Renault Senic 1.6 16V LPG

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

olirasto
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03.03.2008 08:44
Zdieľať na Facebook

Renault Senic 1.6 16V LPG

Príspevok od používateľa olirasto »

BLUdim po Reault Fore ale nedari sa mi najst nieco oladom tohto tipu motora zo zastavbou.Mam jeden vo vyhlade ale rad by som vedel rozne nazori na toto auto. A ako je to zo splynovacmi v dovozovich autach.
sgt13
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 03.08.2004 23:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sgt13 »

pozri na GrandScenic forum:
http://grandscenic.forumn.org/t148-lpg

ja som tiez niekedy davnejsie pozeral po GrandScenicoch na LPG.. ale nakoniec som skoncil pri C4 Grand Picasso.. tiez na LPG
juliuspelechac
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 15.09.2011 23:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juliuspelechac »

Ahoj, ak uvažuješ o LPG vždy máš lepšie keď si tam dáš zariadenie namomnovať sám ako kúpiť auto už s LPG...(predajca chce skoro vždy ušetriť a na predaji čo najviac ziskať) vyjde to o pár stoviek eur drahšie ale oplatí sa, máš aj záruku atd... ja som mal v aute z nemecka lpg... bola to zlátanina všetkého možného z rôznych značiek no fungovalo to, ale ty mať také šťastie nemusíš, je to risk...bud budeš mať šťastie a dobrý kúsok alebo si to dáš p pol roku vymeniť za nové LPG ako jeden známi ktorý sa "napálil"... inak čo sa scénicu týka dobré auto, motor super , pozor len na elektroniku renault-u ale to isto vieš...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Julius už podstatu napísal.Motor OK a rozumnejšie si namontovať plyn vo vlastnej réžii.U toho motora sú tri veci ktoré vyžadujú pozornosť.Majú variabilnú vačku,čo značkový nevedia žiaľ zdiagnostikovať a tak Ťa najprv obtiahnu o celoživotné úspory.Sú tam zapalovacie moduli ktoré tak isto menia dobré za nové,lebo tiež nevedia diagnostikovať.A ešte pozor na vonkajší remeň,jeho devastácia môže spôsobiť že sa dostane do rozvodu a amen.V dobrých rukách to chybu nemá.
olirasto
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03.03.2008 08:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa olirasto »

Ja som uz predosle auto kupil s lpg a mam ho este teraz. Ohladom tej elektroniky som nieco pocul cital ale som elektrikar pokial budu nejake schemy tak by to slo. Ten senic je prvej generacie po zmene prednych svetiel rok 2001. Pocul som o zastavbe lpg co vstrehoje plyn priamo do valcov a bol montovany priamo u vyrobcu auta.Ta vacka sa da nejako kontrolovat alebo alebo pocut jej vadnost.
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

určite by som bral auto ked bol plyn montovaný napr v NL....tam to montuju 40rokov...kamo mal 2 auta z NL s origo plynom a nikdy žiaden problém
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Scenic prvej generácie po FL je lepšia volba ako ďalšia generácia.Tá je možno krajšia,ale je to z.m.r.d na kolesách čo ho natlačili rôznymi hlúpymi a zbytočnými ku.r.vítkami
Variabilita spôsobí že sa zmení chod motora hlavne v nízkych otáčkach zvukovo na diesel,proste to sa nedá nezbadať.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

u scenicov z dovozu som videl som rozne splynovace vacsinou vsak AG alebo vialle

oba tieto su velmi dobre ale pred kupou si over co tam je namontovane a v akom su stave nakolko casto po dovoze potrebuju repas lebo uz maju nejake tie km za sebou
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
olirasto
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03.03.2008 08:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa olirasto »

Prave to riesime s terajsim majitelom lebo je tam problem a aby bolo jasne pred kupou co to blbne. Mam suseda a ten ma tlakovaci system s cerpadlom je spokojny je to dovoz Nl. Akoje to zo schemamy a navodmi?
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných