Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tibor86
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 28.07.2018 12:21
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa tibor86 »

Mal som Pasata B6 TFSI automat aisin, motor BWA. Motor bol velmi zakarbonovany, najme pod vekom vaciek, tak isto cele sanie a ventile. To som rucne vycistil a to tak, ze som dal dole olejovu vanu, sanie, veko vaciek a zhora som striekal EGR cistic a stetcom, kefkou som suchal dole karbon, tak isto cele sanie a ventile, potom som vycistil aj olejove sitko, cerpadlo atd... vrch motora bola cista ako nova, tak isto sanie a aj ventile. Pred vycistenim boli tlaky okolo 10barov a po vycisteni stupli na cca. 13. Zlepsil sa celkovy chod motora a aj reakcia na plyn. V zaklade bolo nameranych 160Kw, 301Nm, po cipe stage 1 to bolo 176Kw a 360Nm. Stage 2 to bolo 184Kw ale limitom bola prevodovka. Motor mal 270t km. Olej zral, kolko presne neviem. Cize si myslim, ze dekarbo by pomohlo aj v tomto pripade. Ci to ma 350PS neviem. Menenu bol vyfuk je tam Milltek bez katov, intercooler, sanie je tam Ramair, hpfp pumpa, spojka. Motor ma okolo 200t km. Kolko oleja zerie zatial neviem, auto mam kratko. Zrychlenie na 100 som neskusal, ale pocas predbiehania na 5 prev. stupni a pridani plynu zacal odskakovat predok a blikalo EPS, no cesta bola mokra cize to zrejme preto. Chcelo by to odmerat no.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa avelmak »

A uz sme tam-bez katalizatora!!!Takze nedaju sa presne merat emisne hodnoty,od ktorych by som sa mohol odskocit.Dalsia vec,mi tiez chipujeme a aj merame vykon s Insoricom,a nebol by som prekvapeny,keby som nameral ovela menej ako 350kW.Auto vlastnite nedavno,neviete kolko oleja zerie,ale boli vykonane rozne upravy 1,2,3 atd,a si myslite ze dekarbo by cele opravil.Toto je cele na hlavu.Ked merame vykony od inych chiptunerov,zakaznici su nemilo prekvapeni,ze len tolko???
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa peterson999 »

takze asi tolko :
auto nepoznas ale na mokrom ti zahrabalo tak je silne ... skus na ľade a tam bude hrabat kazde auto ...
Ked neviem aky ma auto vykon a majitel rozprava o raketach, zoberiem GPS, zistim kolko klame tacho, (110 je realne 100) cize potom mu zapnem stopky a pozeram kedy ma na tacho 110. Viem kolko koni na co treba a castokrat zistime ze ledva dosiahneme vyrobcom udavanu hodnotu - tak hned viem ze sa tliachalo a dokaz ukazem majitelovi. Nemusime chodit na brzdy ani nic. Ak vidim ze majitel nevie odpalit auto ako treba tak si presadneme.
Zadavatel tvrdi ze zoskrabanim karbonu okolo ventilov narastol vykon a neviem co vsetko, cize mam potvrdene ze sme v rozpravkovom svete...
Ak by sme sa vratili do reality, dam hlavu dole (z motora) a vidim co ma caka.
Modlit sa treba aby stacilo nove piesty, kruzky, ojnic.loz., GO / zarovnanie hlavy a ak neviem co je co tak si nachystam 2000 pre mechanika a ak zistime ze valce su KO tak zhanam druhy motor a modlim sa aby stacilo dokopy 3500, predam co sa zvysilo a som spat na 2500
Pri tom najazde sa da ocakavat znamy problem TFSI cize tie piesty
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
tibor86
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 28.07.2018 12:21
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa tibor86 »

No zrejme pojde auto do Brna LKM, kde motor daju isto dokopy, pojdem ale este dat predtym premerat vykon, ze co to povie.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa peterson999 »

tibor86 napísal: 09.02.2022 17:56 No zrejme pojde auto do Brna LKM, kde motor daju isto dokopy, pojdem ale este dat predtym premerat vykon, ze co to povie.
a aky to ma zmysel ? ci ma 200 alebo 300 koni je jedno, treba riesit najprv mechanicky problem. Aby si pri merani neurobil dalsiu skodu ...
Vymena piestov vcas zachrani valce cize cely blok a kopec roboty ...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Bez katalizatorov... kamarat, tebe ani nic ine ako totalnu destrukciu motora nezelam.

Kup si nabuduce radsej auto kde mas 350 HP nie z posrateho krpateho 2litraka s turbom, ktory je po 200 tkm zrely na generalku a este tam je urezane to co branilo tomu, aby tu ludia/deti/seniory dychali tie tvoje karcinogenne sracky.

Niekto kto sa v tom vyznáte, je mozne, aby nieco taketo prechadzalo cez STK a EK?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa avelmak »

Ricardino-Mame analyzator vyfukivych plynov,a ak je motor v 100 percentnom stave,a z nejakeho dovodu je zniceny,prasknuty,vymontovany,hned vidime v tych hodnotach.HC som uz osobne meral pod 100 /100 je limit do roku 2005,nad iba 60/,ale bol starsi voz ako 2005.Nad 2005 reda hc 60 s novsim typom bez katalizatora som este nemal,nehovoriac o zvysene CO.Dalej nad 2005 uz meraju otacky,skontroluju pamat cez diag,a ak je kat. odstraneny,v pamati musi byt ulozena chyba/napriklad slaba ucinnost katalizatora/.Samozrejme ak je softwerove odstranene DTC tykajuceho sa katu,tak nezbadaju.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Avelmak, takze ak som to spravne pochopil, je takmer iste, ze s tym za normálnych okolnosti nema sancu prejst?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa avelmak »

Auto bez katu hc 60 nesplna.Teda neprejde cez ek.Ale sme na SK.Nikdy som nemeral HC pod 60 bez katu alebo s pokazenym katom,nehovoriac o zvysene CO,ktore ma byt na volnibehu pod 0.3 a pri zvysenich otackach pid 0.2.Bez sance.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa peterson999 »

Ricardinho83 napísal: 09.02.2022 21:35 Avelmak, takze ak som to spravne pochopil, je takmer iste, ze s tym za normálnych okolnosti nema sancu prejst?
klud, mozes spat kludne...
ti chlapci nemaju ani na opravu ani na benzin cize vela nenajazdia a vacsinou taka raroha len potom stoji na dvore ako nehnutelnost
okrem toho karcinogen horsi je diesel s vykochanym DPF, tie ciastocky su rakovinotvorne ale iba z CR motorov su tak male ze ich sliznice nezachytia a putuju rovno do pluc. Tie dymovnice TDi su proti nim neskodne a preto tak poctivo odchytavaju prave vykochane DPF filtre - malo ludi vie ze ich jazda v Rakusku moze stat 3000 - 5000 EUR a Rakusakov nezaujima ze som nevedel a ze tak som kupil ...
Tu sa ludia priam tesia ze hura mam original auto bez DPF - proste Slovaci
20 rokov hovorim ze diesle nepatria na cestu a uz vobec do mesta, ale šikam sám proti vetru - mozes sa pridat :40bd:
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa seven549 »

tibor86 napísal: 06.02.2022 13:34 Vykon je zdvihnuty na 350HP.

ma to auto seriovu riadiacku s tym vykonom?dost velky skok zo seriovky.programovatelna tam sa to da.len zase co vsetko napojili ked tahali vykon cez 250 kw.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa bandit97 »

Ricardinho83 napísal: 09.02.2022 21:09 ...a este tam je urezane to co branilo tomu, aby tu ludia/deti/seniory dychali tie tvoje karcinogenne sracky.
No ze nam riči prezrad ci tvoja manzelka ma na tej vasej XC 90 (2004-2005) DPF... Lebo v tom roku este len Volvo nejako na ne nabiehalo.. Takze je kludne mozne ze si vlastne dieta uspesne zabijate sami a nikoho k tomu nepotrebujete... Ale zas rozumiem, ze na druheho sa lepsie ukazuje jak na seba...
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Bandit, DPF nema a to presne z dovodu, ze sa tam vtedy nedaval. Ma ale katalizator, a ani vo sne by ma nenaoadlo ho rezat. Na statej A6ke mam katalyzatory dva, jeden cca 1000 Euro. Ak by mi odisli, v momente menim katy za nove.

Co mam manzelke dorobit DPF aj ked tam nikdy nebol? To je ten rozdiel
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa oco13 »

Súdruhovia :300f: a napadlo vám už niekedy že :
- menej jazdenia , znamená menej emisií ????
- jeden autobus na zemný plyn vypustí menej emisií ako 40 aut ?????
- jeden trolejbus vypustí ešte menej emisíí ako autobus na zemný plyn
- jeden elektrický vlak nahradí 700 aut a nevypúšťa žiadne emisie????
- hromadná doprava má štatisticky ovela menej nehod ako individualna????
Skúste si vidieť kúsok ďalej od svojho egoistického nosa. :40bd: :42f7:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, myslim, ze debat na tuto temu tu bolo dost. Ked clovek nebude mat moznost cestovat do prace, obchodu, za relaxom, vozit deti do skolky, skoly a bude sediet doma, je schopny tak fungovat? Byva každý v blizkosti vlakovej stanice? Moze každý vyuzivat spolujazdu?

Skor ty si nevidis na koniec svojho nosa. Su ludia co su na aute bytostne zavisli - chori, invalidi, ludia bez pristupu k mhd a vlaku. Myslis, ze im pomozu reci o egoizme ked si dovolia sa odviest do nemocnice? Prazdne reci

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní