Seat Cordoba 1,6 LPG - tartarini porucha riadiacej jednotky

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

davidos1
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 31.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Seat Cordoba 1,6 LPG - tartarini porucha riadiacej jednotky

Príspevok od používateľa davidos1 »

Ahojte . Máme problém so seatom , začali skákať otáčky trhať s autom auto začalo zdochýňať , tak sa auto zaviezlo nejakému ,,pánovi z kriváňa ´´ ktorý v garaži vymenil membrány filtre a potom povedal asi to bude lambda sonda . (Ani sám netušil) Po výmene LS auto už netrhá v celom spektre otáčok iba niekedy v nízkych otáčkach ale spotreba ak prasa okolo 13 litrov plynu mimo obce pri 90 tke tak sa išlo do zvolena do servisu kde po 2 hodinách diagnostikovali poruchu riadiacej jednotky motora - Tá že nekomunikuje s lambdou ani so snímačmi . Preto sa chcem opýtať dá sa vymeniť RJ motora napriklad z felice , octavie alebo golfa s takou isto 1,6-tkou 55kw ? Prípadne ak má niekto skúsenosti Ďakujem
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A čo preveriť tak káblovačku konektor na RJ alebo pod...nieje predsa bežné že skape priamo RJ.A nekomunikuje so snímačmi...to by predsa ten motor ani nešlo natočiť. V 99% porúch sa vždy jedná o niečo iné.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Kablovacka je preverena, presvietena. Lambda vymenena, signal zo sondy namerany 0,5 V riadiaca jednotka ho vyhodnocuje ako 0 volt (zistene cez diagnostiku). Vyzera to na vnutornu chybu (skrat?) v riad.jednotke. Kabelaz komplet otvorena, skontrolovana, kostriace body v poriadku. Fcul budzme mudry... :-(
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja by som skúsil požičať si druhú RJ , ale neviem či nie je spárovaná s imobilizérom.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Sparovanie sa spravit da, pokial je znamy kod.
Len kde zohnat druhu riadiacku ktoru bude niekto ochotny pozicat...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Mám skúsenosť so servisom kde tieto veci opravujú... neviem či je lepšie kúpiť inú alebo dať opraviť - u mňa iná nebola lebo som mal auto s automatom, ale možno sa táto info niekomu zíde:
http://www.groupelectric.sk/mobilny-ser ... -RJ-Motora

- robia všetko možné, relatívne rýchlo, nie zadarmo ale kvalitne....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo : tá prvá cena nemá chybu RJ za 3evri 50centov ???? A u nás gumička do stierača za 4 evri lol :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nedalo mi to pozriet, lebo 150-300e za opravu mi prislo dost na stare auto...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
davidos1
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 31.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidos1 »

Tak dalo sa mi požičiať riadiacu jednotku 1,6 55 kw ale je z felicie , rozprával som sa s chlapom co robi s koncernom a povedal ze nie je problem vaj su zamenitelne. Zobral som aj originál čip IMO k tejto RJ ale tento seat už bude mať novší týp imobilizera. Klasika naštartujem hned zdochne svieti aj kontrolka IMO . Takže jedinne prekodovať túto RJ na kod a vyskúšať .
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

bajo777 napísal:nedalo mi to pozriet, lebo 150-300e za opravu mi prislo dost na stare auto...
- je to dosť ale ako som písal treba to zvážiť konkrétne čo sa oplatí.... ja na svoje punto speedgear rj na Slovensku nenájdem a nová stojí cez 800E... mám záruku, namontoval som a jazdím....
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní