Reportáž: Ako sa jazdí vo Fínsku

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Reportáž: Ako sa jazdí vo Fínsku

Príspevok od používateľa sherdog »

www.autoweb.cz napísal: Vodiči
Fíni sú svojimi vodičskými schopnosťami známi. Terén plný horizontov a tvrdá zima býva celkom dobrou školou. Veľkú úlohu hrá samozrejme aj pokojná a rozvážna povaha, vďaka ktorej je možné s Fínmi zvyčajne na ceste vyjsť veľmi dobre a bez nepríjemných prekvapení.
Príjemne ma prekvapil akýsi vzájomný rešpekt medzi vodičmi, cyklistami a chodcami. Nestretol som sa s tým, že by mi cyklista niekde prekážal, či ma obmedzoval. Podobný je aj vzťah s chodcami. Tí sú síce zvyknutí na absolútnu prednosť na prechode, ale dokážu rešpektovať podmienky v zime a nevrhnú sa bezhlavo do cesty rozbehnutému autu. Sotva opadne sneh, je v uliciach k videniu veľa klasických amerických áut. Zahliadnuť na ceste klasického Mustanga či Corvettu rozhodne nie je raritou.
www.autoweb.cz
Naposledy upravil/-a sherdog v 31.08.2013 15:13, upravené celkom 2 krát.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

No, my tu máme narozdiel od fínov nielen sneh, ale aj dvojmetrové výtlky a tankodromy

Nože napíš, ty rýpal kde si tu na Slovensku takýto stav ciest videl.
Píš na adress-
Úrad najvyššieho
Judr. Roberto Istota

prídeme ,hodíme s tebou reč , potom zistíš že to nie je tak ako hovoríš.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

A nakoniec zariadime, že si sa ani nenarodil...
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Bonny 407 napísal:No, my tu máme narozdiel od fínov nielen sneh, ale aj dvojmetrové výtlky a tankodromy, neupravované cesty, ale že by to na vodičskom umení slovenského vodiča niečo pridalo...
Bez zajímavosti není fakt, že tyto cestičky mnohdy působí lépe v zimě, kdy jsou pokryté vrstvou ledu a sněhu maskujícího všechny výmoly a hrboly. Mnohé, v zimě skvělé cesty, byly v létě skoro nesjízdné.
A čítať vieš alebo vieš len nadávať a sťažovať sa?

biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

my sa mozme rovnat akurat tak s rusmi alebo so statmi byvalej juhoslavie ale nie s finmi lol :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

jazdil si v štátoch bývalej YU? lebo ja do Srbska cjodím veľmi často a majú cesty lepšie ako tu nás, tak isto je o aj v Bosne a Hercegovine, Čiernej Hore, Albánsko an nehovorím - to im aj rakušania môžu závidieť, Chorvátsko má nové cesty Slovinsko taktiež, to je taká veta ako keď niekto povie, že v Rumunsku sa všetko kradne a sú tam cigáni - choď a uvidíš, kde sú oni a kde sme my. Umreli by ste z ich ciest, lyžiarskych stredísk, a hlavne z ľudí, ktorí sú veľmi pohostinný. Treba najprv zažiť a potom komentovať, najhoršie cesty v EU sú bohužiaľ na Slovensku, všade inde sú aspoň o 70% lepšie.
biker610i napísal:my sa mozme rovnat akurat tak s rusmi alebo so statmi byvalej juhoslavie ale nie s finmi lol :zg282:
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

impax napísal:....jazdil si v štátoch bývalej YU? lebo ja do Srbska cjodím veľmi často a majú cesty lepšie ako tu nás, tak isto je o aj v Bosne a Hercegovine, Čiernej Hore, Albánsko an nehovorím - to im aj rakušania môžu závidieť, Chorvátsko má nové cesty Slovinsko taktiež, to je taká veta ako keď niekto povie, že v Rumunsku sa všetko kradne a sú tam cigáni - choď a uvidíš....
Dovolil by som si hlboko súhlasiť s horeuvedeným.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných