Seat Alhambra 1.9tdi 96kw - pri startovani zadymí

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gippo
Príspevky: 227
Dátum registrácie: 06.02.2010 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gippo »

Cena opravy sa ťažko určuje,záleží na tom kto Ti to bude robiť,či značka,alebo nie,najskor by som asi vymenil guferá ventilov.
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

ale nemala by to byt nejaka velka polozka ... ci ? skor co viem je tam dost roboty ...
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ludia nebláznite, čo ho strašíte.
Či treba meniť tesnenia ventilov, to sa ukáže, možno za mesiac zistí, že je niečo omnoho urgentnejšie na programe dňa.
Zatiaľ nech kľudne jazdí, ako napísal Martin cichy, a nech sleduje ako a čo sa na aute správa a podľa toho nech sa zariadi, kvôli trocha dymu pri štarte sa zbytočne plašiť.
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

v pohode nikto ma neplasi len ma zaujima preco pri starte vyjde z vyfuku skor do bleda dym ako cierny, ak by bol cierny vobec to neriesim chcem skor predist niecomu co by mohlo mat horsie nasledky na motore ... a ako som pisal mam pocit ze spotrena nieje ok zajtra menim na 16ky 215/55 dufam ze aj to nieco pomoze ... a neriesil by som spotrebu keby som nemal v papieroch mimo mesto 5.5l a nevidel u znameho vw sharan 1.9tdi mf2 - 6.7l a druhy seat alhambra 1.9tdi 85kw automat cca. 6l
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ide o to ake jazdy jazdis... nie je sharan 5.5l ako sharan 7l... to je uplne normalne. Ja jednym a tym istym autom zajazdim jednu a tu istu trasu aj za sest litrov a kludne aj za desat.

Dalej, ako som ti uz povedal, na spotrebu okrem faktora "vodič" suverenne najviac vplyva nastavenie rozvodov:

http://forum.autobazar.eu/ludia-davajte ... 26877.html

http://forum.autobazar.eu/nesmierne-dol ... 35221.html


takze sups na diagnostiku, motorova jednotka, bloky meranych hodnot, kanal cislo 004 a kukat uplne doprava. MUSI TAM BYT 0.0 stupna, cokolvek ine znamena nedobre spalovanie = neoptimalny vykon = neoptimalne emisie = zla spotreba.

Uz som ti to napisal, tak ti pisem druhykrat. Predtym ako sa pustis do generalky motora, je vhodne obetovat 29 sekund a kuknut sa na tu poondenu diagnostiku. OKAMZITE uvidis ci je treba nieco riesit a ak je treba, na linkovanej teme mas videa na youtube kde je uplne presne a jasne ukazane AKO to treba riesit. Ak najdes mechanika ktory povie "kto by sa s tym takto sral" tak ho rovno pretiahni hodne velkym francuzskym klucom po hlave lebo to je mechanik extremne lenivy a lajdavy.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

ok ked bude casu pojdem si to dat pozriet ale myslim si osobne ze by mali byt ok patri medzi tych lepsi nechcem napisat najlepsich lebo aj on sa moze pomylit ale robi to uz par rokov a ma vela zakaznikov max.spokojnych ...
misko122
Príspevky: 654
Dátum registrácie: 25.05.2008 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misko122 »

ja som mal vsetky zhavice ko..na diagnostike pisalo chybu vysoky prud zhavenia alebo take nieco moc podobne.ale starty boli uplne v pohode a dym ziadny po starte.
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

no ved uvidime ci bude miznut olej alebo nie ak nie a ani voda nebude miznut necham to zatial tak ... a ak to bude ok necham to vymeny dalsich rozvodov a potom dam spravit poriadne GO !!!
racenberg
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 22.04.2007 17:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa racenberg »

pises ze mas velku spotrebu ja mam sharan 96kw a spotreba v meste min.9-9,5 a to sa ani nedotykam pl.pedalu (rozvody neboli menene)
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

ak by si mal odpálenu hlavu alebo tesnenie pod nou, tak ti nezadymí pri štarte na bielo ale dymilo by ti na ielo ako sprosté počas celej jazdy. a poriadne!
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

naozaj to teraz nerieš. aj môj motor ráno po naštartovaní pustí biely obláčik dymu. Dolievam asi pol litra oleja na desaťtisíc kilometrov čo je nič. Neriešim to. Štartuje dobre jak v mrazoch, tak v teple.

najprv nabehaj kilometre, aby s spoznal auto.
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

takze dnes som kupil original seat alhambra alu.disky 215/55/16 uvidim co to urobi aku spotrebu, a bavil som sa s jednym panom co ma taku istu alhambra +/- kilometre ako je a vraj to moze byt aj v nafte ... skusim zmenit tankovanie ...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie, v nafte nie.

Vyhradne len v tom ako ju dávkuješ :) pozri, niekto jazdi na stvrtom prevode hore kopcom 60km/h na 1450 otackach a niekto iny jazdi ten isty kopec na tretom prevode pri 2100 otackach tych istych 60km/h.

Kontrolna otazka : ktory scenar ma MENSIU spotrebu ? Lahka otazka, ze ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

ja jazdim NZ - BA a spat 50/50 dialnica a klasika mesta,dediny ... dnes som vyskusal 100km/h na 5ke a spotreba +/- 6.6l - zadymenie som myslel zadymenie tou naftou ... davam aj VIF do kazdeho tankovania ...
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

zdar.
tak som sa skontaktoval s tym panom ako si mi poradil ten ma odporucil na jedneho tiez vraj pana majstra prisiel som skotroloval diag. kde zistil snimac teploty vody - vymenene, rozvody co sa tyka nastavenia su v norme vraj nemam riesit, turbo - OK, trysky ok jedna trosku viac ale v norme ... kolesa som vymenil za 16ky 215/55 Continental ... este vraj moze byt ze vaha vzduchu moze byt zanesena ale na diag. neukazalo ziadnu chybu - a vraj sa neodporuca cistit .. ale videl som par pripravkov na cistenie ... takze neviem ... este som nemal dlhu trasu kde by som zistil zmenu a teraz to teplo ...

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných