Renault Scenic - naštartovanie na 3 válce

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

FAKO
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 10.06.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Renault Scenic - naštartovanie na 3 válce

Príspevok od používateľa FAKO »

Ahojte. Mám Scenica 98, 1.6 benzín a mám takýto problém. Po jazde na aute vypnem motor, za 10 minút idem naštartovať a auto nejde naskočiť, keď naskočí asi na 3 válce nemá žiadny ťah, ale ide. Po asi 2km jazdy autom cukne a ide ako hodinky.Nerobí to ale pravidelne, niekedy celé dni je všetko OK. Sviečky som tiež menil. Pri studenom motore je štart v pohode. Vie mi niekto poradiť??? Vďaka
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

To su priznaky starej indukcnej cievky.Su 2.Diagnostika by urcite lepsie pomohla.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pledpokladám motor 1,6 8V. Fajky na sviečkach sú pekne prístupné,nie je problém odskúšať ktorá iskra chýba,lepšie povedané ktorá sviečka nepracuje.Cievky pracujú paralelne dva a dva valce súčasne,takže vypadnú dva valce. Ak je elektrický problém,
predpokladal by som kontaktovú záležitosť,venglavý spoj cievky,konektor vstrekovača (prasklina krčku konektora vstrekovača)prípadne preskok na kostru.Pri poruche ktorú nie je problém vyvolať je možné za pár sekund aspoň rozlíšiť závadu,či palivo či elektrika
Doporučujem riešiť skôr než prelievanie palivom poškodí CAT a umývanie valca benzínom tiež nerobí dobrú službu,teda za predpokladu že je chyba v zápale
Kedže sa po 2 km obnoví činnosť je dosť pravdepodovné že je všetko inak, a chýba palivo v niektorom valci.Za dva km by bolo pri chýbajúcej iskre do valca dopravené značné množstvo paliva,a to je mokrá sviečka a predpoklad strelby do výfuku.A to sa nedeje,čo vyzerá bližšie na obsenciu vstreku.Ale to sú iba špekulácie lebo popis je ...škoda slov
FAKO
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 10.06.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FAKO »

Motor je 1.6 8V. Do výfuku nič nestrieľa, iba trocha cukne s autom a už ide v pohode. Keby to bolo vstrekovanie, nerobilo by to aj pri studenom motore? Lepšie to popísať neviem.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Zmena teploty sa prejavovať môže aj na sviečkach - zapalovaní ale aj na vstrekovači...dakde môže byť blbý spoj alebo niečo obdobné prerušené vinutie vstrekovača a ako sa motor nahreje ohreje aj vstrekovač-konektor alebo dačo čo je zlé na strane paliva a už je všetko OK
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zmena teploty je velký čarodej,s tým sa popálilo veľa ľudí.Ako píše VLADY tá zmena sa prejaví a je jej jedno čoho sa týka.V každom prípade je to banálne jednoduchý stroij,už jednoduchší sa nedá vymyslieť.Potrebuješ iba dostať odpoveď ..palivo ? alebo elektrika ? Ďalej je to už jednoduché.
FAKO
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 10.06.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Závada odstránená

Príspevok od používateľa FAKO »

Ahojte. Dnes som dal opraviť závadu. Chyba bola v zapaľovacej cievke, takže auto šlo iba na 2 válce. Cievka stála 32 eur. Ďakujem všetkým za radu. :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných