Renault Thalia - oprava imobilizéra

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tom35
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 02.01.2012 12:27
Zdieľať na Facebook

Renault Thalia - oprava imobilizéra

Príspevok od používateľa tom35 »

Dobrý deň
Doma vlastníme Renault Thaliu 2001tku, 1.4 RT ktorá zatiaľ nabehla nieco okolo 136 000 km bez vážnejšej mechanickej poruchy. Jedneho krásneho dňa však odrazu prestala štartovať. Štartér sa točil, vstrekovanie taktiež OK takže sa hľadalo ďalej a prišlo sa na to že to bude pravdepodobne imobilizér, ktorý ako som neskor zistil robí u tohto modelu problé častejšie. Na tom všetkom by nebolo nič divné. Kedže auto vlastní otec vybavoval to on, niekto mu dohodil mechanika blízko bydliska kedže auto sme museli dotiahnuť a všetko vyzeralo v poriadku. Auto tam pobudlo jeden deň a späť sa vrátilo vo funkčnom stave. Otca som sa pýtal v čom to nakoniec bolo. Bol to imobilizér čo zistili diagnostikou.

Zatiaľ všetko vporiadku.

Divná mi príde oprava a prístup k nej. Problém je v tom že to vyriešili jednoducho odpojením imobilizéra s tým že jeho kontrolka non stop indikuje to čo indikovať má čiže to non stop bliká, s tým že ak to vadí treba ju jednoducho odpojiť. Zapýtali si za to niečo okolo 100 eur čo ma doslova zarazilo. Príde mi to nehorázna suma doslova len za napojenie na diagnostiku a prakticky nevyriešemý problém. Riešiť to ďalej nemienim kedže už sme doma mali ostrejšiu debatu na túto tému. Zaujíma ma len Váš názor na takúto "opravu" a prístup k práci. Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba vyskúšať druhú verziu opravy,tj všetko sa vráti do pôvodného a funkčného stavu a bude fungovať ako pred závadou. Potom bude jasné že uvedených sto e.- bolo úplne v pohode.Tieto závady končia trochu dramatickejšími platbami,to by asi mnoho vlastníkov vedelo rozprávať hororovejšie verzie.Treba to skúsiť
Toto je skôr školský príklad neschopnosti pochopiť že platba sa skladala asi z podobného výpočtu,..1 euro za úkon samotný,a 99 za vedomosť,aký úkon treba vykonať.Ale aj tak je to v poriadku.
Kľúč nedorozumenia je asi v tejto vete ..Problém je v tom že to vyriešili jednoducho odpojením imobilizéra

Ak by to fungovalo tak ako píšeš.....nehorázna suma doslova len za napojenie na diagnostiku a prakticky nevyriešemý problém. .......to by boli mechanici dávno na úradoch práce
Pokojne napíšem že otec dopadol vlastne dobre
Jimmybz
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 27.09.2006 19:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jimmybz »

preco si niektory ludia myslia,ze to je len vytiahnut steker a auto fici dalej,milujem takychto mudrlantov...
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Zlaty môj snivalek tom, mohol si odtiahnut PaThaliu do značkoveho servisu Renault. Tam by ti vymenili riadiacu jednotku motora a imobilizera. Trvalo by to 3-neurčity počet dni stalo by to viac ako hodnota celej PaThalie a mohol si tu potom pisat ako si spokojny s vratenim auta do pôvodneho stavu.

"Problém je v tom že to vyriešili jednoducho odpojením imobilizéra" Jednoducho to znie ale to neznamena, že dotyčny mechanik odstrihol jeden kabel alebo prepol nejaky vypinač. Môžeš byt rad, že ste mali štastie na mechanika, ktory to už poznal kedže to vyriešil za jeden den. A ver tomu, že na prvej Pathalii mu to netrvalo jeden den.

A presne takyto mudrlanti ako si ty ma odradzaju davat tu verejne niektore navody oprav amaterom. Lebo to čo je niekedy teraz pre mna 1/2 hodinova oprava pri prvom stretnuti s takouto chybou boli hodiny, v horšom pripade dni stravene pri schemach, s diagnostikou s osciloskopom atd...A sme zas pri tom čo napisal mhlavaty 1 eu za pracu a 99 za to, že viem čo mam spravit a neobjednam ti zbytočne tri nove nejake snimače a vahu vzduchu ktore nepomôžu odstraneniu poruchy.
Jimmybz
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 27.09.2006 19:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jimmybz »

presne tak...to neni oprava "za co" ale "ako",,trochu treba mat paru ako to funguje,v znackovom by ti to "menici" povymienali a potom by si videl kolko by ta to stalo....
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Mal to dotiahnuť do stopercentného stavu a odpojiť aj kontrolku, a bol by si spokojný jak nikto....To nieje len o jednom kábli....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je viac možností ako sa vyporiadať z immo ale každá z nich vyžaduje velmi dobrú orientáciu v problematike.Niekto kúpy čosi podobné...http://moto.allegro.pl/renault-ecu-deco ... 47098.html
iný má svoje postupy,ale isté je,to už písal hnr,že je za tým veľa,veľmi veľa nikým nezaplatených hodín strávených nad problémom..Denne niekoľko ľudí tu má problém ktorý už riešilo množstvo ľudí a bezvýsledne.A za peniaze.Tento mechanik sa dopustil iba jedinej chyby...povedal pravdu.Mohol to urobiť "slovensky",vymyslieť hlúposť ktorú akože vymenil za 99 e,- a za prácu,kedže je fasa chalan si povedať 1.- e tak symbolicky. Ak tri dni sa hľadá utrhnutá kostra,asi by sa nemalo platiť nič,lebo nakrimplovať nové očko je tak asi za 0,30 e.- ale práve tento frajer musí robiť zadarmo,lebo všetci odborníci už navymieňali vecí za tisíce,čo tam potom že nič neodstránili.Bože môj,tak toto je SVK,zaplatiť treba najlepšie vždy toho najväčšieho vola
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Uplne v pohode cena, len citacia cievka immobilizera ktora sa celkom bezne kazi stoji viac ako 100€, ked ti blika kontrolka tak ju stale mozes vybrat.
Aspon mate pokoj lebo je to jedna z mala veci ktore sa na tomto aute mozu pokazit. Ukradnut to aj tak nikto neukradne...
guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

Ale uz neblaznite. Ked pojdete do pekarne a bude tam vianocka za 100e a vedla nej bude pekar a povie vam viete 1euro je material a 99e za "mudrost"..
Nezabudajte na to ze kazdy v niecom robi a tiez travil hodiny nad svojou pracou alebo produktom ale to neznamena ze bude predrazovat. ano hladanie chyb je tazko "ohodnotit". je to ine ako opravit defekt. ale za 5min az hodinu si vypytat 100eur je moc.
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

Zdravim,zase tak dramaticke to v renaulte neni.Mne robili novy luc aj s robotou a stal 130e,ale druhy smi robili na parkovisku v BA bez auta za 40e-autokluce.sk
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Mechanik spravil velikánsku chybu a to tú že povedal pravdu. Ak ti je ľúto 100eur za "vyriešenie" problému tak nabudúce bude lepšie ak si to vyriešiš sám. Ešte by som dodal že asi mal najskôr konzultovať možné riešenie s majiteľom a aj cenu.
A to že som dal do úvodzoviek vyriešenie, to preto lebo aj to je jedna varianta riešenia.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

guardian21 napísal:Ale uz neblaznite. Ked pojdete do pekarne a bude tam vianocka za 100e a vedla nej bude pekar a povie vam viete 1euro je material a 99e za "mudrost"..
Nezabudajte na to ze kazdy v niecom robi a tiez travil hodiny nad svojou pracou alebo produktom ale to neznamena ze bude predrazovat. ano hladanie chyb je tazko "ohodnotit". je to ine ako opravit defekt. ale za 5min az hodinu si vypytat 100eur je moc.
To povedz advokátovi
guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

To nemyslis vazne..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celkom vážne.Ak si môže advokát ma svoju "múdrosť" vypýtať astronomickú čiastku,snáď môže svoju odbornosť ohodnotiť slušne aj dobrý remeselník
guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

Samozrejme moze. Ale moj nazor je stale ten isty. Za tento konkretny ukon je 100e vela.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných