Rozbite čelné sklo - nepreplatene poisťovňou

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

redflame
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 13.09.2006 11:38
Zdieľať na Facebook

Rozbite čelné sklo - nepreplatene poisťovňou

Príspevok od používateľa redflame »

Zdravim, mate niekto skusenost s tym ze by poisťovňa nepreplatila rozbite celne sklo od kamena? Z poistovne napisali ze im neviem dokazat ze kamen odskocil prave od mojho auta... Ja som sa k tomu hned na ceste priznal, vsetko sme spisali a odovzdali na poistovnu kde mam PZP. Teraz si majitel poskodeneho auta ide vymahat opravu priamo odo mna lebo poistovna mu to nepreplatila. Je toto normalne? Co s tym?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kooperatíva?
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

poistovne dnes uz hladaju rozne cesty na to, ako sa tomu vyhnut...aj toto je riesenie..

kazdopadne by som sa na mieste posskodeneho stazoval...okamzite..
redflame
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 13.09.2006 11:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa redflame »

Stazoval som sa ako poisteny ze predsa platim poistku pre pripady kedy poskodim prevadzkou auta skodu, aj poskodeny. Odpoved... ze im to nemam ako dokazat ze som to sposobil ja... napisal som ze na ceste v tom case neslo v tom useku ine auto takze asi z neba kamen nespadol ale oni ...ze to nemam ako nespochybnitelne dokazat! Asi by som si podla nich mal namontovat za pickup kameru a najlepsie certifikovanu aby to uznali. A je to WUSTENROT. Fakt doporucujem ak chcete mat problemy, mna tento moze vyjst na 350 eur co stoji sklo. Ale nevzdavam sa a budem hladat cesty ako sa domoct toho za co platim.
Naposledy upravil/-a redflame v 07.11.2010 21:58, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Teba to nebude stáť nič - môže snáď dotyčný nejako dokázať, že si to spôsobil ty? Bude si musieť nájsť iného škodcu poisteného v inej posťovni... :-)
redflame
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 13.09.2006 11:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa redflame »

Ale to nepojde lebo poskodeny ma zapis o skode kde som sa k nej priznal a dorypane celne sklo od obhliadajuceho z poistovne. Ozaj- moze oznacit sklo svojim znakom poistovne, t.j. znehodnotit ho este viac, a potom to nepreplatit? Ved v tom pripade poskodili cudzi majetok?
Naposledy upravil/-a redflame v 07.11.2010 22:18, upravené celkom 1 krát.
jaroha
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 22.02.2009 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroha »

nech skusi poskodeny este napisat odvolanie, niekedy to zaberie... treba to ale nejak vhodne naformulovat
Janik82
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 12.05.2010 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Janik82 »

Napisem ti moju skusenost s poistovnou Wustenrot. Mal som nehodu vo februari 2010, mimo obce mi vbehlo do cesty auto, musel som stocit do priekopy aby som sa vyhol celnej zrazke. Auto na prvy pohlad nevyzeralo nejak dobite: predok svetla, kapota, naraznik, preto sme nevolali policiu. Vinnik si to uznal, nahlasili sme to na poistovni. Auto som dal spravit do servisu, kde sa oprava vysplhala az na 3tis.eur, pretoze bolo poskodených dost veci. Fakturu som dal poistovni na preplatenie, pol roka sa nic nedialo a potom napisali ze to nepreplatia s oddovodnením ze nebol stred aut. Aj som sa odvolal no nepomohlo. Da sa to vymahat sudnou cestou smerom na vinníka.
Mam viacero aut, ale nikdy by som nedal PZP do poistovne WUSTENROT!!!
redflame
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 13.09.2006 11:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa redflame »

Janik82
To si ma moc nepotesil. Co s tym planujes robit voci Wustenrot?
Co keby sme im navarili trochu reklamy? Myslim ze takych kaskaderov ako my asi beha po Slovensku viac tak nech vedia co je to za "poistovna". Ved to nie je normalne aby som platil poistku ktora mi nic nekryje???
jouzsi
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 29.09.2005 11:31
Bydlisko: NZ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jouzsi »

S Wustenrot poisťovňou mám jednu skúsenosť aj ja, našťastie dobrú. Pred štyrmi rokmi do mňa zboku narazila pani, ktorá bola poisťená vo W. Prípad sme vyriešili bez polície, spísali sme čo sa stalo, navštívili poisťovňu spolu, oboch nás raz navštívil pán z poisťovne zdokumentovať rozsah škody, dali sme opraviť auto v aut. servise Hyundai, oprava vyšla v prepočte na 800 EUR. Poslali sme kópiu faktúry do centrály poisťovne v BA a do dvoch týždňov nám preplatili 100% sumy.

PS: Moje auto bolo cca. rok staré, vinníkové auto cca. 2 roky a mala ho na leasing, takže mala aj havarijku.

PS2: Vo vyššie menovanej poisťovne by som sa ani ja nikdy nepoistil. Keďže to bola našťastie len jediná moja nehoda, skúsenosti s žiadnou inou poisťovňou nemám. :)
jal
Príspevky: 584
Dátum registrácie: 15.10.2008 19:43
Bydlisko: Blava
Zdieľať na Facebook

Re: Rozbite čelné sklo - nepreplatene poisťovňou

Príspevok od používateľa jal »

pokial tomu spravne rozumiem, poskodeny by nemal uspiet. resp. ak od teba nieco vysudi, tak by to mala platit tvoja poistovna PZP
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

PZP je nato aby ta krila pri skodovych udalostiach a vinimka je ak si pozil alkohol poistovna skodu zaplati ale nakoniec ju vymaha od teba mne pred rokom rozbil jeden pan s dodavkou predne svetlo odletel mu tiez kamen poistku mal vo Wustenrote prisiel pan pofotil spisal do hodiny mi prisiel mail s vycislenim skody a do mesiaca som mal eura na ucte auto malo 12 rokov preplatili mi asi 60% s ceny ktoru oni vypocitali ale ja som bol spokojny teda moja skusenost je dobra
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

redflame,
vyplnali ste okrem oznamenia skodovej udalosti aj nejaky iny doklad? Napr.nejaky dotaznik vzniku PU, volali Vam z poistovne, aby ste im konkretizovali urcite podrobnosti, ktore poprip.nemaju v oznameni??? Nerozchadzaju sa Vase vypovede vzniku skodoveho deja?? Ked je odpoved nie, tak jednoznacne to ries sudnou cestou....Mas dufam ze platne poistenie zodpovednosti za skodu, tak nemaju v poistovni WU dokaz, ze sa to tak ako deklarujete nestalo...Na sud sa to ani nedostane, preplatia to mimosudne...
Nase mile poistovne totizto takymto sposobom skusaju znizovat skodovost...Neopreplacaju skody s nejasnym, resp.nepodlozenym nehodovym priebehom...skusaju to na poskodenych, aj na vlastnych poistencov...Mam s tym nemale skusenosti, ver mi, jedna dobre sformulovana staznost a plnenie je na ucte...drzim palce.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

jouzsi napísal:S Wustenrot poisťovňou mám jednu skúsenosť aj ja, našťastie dobrú.....
Jouzsi...mal si stastie....pred styrmi rokmi bola totizto situcia na poistnom trhu trochu ina...
...KOOP aj Allianz boli este "seriozne" poistovne...a mal si nove auto s malo km, jednoznacneho vinnika...neuplatnovali Ti zhodnotenie opravou atd...
Teraz sa kazdej drobnosti chytaju, baziruju na slovickach, len aby nemuseli preplacat poistne udalosti.

Nie kazdy ma "gule" na to, aby sa po zamietnuti plnenia stazoval...z 10 ludi bude 10 pindat, ale odvolania a staznosti napise mozno 5. Poistovna usetrila 5 plneni, ...celkom dobry bussines...
redflame
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 13.09.2006 11:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa redflame »

Laura
Ďakujem, poistenie mam zaplatene, vypovede oboch učastníkov sa absolutne zhoduju co uznali počas telefonického rozhovoru aj páni v poistovni. Vsšetky doklady majú kompletné, to som si tiež preveril. Takže tam problém určite nie je. Jednoducho nechcú platiť, lebo iné mi z toho nevychádza len to že zúfalci nemajú peniaze!
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], tatkotom a 39 neregistrovaných