Sava vs Matador

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa achada »

Ktore su to normalne znacky? BMW? Lebo niektori nenormalni pouzivaju v prvovyrobe Barum, Nexen ci Hankook (ktory by si urcite tiez zaradil do hentej skupiny)! Sava sa s Matadorom neda porovnavat ani nahodou, treba si tie testy precitat poriadne!

A ak si myslis, ze rozdiel v brzdnej drahe z rychlosti 38 km/h bude pri pouziti premiovej pneumatiky nejako vyznamne velky oproti lacnej, tak skoda stracat cas.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa jergusko »

Nový test zimných gúm. Pozri sa, ako dopadla Sava.
https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/p ... ompromisu/
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa hjundai »

Jergusko vykasli sa na nas,netreba pisat litanie lebo ty mas svoju pravdu a ini tu svoju. Kupuj to najdrahsie su to tvoje peniaze. Za mna pises nezmysly a tym to konci. Ten kto neubrzdi tak preto ze nepouzil hlavu a nie preto ze mal obycajne pneu.A dufam ze pneu menis kazdy rok lebo vitazi testov sa zvyknu menit.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa ivko1 »

S prstom v nose aj Matadorky
speedmann
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa speedmann »

SAVA slovinský výrobca, vyrába aj pre Goodyear pneu strednej a prémiovej triedy. A ešte k tomu veku pneu 5r max, všade testy nových pneu, ale prečo nikde nenájdeme testy" nových 5r. pneu"? Asi preto, lebo by sme boli prekvapkaní,ako celkom dobre obstáli. Vodiči len nech ďalej menia gumy je to dobrý marketingový ťah. Kto chce nech kupuje aj každú sezónu je to jeho osobná vec a jeho peňaženky.
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa prioritasko »

Mna neskutocne sklamali zimne Nokiany WDR3.
Nic horsie som este nemal.
Vsetci to vychvalovali ake su paradne v snehu,tak som cakal na prvu snehovu nadielku. Napadlo asi 5 cisel snehu,tak to hybaj vyskusat.
V dedine asi v 40kmh som nedokazal prejt Tcko krizovatku bez tohy,aby som nedostal nedotacavy smyk.
Zastal som asi 3cm od betonoveho stlpu,skoro ma na mieste jeblo.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa hjundai »

speedmann napísal: 15.10.2021 22:22 SAVA slovinský výrobca, vyrába aj pre Goodyear pneu strednej a prémiovej triedy. A ešte k tomu veku pneu 5r max, všade testy nových pneu, ale prečo nikde nenájdeme testy" nových 5r. pneu"? Asi preto, lebo by sme boli prekvapkaní,ako celkom dobre obstáli. Vodiči len nech ďalej menia gumy je to dobrý marketingový ťah. Kto chce nech kupuje aj každú sezónu je to jeho osobná vec a jeho peňaženky.
- asi preto že keď si kúpim novú popr. ročnú pneu a jazdím ju cca 4 roky tak vyhadzujem 4-5 ročnú pneu... a ty šetrič jazdíš na 5-9 ročnej pneu... a kto by a načo testoval pneumatiku ktorá sa už nevyrába a nedá sa v obchode ani kúpiť. :..:

K nokianom - ja som mal WRD4 R15 a boli to parádne gumy, po 4 rokoch som ich nechal na dojazd na leto a nemôžem povedať nič negatívne. Na snehu bola radosť jazdiť, dodnes si pamätám ako sme ma Dargove brali hore kopcom dvojicu pluhov.... ale čo občan to názor
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa prioritasko »

Ziaden nazor veduci,ale osobna skusenost.
Nokian WR D3 R15 185/60
Never ever again.
speedmann
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa speedmann »

:3dcline:
Naposledy upravil/-a speedmann v 16.10.2021 00:42, upravené celkom 1 krát.
speedmann
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa speedmann »

hjundai napísal: 16.10.2021 00:06
speedmann napísal: 15.10.2021 22:22 SAVA slovinský výrobca, vyrába aj pre Goodyear pneu strednej a prémiovej triedy. A ešte k tomu veku pneu 5r max, všade testy nových pneu, ale prečo nikde nenájdeme testy" nových 5r. pneu"? Asi preto, lebo by sme boli prekvapkaní,ako celkom dobre obstáli. Vodiči len nech ďalej menia gumy je to dobrý marketingový ťah. Kto chce nech kupuje aj každú sezónu je to jeho osobná vec a jeho peňaženky.
- asi preto že keď si kúpim novú popr. ročnú pneu a jazdím ju cca 4 roky tak vyhadzujem 4-5 ročnú pneu... a ty šetrič jazdíš na 5-9 ročnej pneu... a kto by a načo testoval pneumatiku ktorá sa už nevyrába a nedá sa v obchode ani kúpiť. :..:

K nokianom - ja som mal WRD4 R15 a boli to parádne gumy, po 4 rokoch som ich nechal na dojazd na leto a nemôžem povedať nič negatívne. Na snehu bola radosť jazdiť, dodnes si pamätám ako sme ma Dargove brali hore kopcom dvojicu pluhov.... ale čo občan to názor
Omyl ona má síce 4r, ale odjazdené len 2r.(neviem ako Ty, ale ja jazdím na zimných max. 6mes. v roku).Jasné ,že som šetrič jazdím ešte Micheliny celoročné v lete s dot 2005 a sú super puky. "Nie nové pneu,ale medzikus medzi volantom a sedadlom." :3dcline:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa oco13 »

hjundai napísal: 16.10.2021 00:06 a ty šetrič jazdíš na 5-9 ročnej pneu...
Šetrič som ja - kupujem obuté kolesá na bazoši za najnižšiu cenu, takže kludne aj 20 ročné.
Pri výbere pneu - kto z vás sa zamyslí aké gumy a reakciu bude mať ten za vami? :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa smarik »

Ja som mal od Kormoranu, savy, matadoru, barumu cez nexen, hankook, michelin, bridestone.

Uprimne kazda nova bola rovnako dobra. Mam odjazdene cez milion km na osobnych autach a myslim, ze sa bavite o hlupostiach.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Jergusko, az na to, ze lacnejsie pneumatiky vobec ziadne testy neprehravaju. Manzelke som teraz kupoval na SUV 4x4 Maxxis 235/65/R17 XL. Precital som vela testov a dali na papulu mnohym "premiovym" znackam.

Inac, osobne si mi dost na smiech. Kazdy tvoj príspevok je perla.

Autobusar MHD z 90tych rokov, ktory si splnil celozivotny sen a kupil si jazdeneho Bavoraka. A zrazu je vsetko ine na hovno, pre luzu. Nikto nevie co to je auto. Saso jak mraky.

Cele tvoje "super auto" bude na padrt ked sa zrazis na ceste s niecim co je aspon vidiet v spätnom zrkadle.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

A este k tym kecom o PZP.

Nebodaj si nemyslis, ze keby ti niekto nabural do toho tvojho super jazdeneho BMW Z4, ci co za krpca to mas, a poistovna ti da malo tak od vinnika nieco vysudis.

Vinnik si splnil svoju zakonom stanovenu povinnost tym, ze ma PZP. Navyse ti nemusi dat a ani nikdy neda ani Euro.

Takze ked stretnes niekde na ceste napriklad Oca13 na Felicii, budes mat iba oci pre plac :d :D
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa hjundai »

oco13 napísal: 16.10.2021 07:03
hjundai napísal: 16.10.2021 00:06 a ty šetrič jazdíš na 5-9 ročnej pneu...
Šetrič som ja - kupujem obuté kolesá na bazoši za najnižšiu cenu, takže kludne aj 20 ročné.
Pri výbere pneu - kto z vás sa zamyslí aké gumy a reakciu bude mať ten za vami? :40bd: :40bd:
- ono ide aj o to kde jazdíš - ak s tým ideš do lesa po drevo nie je problém. Problém nastane ak svojou "frajerinou" niekomu poserieš život. to potom silné reči idú bokom. Už som takých zbieral čo " nikdy zo strechy nespadli", " nikdy netrebalo obuv s oceľ špičkou", " nikdy som sa nepásal", " nikdy som z orecha nepadol".... všetko je prvý raz.... no a keď si na invalidnom alebo serieš do plienok ako Šumacher silné reči sú ti na hovno.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných