Renault Scenic 1,6 r.v.1998

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Renault Scenic 1,6 r.v.1998

Príspevok od používateľa andrejisko »

Zdravím všetkých,mám taku otázku-nedávno som len tak zo zvedavosti odkrútil vrchnák nádobky serva a zistil som že po oleji ani stopy,tak som tam dolial,skoro po vrch (nebolo treba vela dolievať).nieže by som mal nejake problémy s riadením,jednoducho sa mi nepozdávala tá prázdna nádržka.po prejdení cca 50 km som sa na to mrkol a časť oleja bola vytečená.spôsobil to nejaký tlak?mal som tam vôbec dolievať ten olej.všetko funguje,nebol by som otravoval,ale manuál mám v holandštine lol nabehaných 135t km,vraj skutočné km,používané väčšinou na okreskách
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak sa pozri zospodu auta, či to niekde neslzí
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tepelná rozťažnosť oleja tiež funguje-na viečku zvykne byť mierka s čárkami, jedna je studený a druhá teplý tuším. Alebo je nádobka prasknutá alebo si tam skrátka nalial veľa a pri ohriati ho vytlačilo von cez viečko?
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

je to tak nalial som ho tam privela,ako píše Vlady,tepelnou rozťažnosťou sa trochu vytlačilo.niekedy je menej viac.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

vlady aj ja mam rad čárky.aj tam funguje tapelna roztažnost.aj ty?prepac nejak ma to len napadlo.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

andrejisko menej je niekedy viac to hej.radsej raz poriadne jak tri krat na pi...u.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prd makový tepelná rozťažnosť,tá v tom hrá úplne zanedbatelnú úlohu.
Hladina má vrchnú kulmináciu vtedy ak je volant presne na strede.Ak v strede nie je,je hladina klesnutá kedže je naplnené servoriadenie a šikula si ho doleje,logicky mu ho vygrcká keď sa volant vráti na stred,.
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

človek sa učí celý život.aj o tom,čo napísal p.Hlavatý,aj o tom čo napísal marko,ale tomu sa rozumiem podstatne viac :3035:
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

jasnééé.nezaleži od kvantity ale od kvality vykonaneho sexu.oprav ma ak sa mylim. :40bd:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak po oleji nebolo ani stopy a po doliati na max ubudlo tak sa to odvzdusnilo alebo nieco voslo do hadic a tak.sleduj to dalej a popripade lahni pod auto a popozeraj riadenie.ak tecie daj tam hydraulicky olej je hustejsi.inac stare renolty megane scenic zeru kvapaliny a aj primaju vo forme zatekania pocas dazda.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

.inac stare renolty megane scenic zeru kvapaliny a aj primaju vo forme zatekania pocas dazda.
To vážne?
Jedna baba povedala? Alebo chlapci v krčme? :40bd:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

recenzie od byvalych majitelov ktory sa toho zbavovali kym sa dalo este predat.v roku 2005 to brali uz len cigani za odvoz.bol to proste facelift renaultu 19
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

seven549 napísal:ak po oleji nebolo ani stopy a po doliati na max ubudlo tak sa to odvzdusnilo alebo nieco voslo do hadic a tak.sleduj to dalej a popripade lahni pod auto a popozeraj riadenie.ak tecie daj tam hydraulicky olej je hustejsi.inac stare renolty megane scenic zeru kvapaliny a aj primaju vo forme zatekania pocas dazda. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Myslím,že to bude tak ako napisal mhlavaty,ale lahnem si pre istotu aj pod auto,mrknem sa na to.no čo sa týka úbytku tých kvapalín,ja s tým problem nemám,možno som ani to servo nemal dolievať.aj s tými cigánmi si to trochu prehnal,ja som zatiaľ videl cigána takmer vždy v žiguliaku.beriem,že ľudia tu zadávajú témy o iných fárach.nuž môj starý scenic ma 17 rokov(je v puberte),ale okrem spotrebáku je prakticky na ňom všetko pôvodné.ja nepoznám problémy ktoré tu vypisujú majitelia aut s motorom crdi či tsi a čojaviem ešte čo..v zime krátke štarty,studené štarty,krátke jazdy,dlhé jazdy.každý deň.auto je staré,ale spoľahlivé.radšej takéto,ako sa báť,že sa mi niečo pokaká a nenájde sa nikto kto by to bol schopný opraviť-česť výnimkám a nemám tým na mysli autorizáky-a ked to aj niekto opraví,tak za takú sumu,za ktorú si kúpim štyri scenicy.len názor.
Naposledy upravil/-a andrejisko v 02.04.2015 18:38, upravené celkom 1 krát.
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

zabudol som to oddeliť od sevenovho príspevku,sorry
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Príspevok sa dá editovať...

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných