Renault Scenic - žiarovky do hmloviek

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Renault Scenic - žiarovky do hmloviek

Príspevok od používateľa djdg »

Dobrý deň kolegovci
mam taký dotaz , mam renault scenic r. 2000 1,6 16v, 79kw
pretože včera sa mi podarilo po strete s vtakom rozbiť hmlovku objednal som nové ale chcel by som sa opýtať že aké najlepšie žiarovky do nich kúpiť aby bola zaručená dobrá svietivosť v hmle.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čím žltšie tým lepšie. Takžie žiadne Silverstar, xenon look a pod.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Buď úplne obyčajnú, alebo potom skúsiť zohnať vyslovene žltú ...majú taký kovový povlak na skle banky a svieti to normálne nažlto...Len nekúp nejaké lacné čínske atrapy. Ja kupovávam priamo v NARVE na Staviteľskej.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Nechcem tu reklamovať ale ja mám najlepšiu skúsenosť so žiarovkami PIAA 2500k ak sa týka hmly. :)
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

A ja mám zase najlepšiu skúsenosť s dostatočným spomalením jazdy, pokiaľ je naozajstná hmla. A vtedy je úplne jedno aké máš žiarovky.
To keď je len taký trocha hmlový opar a všetci rýchlo rozsvecujú hmlovky, veď pravda na to ich majú, no tak vtedy sú hmlovky tiež takmer na nič.
Lebo si treba ujasniť jednu základnú vec.
Keď už mám hmlovky, tak sú hlavne na to, aby ma skôr zbadalo protiidúce auto, nie aby som voľačo videl ja.
Lebo v skutočnej hmle, ak idem rýchlejšie ako je primerané na dohľad, tak v prípade vyskytnuvšej sa prekážky do nej nutne narazím, či mám hmlovky alebo nie.
Prioritné nie je to aké mám žiarovky v hmlovkách, ale to že ako rýchlo v skutočnej hmle idem.
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

tak to je pravdaže že ked padne husta hmla tak spomalim rychlosť nebudem lietať na aute s tým že mam dobré hmlovky , to je logicke ja som sa pýtal na dobre žiarovky ktoré majú slušnú svietivosť. Nik z nás nebude lietať v hustej hmle 160 s pocitom mam hmlovky snad ma to zachráni , padne hustá hmla tak okamžite noha z plynu a idem primeranou rychlosťou aby som dokázal bezpečne zastaviť vozidlo.

skúsim kúpiť PIAA 2500k som zvedavý čo to spravý
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Akože som s tým Scénicom odjazdil pár rokov, tak na hmlovky môžem povedať akurát tolko že význam má len zadná, predne nejak nepomohli a tak nejak to vidím u každého auta v ktorom som hmlovky niekedy vyskúšal, po zapnutí zlepšenie 0,5%
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Výhoda je že to nespraví pred autom v takej výške clonu tak jak stretávačky ...
ale aj podľa mňa je ten prínos dosť diskutabilný....Možno že reálne človek vidí lepšie o nejakých zopár metrov zopár myslím dva tri , takže ak vidím bez hmloviek s tlmenými na 10m a s hmlovkami na 13 tak je to asi aj tak zajedno či ich mám alebo nemám... Môžem ísť tak či tak krokom pretože ak ej ešte aj usoplená šmyklavá cesta tak zabrzdenie pred prekážkou je skorej asi vecou šťastia jak prínosu hmloviek
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Treba si to vyskúšať ked je hmla, zapínať/vypínať hmlovky - ja takmer nepozorujem rozdiel. Jediné čo pozorujem že sa mi niekde pred autom zažne svetlo, to je tak všetko - reálne dalej nedovidím
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No moja skúsenosť je taká že pri ich zapnutí moje oko vníma že niekde dolu 2m pred autom sa niečo rozsvietilo, ale tam kam sa reálne pozerám pri tom ako šoférujem nebadám vôbec nič

Skúšal som to mnoho krát a ani na jednom aute ma hmlovky ešte nepresvedčili, to že nimi niekto svieti aj ked vidí kludne na 100m ešte neznamená že mu pomáhajú
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Hmlovky v prvom rade slúžia na to „byť videný”!
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných