Rýchlosť sanitiek (v obci a mimo obce)

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Rýchlosť sanitiek (v obci a mimo obce)

Príspevok od používateľa bombalino »

Skôr ako položím otázku chcem všetkých uistiť,źe mi je známy pojem "právo prednostnej jazdy a vysoko si cením prácu RZP a vlastne celého záchranného systému."No a teraz k môjmu problému.Bývam v obci v ktorej je aj stanica RZP..Nakoľko jej objekt je dosť neštastne umiestnený v kludnej uličke na ktorej pobehuje a hrá sa množstvo malých detí zaćínam mať obavu.Nakoľko všetci sme len ľudia ani vodič sanitky nieje neomylný a svetový šofér ktorý dokáže spomaliť zo stovky na nulu za sekundu.Striedajú sa tam viacerí vodiči ale jeden mi pripadá akoby si tie majáčiky nejak zvlášt vychutnával.Otázka znie:Majú vodiči RZP nejaký interný predpis akou zhruba rýchlosťou by mali v obci jazdiť?Pretože ak letí niekto cez obec 130km môže mať majáky sirénu,ale malé decko to skôr vylaká ako upozorní na nebezpečenstvo.A zachraňovať niekoho a pritom ohrozovať iných tiež nieje normálne. No ale čo mám tomu šoférovi povedať aby jazdil kludnejšie?.Je to predsa len vodič sanitky,tak pomaly jazdiť nemusí a ani by nemal a kludne ma môźe poslať do čerta.Skôr by ma zaujímalo čo som už písal majú nejaké interné odporúčanie,alebo predpis na max.rýchlosť v obci napríklad.100km/h.,alebo je to celé ponechané iba na uvážení a pocitoch daného vodiča?Najlepšie ak napíše nejaký vodič sanitky alebo hasič...
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Vozidlá so zvláštnymi výstražnými zvukovými
znameniami alebo svetlami
§ 40

(1) Vodič vozidla, ktorý pri plnení špeciálnych úloh používa typické zvukové znamenie doplnené zvláštnym výstražným modrým svetlom alebo červeným svetlom, prípadne ich kombináciou (ďalej len "zvláštne výstražné znamenie"), nie je povinný dodržiavať povinnosti a zákazy ustanovené týmto zákonom okrem povinností podľa § 3 ods. 2 písm. c) a § 4 ods. 2 písm. a) až e). Vodič vozidla, ktorý pri plnení špeciálnych úloh používa zvláštne výstražné znamenia (ďalej len "vozidlo s právom prednostnej jazdy"), je povinný dbať na potrebnú opatrnosť tak, aby iných účastníkov cestnej premávky neohrozil.

Toto hovorí zákon, inak povedané nemôže jazdiť ako blázon, aby neohrozoval iných účastníkov CP. Interný predpis pravdepodobne nemajú, lebo sú miesta v obci kde sa dá ísť 120 km/h a sú miesta, kde je aj 50 km/h veľa. Vodiči RZP by mali byť skúsení, musia absolvovať psychotesty, kondičné jazdy...i keď každý robí chyby a nie raz sa stalo, že sanitka mala nehodu.
luigi8403
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 02.11.2009 09:51
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

....

Príspevok od používateľa luigi8403 »

Mischo77
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mischo77 »

Vodiči RZP majú interný "predpis" ktorý im ustanvuje v obci isť maximalne o cca 20km/h viac...

Zaleži od premavky a čase..
lapso1
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 22.11.2009 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lapso1 »

S vodicom sanitky sa moc nevyhadas, mna skor seru mladi chlapci co rozvazaju pizzu je.. si to ako keby slo o zivot.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Vieš ľudia keď sú hladní sú nervózni.... :d :D
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Re: Rýchlosť sanitiek v obci.

Príspevok od používateľa cubicomp »

bombalino napísal:No ale čo mám tomu šoférovi povedať aby jazdil kludnejšie?.Je to predsa len vodič sanitky,tak pomaly jazdiť nemusí a ani by nemal a kludne ma môźe poslať do čerta..
ja si myslim, ze ked sa ho normalne opytas, resp povies svojhe obavy tak to mozno pomoze. Skus, nic za to nedas
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Mischo77 kde si prisiel na to ze maju interny predpis ziadny neexistuje na to je predsa zakon ako pisal bbr ziadny interny predpis nemoze byt nadriadeny zakonu ale tvoja uvaha je inteligentna
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Mischo77...má pravdu,niečo také existuje...keď spôsobím nehodu a šiel som viac-mám problém :3020: ...
...Nechápem však vodiča RZP,ktorý ide zo stanovišťa po ulici,kde je zvýšený pohyb ľudí a najme detí,že to hneď páli koľko to vládze...
...Ale aj taký vodič,vlastne hazardér má nadriadených...
pe-to
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 25.03.2010 10:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pe-to »

braga napísal:Mischo77 kde si prisiel na to ze maju interny predpis ziadny neexistuje na to je predsa zakon ako pisal bbr ziadny interny predpis nemoze byt nadriadeny zakonu ale tvoja uvaha je inteligentna
neviem či všetky-no väčšina má interné predpisy
vodič by si mal uvedomiť,že ak chce niekomu pomôcť-tak v prvom rade tam musí priviesť posádku živú a zdravú a samozrejme nikoho nezraziť
žial vodičov robí kadekto,stačí mať známosti
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

VOJTO55 napísal:...Mischo77...má pravdu,niečo také existuje...keď spôsobím nehodu a šiel som viac-mám problém :3020: ...
Máš problém, vždy keď si vinný, to je jedno, že máš VRZ ...
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

Niečo podobne je to aj s policajtmi. Niektori maju tak možno 21 rokov, doma jazdi možno na otcovej Fabii a ked pride do roboty, da si na svoje 60 kg telo opasok s pistolou, do vrecka služobny preukaz, sadne do policajneho passata 2.O TDi , zapne majak a je majster sveta. Vidam takych dost casto. Keby mi taky zrazil syna tak mu zafackam usi do hlavy. P.S. - k policii a slusnym policajtom mam uctu.
borinik
Príspevky: 379
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borinik »

Cubikomp a bbbr maju pravdu. A o takom nejakom "internom"predpise neviem,nakolko v tomto sektore pracujem uz paaar rokov. Len treba mat zdravy rozum,davat pozor hlavne na ludi a auta okolo a osadku co mas v aute doviezt zivu a zdravu..
A s MilkomTT suhlasim...
martino611
Príspevky: 562
Dátum registrácie: 14.11.2007 16:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martino611 »

bavil som sa pred chvilou s kamosom - vodicom RZP a ten mi o tych internych predpisoch povedal toto:
''mam za sebou par skoleni a nikde nebolo jasne povedane ze je to obmedzene.ale vsetko vramci normy. opatrnost nadovsetko, najprv chranis seba az potom pacienta.tak nam to vysvetlovala jedna vysluzila zachranarka'' takze tak

podla mna ti ostava len skusit rozumne sa porozpravat s dotycnym vodicom
jefotv
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05.04.2011 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jefotv »

Chlapi....nebuďte smiešny....samé silné slová,česť výnimkám.Každý by sa len fackoval a je...l do tých vodičov RZP a RLP a čo tak si to vyskúšať?!!!,každy jeden z vás by bol neskutočný geroj...U nás int. predpis povoluje prekročiť rýchlosť o 30km/h...ostatné je už len na danom šoférovy...máme raz do roka lek. vyšetrenie a psychotesty na spôsobilosť viesť takéto vozidlo......Bombalino,chodili by sme aj pomalšie,keby každý dodržiaval rýchlosť a vodiči RZP by ich mohli spokojne predbehnúť aj 80-tkou....a samozrejme že sa nepozabíjam kvoli čiernemu spoluobčanovi ktorí má trojdňové bolesti brucha :3020: A ešte jedna dobrá rada,deti nech sa hrajú na dvore.....

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní