Seat Alhambra 1.9 TDI - slabý ťah motora v nízkych otáčkach

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miso77z
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 29.04.2011 19:23
Zdieľať na Facebook

Seat Alhambra 1.9 TDI - slabý ťah motora v nízkych otáčkach

Príspevok od používateľa miso77z »

Ahojte majstri, poprosil by som vás o radu pri riešení mojho problému. Čítal som tu už veľa príspevkou o tom ako motor neťahá, ale to sa všetko týkalo turba. Mne ale auto nechce ťahať ešte pred tým ako začne turbo tlačiť, do približne 1700 otáčok je to úplne hluché. Je tam menený motor, tlaky mám zmerané, všetky 4 valce majú mierne cez 30. Mám podozrenie, že majstri, čo mi menili motor mi tam dali aj nejaké iné vstreky, ale to je iba moja domnienka. Sused má galaxy s tým istým motorom a má rovnaký problém a to má vstreky čerstvo zrepasované v Bosh servise. Motor je čipnutý, keď dosiahne 1700 otáčok, ide ako oheň. Vedeli by ste mi prosím vás s týmto niekto poradiť? Ďakujem :..:
Seat Alhambra , 1,9 tdi , 85 kw
lacino351996
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 04.05.2015 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacino351996 »

Tak keď nie turbo tak asi ventily mám pocit. ... Niečo som O tom počul že sa zvyknú drbať. .... niesom odborník tak počkaj kým napíšu majstri
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Prvá by mala byť diagnostika,kontrola tesnosti spojov-hadíc,hadičiek,výmena vzduchového a palivového filtra atd...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

a pred vymenou motora to ako tahalo?ked nad 1700 otacok ide ako ohen tak asi je svetko ok.96kw tdi ide podobne.
miso77z
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 29.04.2011 19:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso77z »

Dnes som bol na diagnostike, no podľa očakávania chyba žiadna, filtre boli menené. Odstavili sme aj egr ventil, ale nepomohlo to. Nejako sa odmietam stotožniť, že to je normàlne, veď je to dízel. Ešte dám zmerať prietok trysiek a uvidím potom. :-)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Nezapísaná chyba neznamená že tam nieje niečo v neporiadku....Pozrieť pamäť závad - nerovná sa diagnostika. Tá je trocha o inom.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nerozumiem sa dieslom, nikdy som žiaden nemal...

no veĺa čítam toto forum

a veĺa som študoval aj o chipovaní

Pri správnom nachipovaní je to tak,že max.krutiaci moment aj vykon sa posunie do vyšších otáčok oproti tomu ako ma normalny seriovy motor

to by vysvetľovalo tu dieru vo vykone

ale možno je to len subjektívny pocit ked vodič porovnáva ťah motora ked dáva najväčší záťah s tym ked sa ešte len rozbieha a tuži po tom aby ten motor ´tahal stale rovnako

tot moj laicky náhĺad
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

aby to nebolo nekvalitne chipnute, vsetko vratit naspat a potom vychadzat zo zakladu. Videli ste niekedy ,ako sa tam upravuju tie vykonove mapy? To je niekolkohodinova robota s PC, nie len vymena RJ.A teda dufam, ze ti ju nemenili.
miso77z
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 29.04.2011 19:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso77z »

Chipnuté to bolo teraz v piatok, pred tým to bolo horšie. Mapu skm nevidel, ale dovtedy tam bol originál softvér a nebola to žiadna sláva.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

a ty chces aby aby tahal ako ohen hned od 1000 otacok?ked to aj cipnes nepojde aj tak od 1000 ot.laco1871 myslis ze ked das cip motor ide vo vyssich otackach? :40bd: ja mam cip a kope do sedadla od 1800 nastupuje a max 360nm ma pri 3300 otackach co je aj zbytocne dalej tocit staci preradit a zas ide tacho hore ako otackomer a to doslova.mam to len na asi 20 percent.chlapci motor nemoze ist od 1000 otacok jak veter.aj turbo musi roztocit a natlacit do valcov nieco aby to zabralo takze od 1000 otacok necakaj ze pojde hned ked volnobeh mas asi 850 otacok.teda aspon myslim.ak sa mylim nech mi je odpustene.lorak program nahra do auta od 30 do hodiny a pol.zalezi od typu auta a rj.vies preco?lebo programy maju uz vytvorene a otypovane ktore auto kolko max znesie.alebo myslis ze kazde auto preraba manualne na pc?a ked to nahodu prešvihne kto zaplati ten motor ked nahodu klakne a nebodaj na novsom aute?vsetko maju nahrate a je uz len na tebe kolko percent chces dvihnut vykon.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

miso77 robil ti to niekto co to vie alebo niekto na pc co oklamal cidlo na rampe a pridal len davkovanie paliva?lebo to neni cip.to je len ojeb na to auto.dufam ze to robil niekto co vie co robi.ak je cip ok musis mat chybu niekde v podtlakoch.tan co montoval motor icch zle zapojil alebo mozu byt tie hadicky niekde pod tou latkou popraskane a chyta to luft.skus vymenit podtlak hadicky.najlacnejsia verzia zatial mozno to zabere.na par kusoch som bol tiez zufali a boli to tie podtlak.hadicky cize prkotiny.ozaj a kolko percent si pridal na vykone?ten co ti to cipol musel vedet kolko dava hore.a jak hovori vlady tu pamat zavad mrkni tiez.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čipovanie je umenie a to doslova,ak sa ovšem bavíme o tvorbe a vrtaní sa v mapách a limiteroch.To je niečo,čo robí jeden jediný z 50 čiperov.Tých 49 vie o samotnej úprave nesmierne málo,a už vonkoncom nie aby pracovali z mapami.Je to len a len o nahrávaní už hotových programov a ktorých často nie sú ani základné vedomosti.Zopár tých lepších poprepisuje tu a tam mapu teplého štartu a pod.Eto vsjo
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

presne tak.nemoze nahrat hocico aby neodpalil dpf,turbo,intercooler a podobne blbostičky.a hlavne aby nevybehla ojnica po par km.neni to take jednoduche preto hovorim neni cip ako cip.proste musi vedet co chalan robi.ved za to berie aj love.niektori len oklamu cidlo na rampe a hovoria o cipe. :40bd:
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Zazil som rovnake auto, rovnaky motor, rovnaky problem a chceli rovnake "riesenie" (chiptuning). Potom sa to este zbytocne softverovo doladovalo v nizkych otackach, az prisli na problem a zrazu vsetko tahalo neporovnatelne... len keby som si spomenul, v com to bolo :d :D Ak nezabudnem, zajtra im zavolam. Poucenie: pred upravou poriadne otestovat a neverit nikomu, ani ked ide o majitela autoservisu.
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Takze poskodena podtlakova hadicka bol problem.

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných