Renault Scenic 1.6 66 kw - trhanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

FAKO
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 10.06.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Renault Scenic 1.6 66 kw - trhanie motora

Príspevok od používateľa FAKO »

Zdravím Vás. Dnes som spozoroval jemné trhanie (vynechávanie) motora. nerobí to stále ale iba občas a pri vyšších otáčkach. Môžu to byť sviečky? Vďaka
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

No kedže mám ten motor tak sa vyjadrím. Môžu to byť sviečky, ale zo dňa na deň to robiť nezačne, pokiaľ to nerobí hned po ich výmene. Dalej kľudne to môžu robiť cievky, občas sa stane že nejaká odíde. To je otázka pár eur ked kupiš nejaké z vrakáča.( to by som povedal najskôr ak je tam nejaký kábel prehnitý a pri ostrasoch sa to klepe). Možno aj lambda sonda, ťažko povedať, treba to napichnúť na diagnostiku a pozrieť či nevyhadzuje dáke porcuhy. Tažko bez toho povedať. :) PS:Ešte mi napadol zanesený palivový filter.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

mozu, ale aj kable, cievky, lambda, privod paliva a pod., chod na diagnostiku, bude to tam.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to jeden z najvďačnejších motorov,len tie 2+2 cievky boli žiaľ poruchové,možno pre nie najrozumnejšie umiestnenie.Nad takýmito vecami sa neoplatí ani premýšlať,sú lacné,tak vymeniť cievky,káble,sviečky filter bez ohľadu na problémy.Sviečky sa vždy zaplatia už svojou prevádzkou,tam niet čo špekulovať,kvalitne šlapú max do 50-60 tis km,je zbytočné sa ukájať na tom že sú schopné existencie aj 200 tis.Tento typ auta (motoru) by mal kdesi v oblasti 150 tis automaticky dostať aj nové lambdy,majú tiaž svoju životnosť a ich zostarnutie sa premieta do spotreby.Yieto veci si všetky "zarobia" na seba,tj oplatí sa ich meniť.V podstate sú zadarmo
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

Tiež mám to isté auto s tým istým motorom,presne takisto mi zacalo trhať motorom vo vyšších otáčkach,bola to cievka,vymenila sa,auto šlape dalej.
FAKO
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 10.06.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FAKO »

Chyba je odstránená, boli to sviečky. Oprava 22 eur.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných