Seat Alhambra - prehrieva sa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marek.x
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24.04.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Seat Alhambra - prehrieva sa

Príspevok od používateľa marek.x »

Ahojte, počas cesty na dovolenku mi začal tiesť chladič, vyriešil som to dočastne prípravkom na utesnenie chladičov od firmy Liq... M.... Nechcem robiť reklamu. Šťastne sme došli, vymenil som chladič a aj chladiacu kvapalinu a začal sa mi prehrievať motor. Pri plynulej jazde je teplota ok, ale ak chcem predbehnúť a tomu pridám, teplota stúpne a potom opäť klesne. Vymenil som termostat aj čidlo chlad. kvapaliny.Potom som si všimol,že mám akumulátor zastriekaný od chladiacej kvapaliny,tlakuje nádržku.Je možné, že mi upchalo nejaké kanaliky v hlave,alebo umrelo tesnenie pod hlavou? Dá sa to nejako prepláchnuť? Jedná sa o alhambru r.v. 2000,81kw, 240 000km 1,9TDI Ďakujem za rady
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Osudová chyba,ten bordel narobí ďaleko viac škody ako užitku.S tým že budeš vidieť krásnu červenú G12 v nádobke,zabudni,ten sajrajt sa bude ukladať stále a znútra bude všetko vždy ako zagrcané.
Ja by som urobil opakovaný výplach octom,tj zohriatie na prevádzkovú teplotu,vypustiť,vypláchnuť a znovu.Kým nepotečier čistunká.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Myslim, ze pricina je stale neodstranena, ze to uz vteďy na dovolenkovej ceste bolo prinajlepsom tesnenie. To, ze zacal tiect chladic bolo asi tym, ze zvysenym tlakom zacal tiect uz na najslabsom mieste (ktore bolo poskodene napr. od kamienka a pod.).
Takze, ako uz bolo pisane, urobit test na CO2…
marek.x
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24.04.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek.x »

V nádržke mám peknú G 12 a keď som menil ten chladič,žiadny sajrajt som nikde nevidel,ani v hadiciach,ani vo vypustenej kvapaline,ani na čidle,ktoré som menil preventívne,ani na termostate. Počkám na ten test splodin v chladiacej kvapaline.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

alebo je problem vo viecku nadrzky, ak je tam od r.2000, tak urcite vymen a vyskusaj....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

marek.x napísal:V nádržke mám peknú G 12 a keď som menil ten chladič,žiadny sajrajt som nikde nevidel,ani v hadiciach,ani vo vypustenej kvapaline,ani na čidle,ktoré som menil preventívne,ani na termostate. Počkám na ten test splodin v chladiacej kvapaline.
Prajem aby to tak bolo,ja som predbežne také zatesnené videl iba v zúboženom stave.Test na spaliny sa objednaj do prvého servisu,ak prídeš z horúcim motorom tak je to vec na 5 minút.
marek.x
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24.04.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek.x »

Takže test na prítomnosť splodín,bol pozitívny. Neviete koľko ma to bude stáť približne a čo všetko sa má urobiť, keď už bude dole hlava okrem prebrúsenia a odtlakovania?
marek.x
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24.04.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek.x »

Oprava ma stála 210E. Demontaž a montáž hlavy,prebrúsenie,odtlakovanie,nové guferka ventilov. Dúfam,že bude na chvíľku kľud.
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných