Rúška v aute...

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Rúška v aute...

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Rúška a auto je v posledných dnoch velmi aktualna...,co myslite,ma byt nasadena aj pocas jazdy ? Co ak veziete kolegov ?
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ked idem sam vo svojom dam dole po zatvoreni dveri, na ruky mam tam dezinfekciu, do cudzieho auta nesadnem a ani hocikoho do mojho auta nepustim. Ked sme sli dnes na kolegovom obidvaja sme mali ruska. No teraz som sa vratil z vonku a kopa ludi vonku bez alebo len zvesene na brade, vonku nie ze v aute.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ak su to 2 osoby z jednej domacnosti, tam to podla mna nema vyznam. Ak cudzie, tak to rusko by trebalo vymenit.

Moja skusenost a ruakami je pozitivna. Niektori isto vedia, ze som roky viedol oddelenie kvality velkeho potravinarskeho gigantu so zahranicnym majitelom. Laborantky vo vyrobe nosili ruska. Chore neboli. Nespominam si na marodky.
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

Ja nosím, aj v súkromnom aj vo firemnom. Nemusím sa obávať či rukami nevedomky lapím po tvári a som 12r na imunosupresívach tak čo budem špekulovať. Tel. Na uchu sa aspoň tváre nedotýka, dolu dávam len keď jem a keď prídem domov a sa umyjem. Každý deň rúško žena operie a prežehlí. Priebežne auto vnútri poutieram, zvykám si.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Ruska su ochrana pre druhych, aby som neprskal kvapky okolo seba. Moj odhad je, ze 90 percent ludi nenosi ruska tak, ako by mali. Teda max par hodin a potom vymena ci pranie/dezinfekcia, nechytat rukami, dokonala tesnost okolo tvare. Kazdy si usil jednu masku a nosi ju dookola, nesedi to poriadne, furt sa jej chyta rukami, aj tak dycha cez medzeru pri nose a licach.
V aute zbytocne podla mna. A kto chce, clanok si najde, kde o tom pise odbornik.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Mna skor prekvapuje fakt ako sa podcenuju ludia nosiaci namiesto rusok respiratory s vydychovym ventilom, ktory na rozdiel od ruska nechrani okolia absolutne vobec, vydychovany vzduch potencionalne nakazeneho cloveka prudi volne z respiratora von. Zvlastne ze toto sa vobec neriesi...
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...tieto respiratory /M2,M3/nosi vacsinou zdr.personal,su najucinnejsie ,/pouzivam ich aj ja/nevýhodou je to,ze nosim okuliare a pri vydychovani sa mi mlzia.Okrem toho mam este jednorazove rúšky,/do auta/ a viacvrstvove /3-j/ ktore pouzivam na ulici.Mam aj dvojfiltrovu masku s okuliarmi a plexi stitom,doteraz najucinnejsia forma ochrany,/objednavam si dalsi komplet/,na ulici si to sice neviem predstavit/asik tak,jak by si stretol kozmonauta/...Dlhodobe nosenie masky sa da zmiernit tym,ze ludia co maju okuliare,si docasne kupia kontaktne sosoffky.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

v aute nenosim, momentalne vozime sa iba s familiou a v cudzich autach nesadam a cudzieho nevozim teraz :b: , moj nazor, pokial je maly priestor a dlhy pobyt a nakazeny clovek, tak rusko fungovat nebude z povahy veci :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

Môj názor je , že nosiť rúška všade je dobrá vec , či už to je auto alebo hocikde inde.Samozrejme je ich mať viac a meniť.Nič tým neurobím zle. :2f93:
Rifter 1,2 v benzíne,110 koníkové.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pytal som sa rodicov...oni si doma rusko nasadia, nastupuju v garazi, cely cas mimo dom maju nasadene a davaju ho dole az po prichode, mozno keby som v ich veku, tiez mam taky opatrnejsi postoj...ja to strhnem jakonahle je to len trochu mozne, cize v aute, v prirode bez ludi, taka blbost ze nadychat sa volne, jak to cloveku chyba...a to mame este pomerne chladno, ked bude 25+C, tak sranda konci damy a pani :41c2: apropo co mam robit ked som alergik a kycham soplim kade chodim ? jak to mam zvladat v ruske ? :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jak ti zavidim - to sa musi nakupovat !!
Hapčú eche hapčú eche hapčú a cely obchod je prazdny :) predavacky šípka hlavička von cez dvere... sto metrov za sedem sekund...
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

rudolfo63 napísal:...tieto respiratory /M2,M3/nosi vacsinou zdr.personal,su najucinnejsie.
U nas sa oznacuju triedami FFP1,2,3 a v tychto dnoch okrem zdravotneho personalu sa hojne nosia na verejnosti. Z vlastnej skusenosti, asi polovica ludi, u nas to rozdavali aj firmy zamestnancom, a samozrejme zamestnanci ich vyuzivaju aj v sukromnom case. Mam taky respirator aj ja a ked ho nosim, mam cez neho este satku. V aute ked idem sam, nemam na tvari nic. Ruskom chranime seba aj okolie, respiratorm chranime viac seba, okolie menej - tento fakt sa akosi prehliada
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mp3turbo napísal:jak ti zavidim - to sa musi nakupovat !!
Hapčú eche hapčú eche hapčú a cely obchod je prazdny :) predavacky šípka hlavička von cez dvere... sto metrov za sedem sekund...
berem lieky, ale obcas sa to stane aj tak :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Pozor!!! Je velky rozdiel,ake masky pouzivate,treba precitat navod,ci su proti bakteriam,alebo vĂ­rusom,mnoho ludi si mysli,ze je to jedno,ale je v tom ku...y rozdiel !!! Virusy su jednobunkove primitivne organizmy,sposobuju chripku,herpes...Bakterie su jednobunkove organizmy,sposobuju anginu,ci zapal pluc...Vyrobca vzdy uvadza ci maska je bakterialna,alebo antivirusova...
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

V nasom pripade je jedno ci je respirator proti virusom, ci bakteriam, bavime sa o preventivnej ochrane beznych ludi, nie laboratornych pracovnikov ci ludi na infektologii. Rusko ma byt zakladna preventivna ochrana, nema ma ochranit pred ebolou, ma zmiernit prenos kvapociek a aerosolu s moznym virusom medzi ludmi vo svojom okoli. (len znizuje riziko, ale riziko tam stale je)

Na tieto ucely mozu sluzit aj spominane respiratory, ale poukazal som na ich slabinu pri vydychovom ventile, to je vsetko. Pre nas beznych ludi je naozaj jedno ci je respirator proti virusom ci bakteriam, klucove je zachytavat ciastocky aerosolu v ktorych sa virus moze sirit.

EDIT: Tak konecne to dnes(28.3) odznelo na tlacovke a nahlas, ze respirator nechrani druhych a je primarne urceny do skodliveho prostredia, teda pre zdravych ludi co sa staraju alebo pracuju v prostredi s chorymi...

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných