Seat Altea 1.9 tdi bkc , 77kw

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ervincernoch234
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.10.2022 20:59
Zdieľať na Facebook

Seat Altea 1.9 tdi bkc , 77kw

Príspevok od používateľa ervincernoch234 »

Dobrý deň.mám problém s autom Seat altea 1.9 tdi 77kw bkc.natrafil som na špatnú kúpu ale bolo to z daleka tak som si povedal ze si to auto vyšperkujem podla seba ako vždy každé auto.problem spočíva v tom že pri každom rannom alebo dlhšom štarte mi auto zadými na asi skorej modro a auto smrdí ako avia.niekedy to zadymi viac nekedy menej.už som hlavne finančne stoho zúfalý a rád by som konečne prišiel na problem a odstránil ho.čo sa týka motora a servisu bolo na motore vykonaných vela servisných úkonov.nové veko ventilov kedže bol zlý PVC ventil,bolo čistené a pretesnované tandemové čerpadlo.komplet nove tesnenie pod hlavou,komplet zrepasovaná hlava,nová vačka,olej filtre menim cca 8 až 10 tisic naposledy sme čistili aj sací koš a komplet všetko ako sa patrí.bola menená celá kabeláž ku žhavičom a aj žhaviče.nová batéria,nová váha vzduchu,turbo ok kontrolované.auto bolo neskutočne polepené ale teraz už to vyzera vcelku fajn.akurát mam tento problem.dym ,zly trhavy volnobeh za studena vcelku asi vysoka spotreba .cca priemer 6 7 litrov.a priemerka na volnobeh lieta 0,6-0,9.za každu odpoveď dakujem
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Altea 1.9 tdi bkc , 77kw

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

No je to TDi od VW. Tam necakaj nic lacne a dobre.
ervincernoch234
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.10.2022 20:59
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Altea 1.9 tdi bkc , 77kw

Príspevok od používateľa ervincernoch234 »

Už teraz je v tom aute natrepané tak cca 2000eur.od komplet brzd a celkovej údržby.teraz to auto už nemienim posielat dalej to by som bol blbec
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Altea 1.9 tdi bkc , 77kw

Príspevok od používateľa seven549 »

ten smrad ako avia ma kazde tdi a aj commonrail euro 4 -5 z dpf ak ma zle vstreky.a ty si tam v podstane rozobral cely motor koli tomu?
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Altea 1.9 tdi bkc , 77kw

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Uz ti ostava vymenit len vstreky a urobit rozvody a budes mat komplet novy motor......
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
ervincernoch234
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.10.2022 20:59
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Altea 1.9 tdi bkc , 77kw

Príspevok od používateľa ervincernoch234 »

Reálne mi o to išlo stoho spravit pojazdne auto na dalšie kilometre.len som nečakal že ten motor je až tak KO.preukazalo sa to az po par stoviek km.vstreky boli mene z motora ktore malo 148 000 km.jedine že su aj tie zle
niccots
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 01.03.2016 16:52
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Altea 1.9 tdi bkc , 77kw

Príspevok od používateľa niccots »

...ten modry dym... olej nezerie? kompresia ok? turbo nepusta olej? korekcne mnozstva vstrekovacov?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Altea 1.9 tdi bkc , 77kw

Príspevok od používateľa seven549 »

kamos sa tak trapil asi rok s octaviou 1.9tdi.smrdela hucala skratka ten motor siel tak ako som este nikdy ziadne tdi nepocul vrcat.netahala a robil to iste.dobre turbo dal na repas stalovali este aj tu variabilitu turba,cerpadlo nieco robili stelovali hlava valcov robena zhavice nove,rozvod daval snad 3x druhy no rozstelovane snad vsetko.a auto slo stale rovnako.

a nakoniec to boli tie vstreky ktore tam sice mal z ineho rovnakeho motora 1.9 tdi ale nie z rovnakeho rocnika.3 vstreky tam nemali co robit.a este aj podtlaky poprehadzovane.ked nad tym zlomil hul dal to do servisu a zrazu auto jazdilo

az minuly rok sa nanho usmialo stastie jeden kamos rusil sro-cku a predal mu octafku 1.6tdi 9 rocnu ktora ma dnes len nieco cez 52 000km :2f93:
ervincernoch234
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.10.2022 20:59
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Altea 1.9 tdi bkc , 77kw

Príspevok od používateľa ervincernoch234 »

No ja mam druhe auto tiez 1.6 tdi 315 000 a investicia iba olej filtre rozvody👍motor vydareny ked od toho clovek necaka zazraky.no nič skusime vyhodit von vstreky a nahodime zrepasovane.co sa tyka korekcii tak 1 2 a 3 valec je cca 0.18,-031, akurat 4 valec beha 0,70 -0,85...
ervincernoch234
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.10.2022 20:59
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Altea 1.9 tdi bkc , 77kw

Príspevok od používateľa ervincernoch234 »

Niccots-turbo bolo vonku.ide krasne nepiska iba slaby olejovy film ako je v norme.turbina sucha.tlaky vo vlakoch taktiez dobre po repase hlavy.a nie olej nezere.za 10tkm max deci co je vynimocne ja taky motor:D problem z olejom nieje.je to citit po nafte stiplavy hnusny zapach doslovne.najviac sa bojim že to je vstrekovač ktori prepúšta cez prepad.tieto PD fakt hruza zlata rotačka
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Altea 1.9 tdi bkc , 77kw

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

ervincernoch234 napísal: 09.10.2022 21:52 Už teraz je v tom aute natrepané tak cca 2000eur.od komplet brzd a celkovej údržby.teraz to auto už nemienim posielat dalej to by som bol blbec
Možno ani nie...
Zlaté BMW, ktoré všetci považujú za "drahé na prevádzku"! :d :D Mám ich veľmi dlho, v tip top stave, ale nikdy som do žiadneho nevrazil 2000.- eur za krátku dobu. Fakt by ma niekedy zaujímalo, čo všetci vidia na tom zbožňovanom "koncerne", teda okrem marketingu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Altea 1.9 tdi bkc , 77kw

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kazdy blazon okamzite robi hlavu na 1.9tdi pricom to je snad absolutne posledna vec ktorej sa treba chytat ... takmer vzdy, ked ma auto menej nez dva miliony kilometrov a ked majitel nebol totalny kreten a mal trochu vody v chladici a oleja vo vani.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Altea 1.9 tdi bkc , 77kw

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ani ja by som neopravil ledkový televízor,lebo tej technike proste nerozumiem.Každý kto sa na tej oprave toho BKC podielal je to samé,robí niečo čomu za mak nerozumie a ešte míňa spústu peňazí zbytočne.Od nábehu PD čiek je vyše desaťročia a motorov mi prešlo rukami mnoho sto týchto typov,ale nikdy !!! som nedával vložkovať tie hlavy a nikdy ich nezrovnával !!!. Viem prečo sa to robí,ale to sem nepatrí.Zato zopár vložkovaných sa mi dostalo do rúk (nebolo to dané na známosť) a štatistika týchto regenerovaných hláv (motorov) je 50 : 50 čo je ok,a čo nie.Zhruba na 90% človek tuší v čom je problém u týchto repasov,ale kým sa to nedá vysloviť zo 100% istotou je to škoda rozoberať.Stačí toľko...netreba to robiť pre dobrý výsledok.Jediné čo je nutné,je riešiť vstreky ak dôjdu na koniec životnosti...a to je veľa km a atakuje pol mega u premýšľajúceho majiteľa
miroslav640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Altea 1.9 tdi bkc , 77kw

Príspevok od používateľa miroslav640 »

Musím poopraviť.Na dosiahnutie pol mega nemá premýšľať majiteľ,ale servisák.Majiteľ ma pristaviť auto,zaplatiť a hotovo.Lenže sieť autoservisov po Slovensku je na tom ešte horšie ako osadenstvo v našej vláde,česť pár výnimkám a tak vyzerá aj vozový park na Slovensku.Chudobní majitelia,neochotní a premúdrelí "odborníci" v servisoch ktorých okrem zárobku nič nesere a takto do potom dopadne.Z 10 ľudí hádam ani 8im na prvý krát nedokáže servis opraviť auto k spokojnosti,a keď sa to už na 3-4 pokus s Božou pomocou nejako podarí,aj tak ešte čaká majiteľa doma doťahovanie skrutiek,naprávanie plastov na motore,utieranie olejových šmúh z celého auta a podobne.Škoda reči v akom stave toto odvetvie momentálne je
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Altea 1.9 tdi bkc , 77kw

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate máš pravdu,mala by to byť starosť servisáka.Problém prečo to tak nie je tak obrovský že by vydal na dizertačnú prácu.Každá strana má v tejto omáčke lyžicu aj maslo na hlave.Každé prečo má svoje preto,a museli by sme ísť doslova do historických podrobností funkcionality režimu a štátu.Ako Gorbačov povedal...eto vaše delo. Je to vaša vec.Ĺudia nikdy nepochopia že všetko zo všetkým súvisí,takže je to čo sme si vytvorili.Ak nie iným,tak ľahostajnostou

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 65 neregistrovaných