je andersen ale petersen..
To si kde nabral že výmena čerpadla 500 eur??nemusí to dávať do značkového servisu...
A len pre info mne na CRkovom passate B6 2,0 tdi 16v odišlo palivove čerpadlo pri 270 000 km a predstav si že v značkovom autorizovanom servise ma stála výmena aj s vyčistením palivovej sústavy presne 465 eur...cenu práce na hodinu pre passat tam maju za 71 eur..
Inak to auto má dodnes môj švagor a ťahá pomaly na 400 000 km a vstreky má pôvodné..ano pôvodné ty andersen...tak tu netliachal chalanovi do hlavy hovadiny aby predal auto kvôli miernej investícií...ked pomení hento čo popísal, tak pripravil auto na dalších 200 000 km...
alebo ano nech si kúpi novú ibizu čo ja viem za 16-17 000 eur...a môže si ju zobrať aj na splátky..o tri roky ju nepredá ani za 10 000...tak vyhodil 8 000 eur do luftu...tu by do toho auta zdaleka tolko neinvestoval..
adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa adam1982 »

lubos zimovcak napísal: 18.02.2022 09:25 Daj to urobiť niekomu NORMALNEMU...
Autu dokopy nič nie je.
Riešiš maličkosti.
Presne ako povedal HLAVATY, daj origo diagnostiku, ziadne z mobilu, či univerzálne, tie Ťa akurát pomýlila..

nafta z omw je už rovnaký bordel ako všade, ja tankujem, ked môžem tu lepšiu a vždy dávam aditivum.
Teraz stojí vyse 1, 7€ :3c90:
Len kto je normálny? Poraď mi v ZA nejakého normálneho. To sa ľahko píše ako robí. Keby som mohol chodiť od servisu k servisu tak by som to tak robil, ale nechcem to auto úplne odstaviť. Podstatné je ísť viac menej na istotu k niekomu, kto sa tým naozaj zaoberá a rozumie nad rámec.
Ten kto má diagnostiku musí tomu aj rozumieť, dať si súvislosti dokopy inak mu vyhodí chybu a bude riešit iba to, nebude pátrať po príčine. Vyrieší dôsledok, ale nie príčinu. Po čase sa to objaví znova a ja budem do auta len hádzať peniaze s neistým výsledkom.
Cca 5 rokov som tankoval len v zahraničí- západ. Pridaval som aj VIF, auto som nepodtáčal,keď bolo zohriate nikdy nešlo pod 2000otáčok( nehľadel som až tak na spotrebu). Na SK potom iba OMW, že to není kvalita ako na západe mi netreba vysvetlovať, to chápem- citeľne auto jazdilo lepšie, bolo tichšie a malo lepšiu spotrebu. Nakoľko som ID a nepracujem, tak sú pre mňa tieto položky dosť finančné náročné, keby som mohol pracovať neriešim to, auto zavieziem do AAA a kupim nejaké benzinové. Žiaľ človek mieni a pánboh mení.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných