Renault Thalia - rozvody, prvy start,striela do sania

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Renault Thalia - rozvody, prvy start,striela do sania

Príspevok od používateľa keyness »

chalani mam problem, s renault thalia 2001 1,4 55kw 8ventil,,siel som vymienať sviečky pri vytahovani kabla mi už jedna ostala v kabli teda polovicka sviečky(auto ku mne doskackalo) dalsšie 2 som dal dole ale posledna sa mi zlomila a ostal mi závit v hlave,,, no nic neslo vytahovakmi ani nijak,, dal som dole hlavu vyvrtal sviecku dal zrovnat hlavu nove tesnenie a poskladal som všetko ako ma byt rozvody mam spravne nastavene podla ventilov pretože renault nema rysky na kluke alebo teda ma ale neviem k comu ju prirovnat nastavil som asi 50 krat rozvody podla ventilov pretacal motorom a startoval proste striela do vyfuku,, niekolko krat som posuval aj vacku dopredu,aj dozadu aby skor zavrelo saci ventil ale bez uspesne,, ventilove vole su nastavene,.s kamaratom sme skusali aj zaistit kluku z bloku motora po cisdlom tlaku oleja je srob a vnutri nejake zaistovanie . nejake rady skusenosti co s tým? prosim odpovede k veci,, je to jednoduchy rozvod aj motor
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

na remenici kľuky je bodka, takisto aj na remenici vačky je bodka, znaky na oboch remeniciach sú od seba
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Napriek jednoduchosti si rozvody nerobil tak ako treba.Pretože kľuka sa nastavuje a aretuje kolíkom ktorý sa vkladá do otvoru blízko zotrvačníka.Najprv treba ale vybrať zaslepovaciu skrutku.Potom už platia rysky na remeni a značky na kolečkách.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

mhlavaty ten srob som vytiahnuty mal aj zaisteny kolikom,,, len som nevedel podla coho nastavit vacku,, vyzera to tak ze tie rysky su na remeni asi dve? videl som len jednu zajtra to pozriem znova dik za radu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rysky sú dve,remeň nie je jedno ako je otočený
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Stavaj podla rysiek na remeni. Remen musi zacinat napisom citatelnym ked stojis normalne z boku a pozeras na rozvod. Popiskami bizsie k vacke. Skontroluj si to tak ze si natocis 1 valec do hornej uvrate. Bude to sediet.

Teraz ma napadlo, nemas ty nahodou kluku o 180°opacne?
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 15 neregistrovaných