Seat Alhambra - Nechladi klimatizacia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robek1
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 10.11.2009 11:51
Zdieľať na Facebook

Seat Alhambra - Nechladi klimatizacia

Príspevok od používateľa robek1 »

chlapi mam problem klima na alhambre 2,0 103kw stale nechladí ?? je tam novy klima kompresor, senzor tlaku, expanzny ventyl, nikde nefučí, tlak drží pri napojení na PC neukaže žiadnu chybu všetko OK. Pri napojení na manomerte ukazuje výborné tlaky, jedna trubka tepla a druha o niečo chladnejšia. Stále to iste aj pri výmene 2 úúplne nových kompresorov. Je to climatronic dvojzonova aj napln tak ako ma aj ventylator zopne aj kompresor už je vymene všetko okrem výparníka. Už neviem čo s tým môže býť.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Raz mal môj kolega takýto problém a ktosi mu poradil aby vymenil nejaké čidlo či snímač umiestnený niekde za predným nárazníkom...Po výmene šlapala ako má-netvrdím že to bude ono,ale dovtedy tiež merali,tlakovali,menili a nič...
robek1
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 10.11.2009 11:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robek1 »

vysušovač sa nemenil ale aj keby tak aspoň trocha by to malo ísť ale tu nič. Može to byť nejako niekde ucpané? ale nemalo by byť z čoho
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Tak aky je tam kompresor? mal som fabiu kde som sa sekol a zle som odmeral signal ovladania....malo tam byt 500 Hz a to tam bolo a 10v ....regulacia PWM. Problem bol v kabli .....zhnita kabelaz. Este aj pozret nazivo udaje na diagnostike.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
robek1
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 10.11.2009 11:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robek1 »

cviro123 napísal:Su tam tlakove cidla, vysokeho a nizkeho tlaku obidve vypinaju kompresor kvoli ochrane. K susicu ten sam moze byt upchaty a dalsia vec je, ze pri vymene kompresora za novy by automaticky sa mal menit susic za novy. Obrazne ako ked menis olej tak zaroven aj filter :)

aké čidla ako pozeram tak pozerám je tam len jen zospodu na chladiči pod blatníkom
robek1
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 10.11.2009 11:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robek1 »

bjbbobek napísal:Tak aky je tam kompresor? mal som fabiu kde som sa sekol a zle som odmeral signal ovladania....malo tam byt 500 Hz a to tam bolo a 10v ....regulacia PWM. Problem bol v kabli .....zhnita kabelaz. Este aj pozret nazivo udaje na diagnostike.

KOmpresor je origoš. a fičí jak o dušu a diagnostika neukazuje nič všetko je OK!!! podla diagn...
Wlado21
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 19.10.2010 18:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Wlado21 »

na 100 percent máš dosť chladiva? lebo tá druhá nemôže byť len o niečo chladnejšia ale studená poriadne ako v "mraziaku"
robek1
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 10.11.2009 11:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robek1 »

na 100% tam je chladivo tak ako má daval som ho tam asi 3x a stale perfektne
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi paradoxne ľudia siahajú na veci ktoré vonkoncom nie sú najčastejším problémom.Asi to nebolo v najsprávnejších rukách,lebo jedno z nepísaných pravidiel pri spojazdňovaní klimatizácie je nekompromisná výmena sučiča,to je niečo ako zákon.Už iba poznámka ktorá nepoteší...v kritických prípadoch vie tento diel znehodnotiť celú prácu ktorá sa urobila lebo emituje do systému častice ktoré sú potom nevyspytateľné.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

KOmpresor je origoš. a fičí jak o dušu a diagnostika neukazuje nič všetko je OK!!! podla diagn...

diagnostika neni len o chybach ktore napise ale aj o tom ake hodnoty su na klapkach ,zatazenie kompresoru atd. len na klimu tam bude aspon 6 udajov takze skuseneho cloveka. Neviem sice aky je tam kompresor ...ci sa jedna o ovladany elktr. spojku alebo plinulo zatazitelny..../vyrobca tusim denso/
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

robek1 napísal:aké čidla ako pozeram tak pozerám je tam len jen zospodu na chladiči pod blatníkom
Zjavne pozeráš veľmi slabo a hento čo si našiel bude pravdepodobne snímač vonkajšej teploty...
robek1
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 10.11.2009 11:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robek1 »

len tak snímač vonkajšej teploty by nebol našrubovany v trubke od klimy ale menil som aj ten ten pred časom a ten sa nachadza za kopotou pod stieračmy
robek1
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 10.11.2009 11:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robek1 »

bjbbobek napísal:
KOmpresor je origoš. a fičí jak o dušu a diagnostika neukazuje nič všetko je OK!!! podla diagn...

diagnostika neni len o chybach ktore napise ale aj o tom ake hodnoty su na klapkach ,zatazenie kompresoru atd. len na klimu tam bude aspon 6 udajov takze skuseneho cloveka. Neviem sice aky je tam kompresor ...ci sa jedna o ovladany elktr. spojku alebo plinulo zatazitelny..../vyrobca tusim denso/

Tak to maš pravdu len tie hodnoty asi nedokaže hocikto vyčitať ani autor. servis takeho v okolí MA nezoženiem
Kašlem na to vymením ešte ten vysušač a uvidím
robek1
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 10.11.2009 11:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robek1 »

mhlavaty napísal:Asi paradoxne ľudia siahajú na veci ktoré vonkoncom nie sú najčastejším problémom.Asi to nebolo v najsprávnejších rukách,lebo jedno z nepísaných pravidiel pri spojazdňovaní klimatizácie je nekompromisná výmena sučiča,to je niečo ako zákon.Už iba poznámka ktorá nepoteší...v kritických prípadoch vie tento diel znehodnotiť celú prácu ktorá sa urobila lebo emituje do systému častice ktoré sú potom nevyspytateľné.
tak to povedz origoš mechanikom , ale ten vysušač idem dnes meniť tak či tak aj keby doma
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

robek1 napísal:zospodu na chladiči pod blatníkom
Nemému decku ani vlastná mater nerozumie!

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných