Renault Scénic - Vaše skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bracho90
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 04.04.2010 12:54
Zdieľať na Facebook

Renault Scénic - Vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa bracho90 »

Zdravim pani,

chcem sa opytat ci sa oplati tento voz za tu cenu,a ci su to spolahlive auta,potrebujem surne poradit,pretoze kazdy tvrdi ine,jeden tvrdi ze sa nekazia,a dalsi ze sa kazia tieto auta,tak neviem.

Vopred ďakujem.
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

v roku 98 bol renault este ok, problemy zacal mat az od 2001 asi po rok 2005. Mimo tychto terminov su renaulty v podstate rovnako nespolahlive, ako aj ine auta...
Inac na takychto starych autach sa aj tak musis pozerat na stav, kazde auto vo veku 12 rokov sa nemoze pysit znackou spolahlive.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Model pred faceliftom by som nekupoval. Nemá dobrú antikoróznu ochranu, nie každý model má ABS (aj ked ho napísané má overil by som si to), vzadu nemá kotúčové brzdy, predné svetlá svietia mizerne (lampáše). Ked Scénic tak jednoznačne model po facelifte 9/99->2003, kvality sa obávať nemusíš, problémi boli síce od 2001 ale len u modelov Laguna II 2001-> s motormi DCi 88kW, ktoré tieto Scénici nemajú (majú, ale tie sú spolahlivé - DCI 75kW do Laguny sa nemontovali), každá jedna motorizácia má ABS, vzadu kotúčové brzdy a predné svetlá vdaka ktorým vidíš podstatne lepšie, rovnako korozia sa skôr nevyskytuje ako vyskytuje.
U Dti sa ale priprav na dosť vysokú hlučnosť motora, hlavne ak je studený, motor je ale spolahlivý
bracho90
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 04.04.2010 12:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bracho90 »

No Dakujem vam za rady :) Takze asi kupim neakeho scenica 99,1,9 DTI,alebo neaky iny spolahlivy naftovy motor...Ale pocul som ze ked scenic tak zarucene len DTI!
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

a ja ti radim,, ze ked scenic - tak jedine od 1.6 benzin hore - preco som uz pisal 50x ,,
bracho90
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 04.04.2010 12:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bracho90 »

Tak kazdy ma iny nazor,ponam ludi co maju scenic naftaky a spokojnost,aj takych co povedali ze uz nikdy,ze auto je dobre ale motor nic moc,a poznam aj takych co nadavaju na lagunu,a takych co su spokojny!Cize zalezi aj od jazdy,aj ako sa k autu spravas...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

bracho90 napísal:Tak kazdy ma iny nazor,ponam ludi co maju scenic naftaky a spokojnost,aj takych co povedali ze uz nikdy,ze auto je dobre ale motor nic moc,a poznam aj takych co nadavaju na lagunu,a takych co su spokojny!Cize zalezi aj od jazdy,aj ako sa k autu spravas...
To sa nedá povedať takto všeobecne, lebo každý model , či už Laguna , alebo Scénic sa robí vyše 10rokov... Mám Scénic DTi po facelifte , tak ako som ti odporúčal , taktiež by som sa nebál DCi 75kW , ale v živote by som nekúpil model pred faceliftom a ani iný novší model (Scénic II / Laguna II)
bracho90
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 04.04.2010 12:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bracho90 »

A kvoli comu by si nekupil pred faceliftom?A inak co howoris celkovo na to auto???DCI...DTI,ked mas DTI mas neake skusenosti nie???
A vlasne co znamena faceliftom?Dakujem.
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

a čo je so scenicomII zlé? ja ho mám a nejak sa nesťažujem, aspoň zatiaľ ;-)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Napísal som ti to hned do môjho úprvého príspevku v tejto téme prečo nie Scénic I pred faceliftom...
Čo znamená facelift ??? No to že sú tam určité zmeny, designu , interireru atd atd...
DTi som chcel preto lebo je to primitívnejší diesel ako DCi a nevadí mu ani menej kvalitná (nekvalitná) nafta, ktorú vôbec nie je problém natankovať na benzínke... Má ale vyššiu hlučnosť, mne to nevadí... Dci je identický motor, ktorý mal len iné vstrekovače a systém dávkovania paliva.
Scénic mám už tri roky a nabehal som na nom 75000km (198000km celkove), poruchy pre ktoré som musel odstaviť auto boli : predošlým opravarom zle namontovaná hadica do kúrenia ktorá sa poškodila = strata vody, poškodená spodná odpružená remenica, spadnutý remen príslušenstva ktorý sa primotal aj pod rozvody, motor bez ujmy , znovu nasadené a nastavené pôvodne rozvody, repas alternátora, výmena vodného chladiča, ktorý začal slziť
Prečo nie Scénic II ? Lebo je to pohroma.....
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

pohroma? to som sa toho vela dozvedel. nejakého si mal a kazil sa alebo o čo ide?
ja mám nabehané 140 tisíc na ňom a menili sa akurát predné žiarovky okrem spotrebáku, čo je na tom pohroma?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

iv@n napísal:pohroma? to som sa toho vela dozvedel. nejakého si mal a kazil sa alebo o čo ide?
ja mám nabehané 140 tisíc na ňom a menili sa akurát predné žiarovky okrem spotrebáku, čo je na tom pohroma?
Tak to máš zatial šťastie... Niekto do 100000km odfajčí dve alebo aj tri turbá, po pri tom ak sa človek pokúša auto "dostať" domov, alebo niekym mimo hlavného ťahu , tak nie je problém odfajčiť vstrekovače, kto si nedával pozor na štartovaciu kartu, dlho sa nevozil...
Ja som našťastie zástanca staršej jednoduchšej techniky, ktorá nie je tak nákladná na údržbu ako moderná... U Laguny II boli ovela väčšie problémi pretože na trh prišla skôr ako Scénic II , velmi často bol problém zo 6 stupnovými prevodovkami (hlavne u jazdcov na spotrebu), tých negatívnych skúseností bolo zo začiatku na Renault fore tolko že nájsť medzi nimi nejaký pozitívny bolo doslova umenie...
A nebolo tým že ludia sa k autu chovali ako "prasce" , medzi nimi bolo mnoho užívatelov ktorý precháadzali z jednotkových modelov na dvojkové. Další dôkaz nespolahlivosti je trhová cena týchto áut...
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

ivko1 cenu auta netreba brat ako dokaz nespolahlivosti, to by potom vw a skodovky boli uplne spolahlive auta minimalne na urovni japoncov.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných