Repas turba po slovensky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Repas turba po slovensky

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mením turbo ktoré si zaobstaral sám majitel auta.Po x rokoch som tak zase dostal do ruky niečo čo sa robilo (repasovalo) tu.Už preto som z nedôverou očakával čo sa mi dostane na stôl.Vizuálne OK,tak rutinná skúška vôlí a práce variability.Výsledok...podtlak (cca 400mmHg)je za 30sec fuč a variabilita späť vo východzej polohe.
[img]http://img109.imageshack.us/img109/8310/852013006.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us

Otázka znie,ako bolo nastavované tiahlo variability ? Jej chod silou podtlaku ? A zásadná otázka,ak takáto základná chyba se "vloudí",čo ušlo vnútry turba a tak čo čaká majiteľa ? A akú garanciu mám dávať ja ?
Ako by ste postupovali voči dodavatelovi repasu ? Pre objektivitu napíšem,cena bola príjemná,lepšia než môj zdroj.Turbo vyvážené (polský protokol) Logicky budeme múdrejší,turbo ide hore s inou podtlakovou baňkou z pôvodného ktorá je 100% ná
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

zaruku na sebou donesene diely ziadnu, jednoduche, zaruka len na montaz ...
inak ak mas spolahlivy a promtny zdroj , mozem ta poprosit na neho kontakt do SS, uz som skusil rozne firmy a to co si tu dal je len mala obnoz toho co sa u nas povazuje za repas
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

a teraz uz len predat so 143000km :2f93:
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Mhlavaty zaruku za co?To turbo nebolo kupene od teba,cize zaruka ziadna.My tiez nedavama ziadnu zaruku,ak ludia donesu ND,len na montaz.Ja mam zatial spolahliveho dodavatela turba tu na SK,ale zase ta ich cena!!!!Mohol by si aspon do SS poslat kontakt,ktorej firme sa vyhnut a ktoru odporucujes?Ak chces tiez mozem poslat kontakt do SS na jedneho spolahliveho.Nam uz doviezli turbo tiez s polskym protokolom do Audi A4 benzin,a obal bol prasknuty.Nenamontovalo sa.Ja si myslim ze mas tiez taku skusenost so zakaznikmi,ako mame my,ze turbo /alebo nieco ine/ musi fungovat ved je nove!!!!!My sme nieco pokakali,ak auto nema potrebny vykon!!!Neznasam taku robotu!!!!
JOHNNYKOSCAK
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 16.10.2011 08:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JOHNNYKOSCAK »

...hlavne,že sme hrdý Slováci !!! :::

a potom špinia zakazníci kvalitné servisy ...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

vačšínu servisov tí hrdÝ Slováci špinia oprávnene..
JOHNNYKOSCAK
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 16.10.2011 08:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JOHNNYKOSCAK »

..Pardoóń, gramatika nieje moja silná stránka!
horeli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 14.02.2007 06:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horeli »

Poliaci dávajú na taketo ND záruku po bránu/prirodzene svoju/
"Kto si bez viny hoď turbom" :d :D
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

turbo sa tu už dlho neojavil, tak ako chceš s ním hádzať ???
gippo
Príspevky: 227
Dátum registrácie: 06.02.2010 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gippo »

Mal som viac turb s Polska, kvalita sa odvíja od ceny.Ked som rozobral turbo za 150€,všetky diely staré,dokonca aj nakilnerované ložiská som už mal.No musím tiež povedať,že repas turba zo starých vecí som už mal aj tu zo Slovenska a nie za 150€,ale podstatne viac.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Avelmak a mhlavaty.obaja predavate tie iste polske diely za min 2 x tolko tak preco by si majitel nedodal diely sa bez vasej pkp prirazky
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Seven svoje hlúpe názory by si mohol orientovať inam.Budeš sa čudovať,ale ako zákazník si môžeš doniesť čokoľvek,ak si nevieš zohnať tak nechať to na mňa.Ale aj kúpu turba hoci odkiaľ,si najprv zo zákazníkom odkonzultujem a odsúhlasím,takže vie odkiaľ,vie za koľko.Konečná cena dielu je cena za ktorú to príde ku mne.Len v Tvojej hlave sa môže zrodiť taká myšlienka o prirážkách,moji zákazníci si sem môžu pokojne napísať názor,je ich tu na fóre viac než dosť a ja nie som anonym ako ty.Upozorňujem Ťa predbežne v dobrom,rozmysli si čo píšeš lebo nemám problém Ti zavesiť aj tri karty naraz,vcelku by si si ich zaslúžil.Neurobím to iba z dôvodu že je to osobné.
Ak si si nevšimol,neuviedol som aká fi bola dodavateľ tohoto konkrétneho dielu.Medzitým sa stalo že auto jazdí,pán volal že je to OK,ostal iba pokazený dojem pre nevelkú vec ktorá nemusela byť a nie najlepší pocit z polského protokolu.Nie preto že je polský,to je úplne v pohode,ale preto že ak budem niekedy niečo dodávať ako svoj repas,asi k tomu nebudem dodávať atest iný než svoj.Tu je iba ten problém,že to treba povedať odkiaľ je pôvod dielu a veci vznikajú
Repasovanie a obchodovanie s tým čo repasuje iný,to nie je celkom to isté.Jeden si to odpracuje a na kvalite jeho práce záleží,druhý kšeftári z jeho prácou.Preto vznikla táto téma,aby ak sa dá,mal človek vzťah z tým kto niečo odpracoval a nie s tým čo na práci iného urobil kšeft

Keď pred rokmi som musel do iného okresu hladať fi dodávajúcu škridloplech tak mi chmulo dal prospekt (omylom) dodavateľa. Zdvihol som telefon,dododol,do majlu dal rozkreslené rozmery strechy a do týždňa prišiel nákladák z rukou z Polska ! vyložil,zaplatil som vodičovi,cca ma to vyšlo aj z dopravou polovicu oproti tomu zo susedného okresu.Rozmery,označenie jednotlivých dĺžok sedela,bolo radosť robiť. S tým som nechcel nič povedať len toľko že pri tristo štvorcoch sa tej fi oplatilo hnať auto stovky km a predpokladám v tom mala zárobok.Ten čo ho mám pod nosom ma obťiahne
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no dobre si si to napisal.cize ty si jediny servis na sk co zaraba len opravou aut ziaden zisk na nahradnych dieloch. To sa sakra zapotis aby si vobec zarobil na elektriku .dnes cena prace je nic vsetci zarabaju na dieloch.dokonca aj autorizaky uz maju bezne ponuku na druhovyrobu a ceny su lepsie ako od garazmajstrov.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Seven Seven.... skoda slov
pajtyi
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

seven sorry ale tiez sa musim zastat p Hlavateho,som jeho zakaznikom a som snim spokojny,som sam mechanik ale bez praxe cize mi auta servisuje on,nikde tu na okoli NZ neviem este jedneho tak odborneho a skuseneho mechanika povedat,a nemyslim si ze by zarabal na dieloch lebo dopredu informuje o cenach a vsetko sa konzultuje,boli pripady ked som si aj ja neake diely zohnal alebo mal aj doma bolo ked on zohnal a informoval o cene a boli pripady ked sme sa spolu vybrali do mesta zhanat dane diely, jedine co by som mohol vytknut je ze sa dost caka kym sa knemu dostanem na opravu ale je mi jasne ze je majstrom a ma dostatok prace :2f93:

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných