Rýchly štart/rozbeh/odpich s automatom

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

janik3
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 10.11.2006 19:54
Zdieľať na Facebook

Rýchly štart/rozbeh/odpich s automatom

Príspevok od používateľa janik3 »

Čaute, mám otázku, na ktorú som zatiaľ nenašiel odpoveď - ako sa s moderným autom s automatickou prevodovkou rýchlo rozbehnúť, resp. odpichnúť? V poslednej dobe som viac krát jazdil s automatom a vždy ma vytočilo, keď som chcel napr. pri výjazde z vedľajšej cesty na hlavnú vyštartovať, stlačím plynový pedál na podlahu a auto, hoci má cez 150 kw sa plazí z miesta ako Š120 a až po pár metroch mu dôjde, že má pridať. Stará finta s ľavou nohou na brzde a zároveň pravou na plyne tesne pred odpichom nepomáha, lebo počítač autu nedovolí v takom prípade vyhnať otáčky vyššie než cca. 1200-1300 a teda odpich či nebodaj preklz kolies nehrozí. Zámerne som si pozrel videá na youtube iných áut a všade je vidieť, že ten začiatok je oproti manuálu výrazne pomalší. Napadlo mi, či by sa to dalo riešiť úpravou RJ a zdvihnutím obmedzenia otáčok z tých 1200 na napr. 2200 a následne otázka súvisiaca so životnosťou prevodovky :-) Máte teda vy nejaký tip ako sa popasovať s týmto neduhom nových automatov?
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ja by som sa ti aj rozpisal, ale suhlasim s tym slusnym komentarom cvira /ja by som ti to vysvetlil ovela hrubsie/, ale mal by som len taky malicky dotaz, ze preco mas automat????? Ci nebude chyba v tebe.....
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Clkom jednoduchá odpoveď - automat NIE JE určený na rýchle rozjazdy .Povedané po lopate žiaden automat či starý alebo nový ti nebude páliť gumy .
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

suhlasim, treba si dat opravit hlavny obmedzovac, ale ne v aute :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

som az dodnes netusil ze automaty sa davaju len do lekvarovych aut. Napriklad v takej M5 e60 kde sa manual ani nemontoval ho navrhli asi omylom. Takisto asi aj v S8 , GTR atd atd. Dakujem ze ste ma tu dali do obrazu :300f:
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Moje auto funguje na princípe: držím brzdu, plyn až na podlahu, otáčky vyletia na 6.000, pustím brzdu, rozblika sa ESP no auto vyštartuje ako raketa s minimálnym preklzom.
2. Možnosť, na stredovom multimediálnom panely si nastavím funkciu Line Lock. (používam na semafore, kde viem presne na sekundu kedy naskočí oranžová) zapnem, stojím na brzde, plyn až na podlahu, pustím brzdu auto začne samo na mieste gumovat, presne 5sekúnd a po piatich sekundách odpáli no iba s jemnou asistenciou preklzu, takže idem dopredu (pomalšie než pri prvej možnosti) gumy stále preklzuju a až keď trošku pustím plyn zastaví preklzovanie. Pokiaľ držím stále tak idem pomali 100km/h a stále preklzuje (jemne).
Auto: Chevrolet Camaro Zl1 (pôvodne: 580 HP, po úprave a chiptuningu 668 HP)
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Odpovedám na márgot toho, že žiaden automat nieje na takú jazdu a zaobchádzanie... Je!
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

V sportovych autach su bezne automaty a su upravene na tvrdsie zaobchadzanie
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tomket- odpovedám ti na margo toho - žiadne auto a je jedno či s manualom alebo automatom nie je primárne určené na takýto spôsob jazdy. Dôkazom toho je aj to že v sadzobníku pokút je aj "nebezpečný spôsob jazdy" Pán policajt , ktorý robí dlhé roky aj skúšobného komisára ma poučil , že toto je napríklad - jazda driftom , prudké zrýchlenie z križovatky , alebo prudké bezdôvodné brzdenie. A ja mu verím. lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Tak, presne, pokutovat sprinterov !
Ja bych im este fakturoval zasivanie ozonovej diery, vysadzanie brazilskeho pralesa a kompenzaciu saudom za pokles cien ropy ! :d :D :4090:

Este by ma zajimalo aky supersport je pokazeny, ze nechce gumovat odpichy vlastne ???
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
janik3
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 10.11.2006 19:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janik3 »

že som ja vôbec čakal nejakú normálnu odpoveď...
ok, skúsim to takto - nie som pretekár, nechcem páliť gumy a viem, že športové autá nemajú automat pre srandu králikov. potrebujem sa len rýchlejšie pohnúť z miesta, čo je v preplnenom meste pomerne časté, ak po hlavnej letí somár miesto 50 80tkou. je ale scestné porovnávať M5 a bežné civilné auto. ja nejazdím s automatom preto lebo chcem a kúpil som si ho. mám naopak manuál a otázka bola položená preto, lebo s automatom nemám veľa skúseností, no keď občas dostanem do ruky auto s automatom, chcem ho vedieť ovládať čo najlepšie.
poďme teda do konkrétnosti s čím som jazdil - volvo xc60 D5, 2015, 158 kW, Audi A4, 2013, 130 kW, oba diesle.
MilanFI
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 01.09.2008 16:40
Bydlisko: Tatry
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilanFI »

Čviro, ak ťa môžem poprosiť daj tie kombinácie motorov a automatov, kľudne aj do ss. Ďalšie auto by som chcel automatom, najskôr MB C klasse a ak sa tu už rozbehla téma, nech sa dozvieme aj niečo poučné. Za odpoveď vopred ďakujem.
BMW e 91, Nissan Patrol 2,8 td Off Road, VW Golf V , ex Vectra C 2,0 DTI,
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

všetky autá s automatom, ktoré som mal, mali odpich z križovatky exelentný. A bolo jedno či sa jednalo o lexus, bmw, audi či mercedes. Takže problém je očividne niekde medzi pedálmi a volantom.
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Niektore sportaky maju launch control ten pomaha pri rychlom odpichu .. Ale bezny automat naco davat plny plyn ja na mojom 6 valci aj malo kedy prekrocim 2500 otacok pri rozbehu...
janik3
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 10.11.2006 19:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janik3 »

"Takže problém je očividne niekde medzi pedálmi a volantom." - ja tomu nerozumiem, to je tu taký folklór urážať a vysmievať sa? Ok, prispôsobím sa. Stojím so zaradeným D, noha na brzde, prehodím nohu na plyn a zošliapnem naplno. Čo konkrétne som urobil zle ty mudrlant?

pozri si video a povedz mi, čo robí auto kým nedostane kopanec po 1500 otáčkach (a to je prosím upravené auto, bežné ho dostáva až pri 1800-2000 otáčkach):

https://www.youtube.com/watch?v=aMZnFFnDjlI
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], cicmanec842, mhlavaty, uwa0951920901 a 82 neregistrovaných