Renault Thalia 2003

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stanco007
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 25.01.2009 12:20
Zdieľať na Facebook

Renault Thalia 2003

Príspevok od používateľa stanco007 »

Ahojte. Mam par otazok ohladom tohto auta...
1) V servise mi menili sviecky Bosch za nove NGK ( vraj patria medzi najlepsie ). Sam som si vymenil zapalovacie kable tiez zn. NGK. Kable su roznej dlzky. Moze sa nieco stat, ked ich prehodim-pomiesam pri montazi ( 2 najkratsie su skoro rovnake, preto sa pytam)??? Pocas jazdi sa auto sprava bez naznaku poruchy...
2) Pri brzdeni, resp zaradeni spiatocky sa mi rozsvieti na palubovke zadna hmlovka. Je mi jasne, ze to niekde prebija. Pozeral som ukostrenia vzadu na svetlach ale to je ok. Cim by to este mohlo byt? Kupit "kontakt" sprej a vsetko nim prejst???
3) Aku znacku centralneho zamykania by ste mi poradili?
Dakujem
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Čo sa týka centrálu, hoď tam nejakú obyčanjnú lacnú no name sadu ... V podstate fungujú bez problémov a nie je tam moc toho na pokazenie ...

Ak by si chcel vyslovene kvalitu, tak napr. Jablotron ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako Lubos píše,Jablotron, tiež som toho názoru
Káble z rozdielom dĺžok môžeš prehodiť.
Píšeš v podstate o kontrolke ale nie je jasné,ako sa správajú zadné svetlá.Kontakt sprey je báječná vec,ale neporieši ak signál "zablúdil"
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

NGK su skutocne dobre sviecky.

Kable prehodit mozes - pozor ale aby si neprehodil poradie zapalovania valcov!
stanco007
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 25.01.2009 12:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanco007 »

Ake ma byt to poradie zapalovania? Kde to najdem? Ja som ich zapajal jednu po druhej tak ako tam boli predtym... Bol som autom v meste a ledva som prisiel. Zacalo ako keby vynechavat po stlaceni plynu, obcas slabucko trhlo. Auto som odstavil a po cca 15 min som skusil nastartovat a nic... Baterka taha, starter toci ale to je vsetko. Teraz neviem ci je to tym ze neodpaluje alebo ze nejde palivo alebo uz neviem co moze tomu byt...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kontakt sprej je skorej taká pomôcka na prevenciu. Ak sú kontakty poškodené mechanicky alebo je tam kopa oxidu-medenky a pod sajrajtu, tak to treba vždy očistiť najprv mechanicky napr. oškrabať a následne streknúť. Raz dávno ma volal kamarát že nejde im v sklade elektrický vozík...prídem tam v kúte kopec prázdnych nádobiek od kontoxu ....pozriem do vozíka do rozvádzača, kde boli elektrické stykače a tam na spodku hladina kontoxu pár mm, všetko okolo zasraté komplet bordel špina humus a kontakty na stykačoch v stave, že opálené do stavu že na výmenu, prípadne obhoreté a zhoreté že ani už pomali neboli. Som sa divil že sa to nezačalo horieť...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

stanco007 napísal:Ake ma byt to poradie zapalovania? Kde to najdem? Ja som ich zapajal jednu po druhej tak ako tam boli predtym... Bol som autom v meste a ledva som prisiel. Zacalo ako keby vynechavat po stlaceni plynu, obcas slabucko trhlo. Auto som odstavil a po cca 15 min som skusil nastartovat a nic... Baterka taha, starter toci ale to je vsetko. Teraz neviem ci je to tym ze neodpaluje alebo ze nejde palivo alebo uz neviem co moze tomu byt...

Divne sme sa posunuli,ešte pred chvílou si napísal...Pocas jazdi sa auto sprava bez naznaku poruchy...
poradie je 1-3-4-2
stanco007
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 25.01.2009 12:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanco007 »

Len pre istotu som sa pytal na poradie a do buducna sa mi to urcite zijde :) ( keby boli kable zle napojene, tak uz by sa to inac prejavilo ) Teraz som skusil nastartovat a v pohode "nasupu" nastartovalo... Len som kusok cuvol a potom dopredu a ako som zastavil som zacul ako sa zacali zvysovat otacky a auto slo ako keby na sytic... Pridal som kus plynu a zacalo sa dusit a zdochlo. Co som cital ine clanky, tak to moze byt asi regulator otacok ( snimac )... Dam vymenit ten snimac, palivovy filter a vycistit skrtiacu klapku a ak uz to nepomoze, tak neviem...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tam nie je regulátor obrátok
stanco007
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 25.01.2009 12:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanco007 »

a co tam je? tak to uz len skusim dat na pc... aj ked si myslim, ze nic neukaze... bude haprovat nejake cidlo, aspon dufam :)
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Nenapisal si o aky motor sa jedna...
Problem u svetiel vyriesis opravou ukosrenia zadnych svetiel. Ked vytiahnes konektor zadneho svetla jeden s pinov (cierny vodic) bude prehriaty.
stanco007
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 25.01.2009 12:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanco007 »

1.4 55kW 2003 rocnik.
stanco007
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 25.01.2009 12:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanco007 »

Vyzera to, ze chybny bude snimac otacok klukoveho hriadela. Vraj ho staci len vybrat a vycistit. Kupil som dnes novy snimac Bosch a zalozil som ho. Pojazdil som cca 60km, bezproblemu, cize problem je vyrieseny. Stary bol znacne zaneseny bordelom. Myslim si, ze po vycisteny este posluzi...
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných