Sada na leštenie svetlometov

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

radkovadanka
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.08.2013 13:30
Zdieľať na Facebook

Sada na leštenie svetlometov

Príspevok od používateľa radkovadanka »

na aute mám ,,nepekné! predné svetlá-sú zašltnuté, poškriabané...teda ten vonkajší kryt...vraj na to existuje nejaká sada a bude po probléme....má s tým niekto skúsenosť? alebo mám radšej zháňať nové predné svetlá...už som tu čítala, nejaký postup, ale nezdá sa mi to...naozaj to stačí prebrúsiť s tým brúsnym papierom...potom pastou...vyleštiť....atď...nie že pri tom zabijem dva dni roboty a výsledok asi taký, že mi ruka odpadne od brusenia...dík
wikyxxx
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Daj si to radšej spraviť niekomu alebo najlepšie by bolo vymenit tie kryty svetiel.A aké auto máš niekedy stoji leštenie viac než nové kryty.
Maho
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 30.06.2006 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Maho »

Lestenie je kratkodoba vec, vydrzi ti to tak pol roka - rok a si znova na tom istom. Pretoze lestenim zbrusis tu ochranu ktora tam je.
trabanticek2
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.07.2010 09:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trabanticek2 »

Dnes sme dokoncili druhé auto so sadou carex. Musím len chválíť, a ked sa to dobre zakonzervuje nemyslim si ze to je kratkodoba vec. oplati sa to spravit kvalitne s vysokootačkovou vrtačkou a venovat tomu aspon tri hodiny, spravit to kvalitne... :2f93:
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

najprv hrubsi smirgel tj 700-800. potom 1200. s oboma treba robit na mokro. potom vylestit tempom na stare laky a je po probleme. rucne je to zbytocne. pre rovnaky vysledok ovela viac casu a roboty. urcite sa najde nejaky vhodny nastroj napr 125ka excenter doma ktora sa da pouzit. zalezi vsak na tvare svetiel a ci ich budes lestit na aute alebo demontovane. demontovane spravis bezproblemu aj 125kou avsak na aute sa ti moze stat ze bude treba 60ku.
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:3020: :3020:

Kup si opravnu sadu 3M na lestenie svetiel za 20e :41c2:

Za 20e nekupis nove kryty-plasty svetiel.



video JAK NA TO: http://www.youtube.com/watch?v=_t1RBw0IGXA

Sada 3m: http://www.elakovna.sk/3m-set-na-lesten ... ometov-228
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Ak ste z okolia RS tak mi napíšte a poradím Vám. S tým leštením je to ok, treba však počítať že to nevydrží toľko ako nové svetlo, vhodné je to potom nalakovať priesvitným lakom. A na leštenie použiť tempo pastu . Je lepšia ako tie sady.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ja som si tu sadu kupil,svetla boli ako nove ,ale......vydrzalo to asi rok a som na tom skoro rovnako ako pred lestenim. Zial nepouzil som ten lak. Moja otazka....s akym lakom (vyrobca)mate skusenosti, aby to nejaky cas vydrzalo,poprosil by som prakticke skusenosti cloveka co to ma overene,dakujem.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a keby sa miesto laku potom pouzila ochranna folia ktoru lepia na svetla? Ma s tym uz niekto skusenost
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Veľmi sa mi páči odpoveď na -ruka mi odpadne...daj si to spraviť niekomu... :28b7: :2f93:
...Ale vážne-tak ako písali viacerí-TEMPO,potom lak...ja zvyknem tiež používať zubnú pastu Signal-tie granule v nej robia divy :2f93: :300f:
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

leštenie svetlometov je fajn na chvíľku, vráti sa to späť a môžu tit o robiť mega tutti frutti profíci.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Lestenie pre amamtera je dobre robit podla video navodov - ale rukou. Pri pouziti stroja to amater neurobi dobre. Rucne je to ovela lepsie.

Inak to pre priemerne sikovneho cloveka nie je ziaden problem.

Trva to tak tri hodiny, ked sa to robi rucne.


este dodam - ked to das niekomu robit, prijatelna cena je tak 30€ za obe svetla, vratane materialu
DUDO175
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DUDO175 »

stačí obyčajná zubná pasta a handra, skúšal som to na fábii a pomohlo určte by som nevyhodil 20€ za nejakú sadu blbosť
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Svetlá nastriekané tým lakom som videl u jedného mechanika čo robí aj klampiarinu...drží mu to asi 3-4 roky zatiaľ bez problému... neviem čo to bol za lak...viem iba že to bol priesvitný a striekal ho pištoľou...zrejme nejaký taký čo sa používa aj na plechy na autá....
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

výborný je XERAPOL oskúšané :-)

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný