Rýchlosť sanitiek (v obci a mimo obce)

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mischo77
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mischo77 »

braga napísal:Mischo77 kde si prisiel na to ze maju interny predpis ziadny neexistuje na to je predsa zakon ako pisal bbr ziadny interny predpis nemoze byt nadriadeny zakonu ale tvoja uvaha je inteligentna
mam to z prvej ruky od vodičov kt poznam
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

jefotv napísal:Bombalino,chodili by sme aj pomalšie,keby každý dodržiaval rýchlosť a vodiči RZP by ich mohli spokojne predbehnúť aj 80-tkou....
Toto myslíš vážne alebo sranduješ.To ako ak niekto pôjde 100 tak ty pôjdeš 120 len aby si ho mohol obehnúť? :41c2:
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Rozdielnosť bude asi spôsobená tým, že RZP-čky majú rôznych majiteľov, rôzne interné predpisy. Samozrejme žiadne firemné nariadenie, nie je viac ako zákon.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

bombalino napísal:Toto myslíš vážne alebo sranduješ.To ako ak niekto pôjde 100 tak ty pôjdeš 120 len aby si ho mohol obehnúť? :41c2:
Tiež ma napadlo, že to je nejaká blbosť, ak chce isť 80km/h, tak mu nemôžu rýchlejšie autá prekážať, skôr on im...
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

jefotv napísal: A ešte jedna dobrá rada,deti nech sa hrajú na dvore.....
Aj sa musia čo im iné zostáva.Ale chodia aj do školy a zo školy,alebo im mám podľa tvojho názoru zaplatiť nejakého súkromného učiteľa,aby nemuseli vôbec z domu vychádzať?Ty si fakt šofér sanitky,alebo si sem prišiel iba srandovať.Čiernych spoluobčanov takisto nemusím,ale ty by si si také vyjadrenia mal z profesionálneho hladiska odpustiť.Volá sa to ETIKA.Dnes si sa zaregistroval a čo veta to perla!Neverím,že si šofér RZP jedine ak tak ako tu už niekto spomenul že po známosti tam môže robiť asi každý.
borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borinik »

Na slovensku funguju aj firmy kde mozes robit aj bez znamosti,zoberu hoci koho a su to pritom velke a silne dopravy(len budes robit za cca 400 eur v cistom). Poznam jeden konkretny pripad,ked cloveka vyhodili z druzstva za alkohol a zobrali ho na RZP. A koli takym sa pozeraju aj na nas ostatnych tak ako sa pozeraju...
Ale ten interny predpis by som chcel vazne vidiet,ze o kolko maju povolene od majitela prekracovat rychlost.:D
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

jefotv napísal:Chlapi....nebuďte smiešny....samé silné slová,česť výnimkám.Každý by sa len fackoval a je...l do tých vodičov RZP a RLP a čo tak si to vyskúšať?!!!,každy jeden z vás by bol neskutočný geroj...U nás int. predpis povoluje prekročiť rýchlosť o 30km/h...ostatné je už len na danom šoférovy...máme raz do roka lek. vyšetrenie a psychotesty na spôsobilosť viesť takéto vozidlo......Bombalino,chodili by sme aj pomalšie,keby každý dodržiaval rýchlosť a vodiči RZP by ich mohli spokojne predbehnúť aj 80-tkou....a samozrejme že sa nepozabíjam kvoli čiernemu spoluobčanovi ktorí má trojdňové bolesti brucha :3020: A ešte jedna dobrá rada,deti nech sa hrajú na dvore.....
Ja to sem preistotu celý ten výrok takto zazichrujem,ak by to náhodou zajtra vymazal.
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

borinik napísal:Poznam jeden konkretny pripad,ked cloveka vyhodili z druzstva za alkohol a zobrali ho na RZP. A koli takym sa pozeraju aj na nas ostatnych tak ako sa pozeraju..
Tak toto mnohé veci vysvetľuje.Bohužial na Slovensku je to tak.
jefotv
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05.04.2011 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jefotv »

Bombalino....toto bol moj názor na to všetko.Tú 80-tku som myslel v obci.hej myslel som to vážne,niekto pojde predo mnou 100,tak sa za ním budem vliecť hukajuci ako diliňak,lebo vo väčšine prípadov sa mi vobec neuhne a tí čo idú oproti,dobre že do priekopy nevojdu.....ja len chcem apelovať nato,že kvoli niektorým adeptom na drahých autách musíme porušovať naše int. predpisy....a čo to je za firma ktorá príjme nejakého traktoristu prepusteného kvoli alkoholu??? :2f93:
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

Mne sa hlavne jednalo o jazdu v zastavanej časti,kde sa motajú decká.
fox13
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 16.07.2007 12:25
Zdieľať na Facebook

Re: Rýchlosť sanitiek v obci.

Príspevok od používateľa fox13 »

bombalino napísal:Skôr ako položím otázku chcem všetkých uistiť,źe mi je známy pojem "právo prednostnej jazdy a vysoko si cením prácu RZP a vlastne celého záchranného systému."No a teraz k môjmu problému.Bývam v obci v ktorej je aj stanica RZP..Nakoľko jej objekt je dosť neštastne umiestnený v kludnej uličke na ktorej pobehuje a hrá sa množstvo malých detí zaćínam mať obavu.Nakoľko všetci sme len ľudia ani vodič sanitky nieje neomylný a svetový šofér ktorý dokáže spomaliť zo stovky na nulu za sekundu.Striedajú sa tam viacerí vodiči ale jeden mi pripadá akoby si tie majáčiky nejak zvlášt vychutnával.Otázka znie:Majú vodiči RZP nejaký interný predpis akou zhruba rýchlosťou by mali v obci jazdiť?Pretože ak letí niekto cez obec 130km môže mať majáky sirénu,ale malé decko to skôr vylaká ako upozorní na nebezpečenstvo.A zachraňovať niekoho a pritom ohrozovať iných tiež nieje normálne. No ale čo mám tomu šoférovi povedať aby jazdil kludnejšie?.Je to predsa len vodič sanitky,tak pomaly jazdiť nemusí a ani by nemal a kludne ma môźe poslať do čerta.Skôr by ma zaujímalo čo som už písal majú nejaké interné odporúčanie,alebo predpis na max.rýchlosť v obci napríklad.100km/h.,alebo je to celé ponechané iba na uvážení a pocitoch daného vodiča?Najlepšie ak napíše nejaký vodič sanitky alebo hasič...
Samozrejme že máme interné pokyny.Falck môže v obci prekročiť max. o 20 km.Ja robím v Košickej záchranke.My máme povolené max. o 30 km.Záleží na firme.Neviem ako je to u menších poskytovateľoch ZS, ale vo väčších firmách interné pokyny ohľadom rýchlosti určite existujú.
Existujú výnimky, napr. keď si to vyžaduje vážny stav pacienta, tak sa môže na prehľadných úsekoch rýchlosť prekročiť aj o viac km.Ale všetko musí byť zapísané v papieroch a potvrdené lekárom resp. služobne nadriadným záchranárom.
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

Konečne fundovaná odpoveď. Ďakujem.
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Re: Rýchlosť sanitiek v obci.

Príspevok od používateľa kiklop263 »

bombalino napísal: ... Bývam v obci v ktorej je aj stanica RZP..Nakoľko jej objekt je dosť neštastne umiestnený v kludnej uličke na ktorej pobehuje a hrá sa množstvo malých detí zaćínam mať obavu
.... šofér ktorý dokáže spomaliť zo stovky na nulu za sekundu
......Najlepšie ak napíše nejaký vodič sanitky alebo hasič...
- tá ulička bude mať rádovo pár 100m takže nevidím dôvod veľkej rýchlosti nakoľko čas získaný na nej môže byť rádovo pár sekúnd avšak v našich povolaniach sa každá sekunda počíta.
- rýchlosť je jedna časť a vedieť bezpečne ubrzdiť alebo vykonávať rôzne manévre pri určitej rýchlosti a pritom neohroziť seba,posádku a okolie vec ďalšia.
- celkovo sa to dá zhrnúť aj od dôležitosti potreby zásahu.

toto bol prípad kde išlo o sekundy a ako sa hovorí o všetko,plyn na podlahe a kone pod kapotou na plný výkon
( váha vozidla 17 ton ):

http://www.youtube.com/watch?v=wjfKwcKJVsY

.
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiklop263 »

Rockets40
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.10.2008 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rockets40 »

no takže pre všetkých - máme interne nariadenie ktoré hovorí že v obci môžeme prekročiť max o 10km a mimo obce o 20km. ale nakoľko niekedy ide fakt o život tak to nedodržiavame.

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných