Rodinne ladene hybridne SUV

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zeto750
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 24.07.2017 20:51
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa zeto750 »

Ďakujem za rozumné pripomienky.
Elektro by bola prvá voľba ale budget zatiaľ nepustí ešte stále dokončujeme dom.
V užšom výbere je rav 4 hybrid (nie plugin), Tiguan plugin a tiež Kuga. Z toho čo som zatiaľ videl mi prišli naj.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa patko1 »

41 bez dani mam v CZ rezervovany Enyaq RS ak by si chcel tak by som ho mozno prepustil. Mojej zene to nejako budes musiet vysvetlit ty 😄
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Elektro je úplne posledná voľba.. :..:
Nic horšie momentálne nie je.
100marek100
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 18.08.2015 13:02
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa 100marek100 »

Ja by som to vyberal práve tak, čo reálne najviac potrebujem. 4x4 áno / nie a už dáš do koša ostatné autá. CVT vysávač automat / automat / manual , rovnako ostatné do koša. auto na 4roky vydrží každé z uvedených, pokiaľ sa to nemá dlhšie doma ohriať tak vyvážim horeuvedené + či je vozidlo dostupné hneď alebo treba polroka čakať a zostane podľa mňa iba jeden kus, ktorý to vyhrá.
Keď väčší kufor, čo tak ešte outlander? je to plug in, a predvadzačky sú okolo 40 s dph , je tam android auto, je to 4x4 , výkonné dosť, elektriku neviem posúdiť osobne by som plugin ani full EV nikdy nechcel
zeto750
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 24.07.2017 20:51
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa zeto750 »

Vďaka nakoniec po osobnej obhliadke Kuga a Tiguan išli z výberu preč. Vôbec sa mi tie auta v interiéry nepáčia a nesedelo sa mi tam komfortné.
Zato som šiel okolo kie tak som zakukol a hneď som dostal ponuku na Sportage gt v plnke za slušnú sumu ale len HeV čo by nemusel byť problém. Ešte si to skúsim zajazdiť a vyberiem si.
Bude to Sportage alebo RAV4 alebo tuscon predpokladám.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa martincichy »

Mam volvo s90 t8 plug in hybrid. Asi 400 koni. Chodi dobre, rekuperuje to dobre. Spotreba na urovni rav4 hybrid. Rav4 hybrid sme na firme mali. Kludne mrkni na volvo.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa patko1 »

lubos zimovcak napísal: 14.08.2023 12:46 Elektro je úplne posledná voľba.. :..:
Nic horšie momentálne nie je.
Pre teba mozno ... Za 3 roky a cca 50000km som na ampere nemenil neservisoval nic. A nic sa rovna 0.0 slovom nula celá nula. Pre mna top auto na behanie okolo komína
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa oco13 »

Paťko , ale chápeš, že 2/3 slovákov môžu behať okolo komína akurát tak na kolobežke, lebo na žiadne elektro nemajú. :3906:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
zeto750
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 24.07.2017 20:51
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa zeto750 »

Elektro je aj podla mna super, moznost prist rano v zime do vyhriateho auta je skvela to uznavam. Ak v buducnosti navysim budget tak urcite dalsie bude EV, zatial sa spokojim s HEV alebo PHEV. Elektro (nejake normalne a nove) do 40K nesplasim :D
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

patko1 napísal: 14.08.2023 20:41
lubos zimovcak napísal: 14.08.2023 12:46 Elektro je úplne posledná voľba.. :..:
Nic horšie momentálne nie je.
Pre teba mozno ... Za 3 roky a cca 50000km som na ampere nemenil neservisoval nic. A nic sa rovna 0.0 slovom nula celá nula. Pre mna top auto na behanie okolo komína
Ale Ty máš elektricku Amperu, alebo hybrid?
Na elektricku je zvolavacia akcia na výmenu batérie.

O pár rokov, mimo záruky, či kulancie od výrobcu to bude dosť kruté.

Neviem, kolko stojí nová Ampera, ale na 50.000 km za 3 roky stačí bohate nejaká haraburda za 10-15.000 eur.

Ked niekto kúpi elektrické auto na behanie okolo komína, rozumej, že nabíja denne z domu, aby ušetril, tak by ma zaujímali počty, akým dospeli k záveru, že niečo s elektrickým autom ušetria...

Jedným z hlavných dôvodov kúpy el áut je vysoky výkon a vynikajúce zrýchlenie z 0-100-200 km /h.

Ale, kým sa tých 20-50-100.000 eur v rozdielnej cene zaplatí, dovtedy.... Bežný lovek umrie na starobu.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa autolaik »

Patko ma este tu staru ale 10 rocnu,plug in hybrid....okolo 60 ci kolko km dojazd a potom nastupuje benzinovy motor.

Lubos ak by sa vsetky nakupy aut riadili cez "oplati sa,neoplati" ta by na ceste jazdili len 500eurove feldy s lpg, a aj tie by sa tu museli zjavit ako zjavenie lebo nove onoho casu by nikto nekupil..lebo by sa neoplatili ...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik - ja by som to rozšíril na všetky nákupy. Zadávatela sa to netýka ten vystúpal na vrchol (možno po chrbtoch iných) :300f:
Je obrovská časť slovákov ktorá sa neriadila oplatí sa - neoplatí ,mám na to - nemám, ani inými morálnymi zásadami a priviedla tak celé rodiny pod nôž exekútorom.
Sme nepoučitelní.
Preberali sa tu Paťkove km s amperou - ja som spravil 60T km za tri roky okolo komína. 50 do práce 50 nazad , s autom za drobné, napriek tomu má relatívnu výbavu. A aj tak som sa na to vykašlal - lebo 50km po nočnej 12ke som nedával fyzicky.V momente ako zapnem tempomat tak mi hlava padne a spím. Kto tu rozmýšla nad týmto aspektom -že môžem niekomu ublížiť, alebo niekto môže mne.
Mám presne ten istý pohlad na mladú generáciu ako som sa jedoval keď som počúval mojho starého otca.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Jeden starý pán mi hovoril, že počas jeho študijnej cesty v džungli , teraz už neviem, či v Afrike, alebo Južnej Ameriky, hlavný rozdiel medzi nimi a nami je spôsob, akým využívajú zdroje na prežitie.

Najlepšie, najzdravšie, najudrzatelnejsie pre ich život bola ta najlacnejšia, rozumej, najmenej namáhavá forma získavania ci už potravy, oblečenia, bývania.

A sranda bola, že najviac zlej krvi urobili tí, ktorí sa vybrali do mesta, tam niečo predali, kúpili, totálnu hlúposť, čačku, malé rádio a podobne.

Nastali hádky, lebo dotyčný mal odrazu pocit moci.
No a potom ďalší mali chuť ísť poľovať, alebo predať nejaké rodinné predmety, čo sa dedili po pokolenia.

Až sa to nakoniec skončilo zle, celá komunita sa rozhadala, žiadna žena nechcela mať doma ťuťmaka, čo nič nedonesie domov..

No a niečo podobné teraz robia bledé tváre.

Nekupujeme veci, aby sme ich získali co najlacnejšie, usporili svoju energiu, suroviny, ale kupujeme, niektorí, veľké SUV, sportiaky, lebo v podvedomí chceme zapôsobiť na samičky.

Lebo sa chceme odmeniť a kúpiť niečo, aj keď to v podstate nepotrebujeme.

Ako malo sa lisime od obyvateľov džungle...! :3c90: :40bd:
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa autolaik »

Ale to je prirodzene ze sa chce mat clovek lepsie...aj ty Lubos si zacal podnikat pravdepodobne z toho dovodu...ze si sa chcel mat lepsie .

Naozaj nechapem preco mate potrebu tu vypisovat s prepacenim ako matka Tereza...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa oco13 »

Prirodzené a správne je to len potial, pokial sa to nebije s moralnymi zásadami a neubližuje alebo neobmedzuje to iných ludí. To je v poriadku u ludí, ale zase je to proti prírode , lebo tam silnejší slabšieho utláča vždy.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 88 neregistrovaných