Sava vs Matador

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai - hlavne si uvedom, že priemerná mzda na Slovensku je cca 900 eur, potom sa prejdi po Lídli , kolko stoja potraviny, pozri kolko stoja energie a nájom a zrazu sa dopočítaš k tomu, že vela ludí šetrí, aby nehladovali. :4012: Momentalne stoja Felicie 300eur ,benzín je za 1,50 eura a pzp stojí cca 70 eur - fakt na také auto kupoveť čokolvek nové???
Chodím 35 rokov na starých autách, starých gumách v starých monterkách a ak budem mať starý invalidný vozík tak ma to nijako neprekvapí. Zvlášť na našich cestách kde už aj svine je príliš pekné pomenovanie pre ich používatelov. :cau:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
marfan
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 28.09.2011 18:19
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa marfan »

Sava eskimo som mal možnosť skúsiť na otcovom služobnom aute, po 200km na lade/snehu v celku fajn. Na suchu OK. Mal som tiež možnosť skúsiť Matador po roku sú celkom tvrdé, pre niekoho kto spraví za rok 10-15tkm nevidím dôvod prečo nekúpiť.

Inak Matador nemá náhodou teraz nové Nordicca pneu na zimu ?? Ešte som ich nevidel. Má to podobný vzor ako niektorá pneu Hankook.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa hjundai »

Keby som vedel že tie Matadory vyrobili u nás možno by som o nich aj premýšľal ale značka Matador je nalepená na kdejaké produkty z Rumunska, Ruska... v Puchove možno robia Continentaly aby na nich viac zarobili neviem...
Savy robia v Slovinsku a vybavené.
marfan
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 28.09.2011 18:19
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa marfan »

Ja som bol celkom spokojný s Nexen zimnými po 2 sezónach stále rovnaké jazdné vlastnosti. Teraz mám Hankook W330 a jedine čo sa mi nepáči je ich hlučnosť inak dobré pneu, porovnateľné s prémiovkami.

Nokian WR A4 mám na druhom aute a na to, že majú 6 rokov sú stále mäkké a stále sa dajú na ne spolahnúť. Výšku dezénu majú 5mm tak ešte jednu sezónu spravia.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa ivko1 »

hjundai napísal: 17.10.2021 17:29 Keby som vedel že tie Matadory vyrobili u nás možno by som o nich aj premýšľal ale značka Matador je nalepená na kdejaké produkty z Rumunska, Ruska... v Puchove možno robia Continentaly aby na nich viac zarobili neviem...
Savy robia v Slovinsku a vybavené.
Matadorky vyrábajú v CZ

PS: Neviem kde všetci berú ako sú nekvalitné, nedržia a neviem čo...
Ja ich mám a nie prvý rok a nesťažujem si, na to aby som cítil že už idem cez hranu možností, tak musím ísť autom štýlom ako zmyslov zbavený...
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa hjundai »

ja som mal Matador Made in Romania... takže odvtedy nemám chuť, niežeby som mal niečo proti Rumunom
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa milkoTT »

Ja jazdim na Matador na dvoch autách a žiadny problem. Po 4 rokoch ich aj tak vymieňam za nové, aj ked dezén je ešte dobrý. A k tomu čo sa tu rieši, že čo je kde vyrobené, tak poviem len toľko, že som videl na vlastné oči ako sa v Trnave vyrábajú diely do áut a na nich vyrazené MADE in Germany.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa oco13 »

ako sa v Trnave vyrábajú diely do áut a na nich vyrazené MADE in Germany.
A robia ich rumuni srbi ukrajinci :40bd: Šak ja už viac kecám v robote po rusky jak po slovensky. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa biker610i »

Na mazde mam skoro dva roky celorocne barum quartaris a su v pohode bol som snimi aj na martinskych holiach v zime a na fiate uno mam zimne barum polaris ktore derem cely rok. Ja totiz neprezuvam pneu menim az ked ich zoderem :4012: lol
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa bandit97 »

hjundai napísal: 17.10.2021 17:29 Keby som vedel že tie Matadory vyrobili u nás možno by som o nich aj premýšľal ale značka Matador je nalepená na kdejaké produkty z Rumunska, Ruska... v Puchove možno robia Continentaly aby na nich viac zarobili neviem...
Savy robia v Slovinsku a vybavené.
Ja mam Matadorky “made in France”...
Tak ako zalezi na gumach, tak zalezi aj na tom, na com su obute.. Kazde auto je ine a co jedno dokaze zvladnut aj na Savach (mam Forda a zvladame to spolu ok) to ine proste neda.. (...BMW..?)..
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa herin »

Medzi pneu prémiovými a obyčajnými lacnejšími je rozdiel. Osobné skúsenosti nepustia.
Mal som nové Sava síce letné a boli Made in Germany vydržali cca 75 000 km ale od 40-50 000 km teda dosť hučali predtým som mal Continental a tie nehučali ani keď boli pomaly slike.
Teraz opäť nahodené Continental už som si povedal, že tie lacnejšie radšej nie.
Určite chápem, že nie všetci sú ochotní dať za sadu 420 eur/continental/ a radšej kupia sava za 220 eur sadu..200 eur je ušetrených, ale po čase sa prejaví ten cenový rozdiel.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa achada »

No vidis a mne hucali letne Conti viac ako zimne GY! Ak to ma byt jediny problem lacnych gum tak to je vacsina ludi za tu cenu ochotna akceptovat.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ale veru hučia aj Conti...
Sám som jazdil koncom sezony Conti na dojazd a po výmene za fungel nové Barumky Bravuris ostalo ticho a dokonca prestalo ABS kopať...
Takže tak...
Ale to je vždy ten rozdiel, ojazdená pneu vs nová pneu, len niekto to nevidí a myslí si že to je prémiovosťou.
Nie, nie je. Aj premiová guma bude hlučná, nebude tak držať a ako aj v mojom prípade bude daleko horšie brzdiť. Opotrebená pneu nemá ten grip a preto ABS zasahuje daleko skôr ako pri novej

Teraz som zrovna objednával pneu, kúpil som prvý krát celoročky. Zobral som Hankook H750 Kinergy 4s 2, priplatil som si za vyšší hmotnostný index a za variantu s ochranou ráfika. Bolo to nejakých 6€ navyše za kus voči Matador / Barum / Kleber, ale ani jedny z nich neponúkajú ochranu ráfika
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa oco13 »

Aj premiová guma bude hlučná, nebude tak držať a ako aj v mojom prípade bude daleko horšie brzdiť. Opotrebená pneu nemá ten grip a preto ABS zasahuje daleko skôr ako pri nove
Ak by si celý život jazdil len na použitých gumách z bazoša a na autách čo ABS ani nemajú tak by ťa vôbec nenapadlo riešiť to. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 893
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa db69 »

niekde som čítal nemecký test pneu Continental. rovnaký dezén,rozmer,rok výroby. len každá bola vyrobená v inom závode(štáte) rozdiely boli obrovské

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní