Rezervne koleso 17"

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Na ktoromže hárku A4 máš tie údaje o rezerve napísané ?

človek sa nestačí diviť, kam sa zvrhla diskusia o takej jednoduchej veci.
iaragorn
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.02.2014 19:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iaragorn »

tak 15 mam 195/65
a 17 mam 225/45.

Rozdiel v obvode je par milimetrov. Takze to v pohode mozem zamienat. Samozrejme pokial s tym nejaky "organ" nebude mat problem.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No ja si myslím, že prvý orgán, ktorý ťa stretne, s tým bude mať problém, teda jedine že by si ten rozmer mal zapísaný v dokladoch od vozidla ako alternatívnu montáž.
Ja som sa teda (chybne) domnieval, že od začiatku je reč o dojazdovej rezerve so 17" diskom.
Lebo obecne sa samo sebou rozumie že plnohodnotná rezerva je rovnakého rozmeru ako ostatné nasadené kolesá, prípadne takého rozmeru ako niektorý zo zapísaných rozmerov.
U dojazdovej rezervy, tam je z technického hľadiska potrebné aby vonkajší priemer bol podobný, ako ostatné kolesá a je viac-menej jedno na akom disku je tá úzka pneumatika namontovaná, pretože u nej logicky pri rovnakej veľkosti disku by sa možno ani pri maximálne používanom profilovom čísle pneumatiky nedal dosiahnuť potrebný vonkajší priemer.
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

braga napísal:Na dojazd mozes pouzit ak nemas 4x4 , po najblizsi servis sa ti nic nestane
mam haldex 5.gen, preco nomozem dlhšie jazdit na rezerve?

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných