Renault Scénic 1,6 83kw , 2003 - spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Renault Scénic 1,6 83kw , 2003 - spotreba

Príspevok od používateľa andrejisko »

Dobrý deň, mám takýto problém-nedavno som zistil že mi akosi začala stúpať spotreba,ale ze celkom slušným tempom.bolo to deravym vyfúkol.kupil som si takú pastu ktorá sa nanesie na deravé miesta,na to sa dá páska, ktorá bola k tomu a na ňu sa zase nacápe tá hmota.neboli to vyslovene diery,na tlmici pri zvare to prefukovalo.po aplikovaní tej pasty bolo treba zahriať výfuk aby to stvrdlo.vsetko som urobil ako bolo treba,skontroloval či to niekde neprefukuje,vyzeralo byť všetko ok.bol som na tom pobehat,ale spotreba akosi nechcela klesať.vynuloval som Pc a počas jazdy to už vyzeralo normálne,spotrebu mám cca 7 litrov.akonahle som zastal a nechal motor ešte bežať spotreba začala zase stúpať.priemerna spotreba počas státia a naštartovaného motora čo minútu stúpala o desatinu,teraz tam mám zase nejakých 8,6.zase som sa bol previezť a spotreba šla pomaly dole,ale pomalšie,ako keď stúpala počas voľnobehu.mne sa ale nezdá,že by to v skutočnosti aj toľko zralo,i keď to dokážem odhadnúť len podľa palivomera.takze-moze byť zblbnuty pc a ukazuje si čo chce?alebo ukazuje dobre a naozaj to toľko žerie?čo v takom prípade? nový tlmič? ďakujem za odpovede.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Scénic 1,6 83kw r.v. 2003 spotreb

Príspevok od používateľa achada »

Najskor si zmeraj skutocnu spotrebu a potom ries ak bude co!
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Scénic 1,6 83kw r.v. 2003 spotreb

Príspevok od používateľa xentry »

Ked ja necham nastartovane auto /nie renault/ tak o chvilu ma spotrebu 40 litrov. Rastie to pred ocami. Palivo ide, auto sa nehybe, akonahle sa pohne dava sa to do normalu uplne normalna vec. Aby sa to dalo uplne do normalu treba prejst naraz 100 kilometrov, nie 2 alebo 3.
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Scénic 1,6 83kw r.v. 2003 spotreb

Príspevok od používateľa andrejisko »

Ďakujem vám za včasné odpovede a určite sa s nikým nemienim hádať, nechám si poradiť, keďže nie som ktovie aký znalec.len ide o to že takto to nikdy nebolo, toto sa mi nikdy nestávalo, že by mi počas voľnobehu rástla spotreba.ale možno že to tak má byť a doteraz to bolo zle...a prajem vám všetkým všetko dobré do nového roku, zdravie, veľa šťastných kilometrov bez nehody.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Scénic 1,6 83kw r.v. 2003 spotreb

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Klasické správanie na počiatku sledovania po vynulovaní.Kým nenabehne počet odsledovaných km na niekolko sto,je to normálne správanie.Ak vozidlo stojí nerobí ani meter ale benzín sa míňa.Aj pomalé jazdy dávajú katastrofálne prepočty.Veď si to treba skúsiť prejsť na jednotku dvojku nejakých sto km v štýle po 5m sa posúvame.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Scénic 1,6 83kw r.v. 2003 spotreb

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked vynuluješ palubák, tak ti počíta od NULA km!!!
Ked auto len prebehneš na skúšku 5km a potom stojíš s naštartovaným motorom na jednom mieste, tak logicky spotreba musí vyletieť hore
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Scénic 1,6 83kw r.v. 2003 spotreb

Príspevok od používateľa andrejisko »

Dobre, ďakujem za odpovede,celkom ste ma ukludnili 😊. veselý Silvester 🥂
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Scénic 1,6 83kw , 2003 - spotreba

Príspevok od používateľa jergusko »

So spotrebou tesne po vynulovaní je to tak ako chalani píšu. Mňa ale zaujalo niečo iné - to naozaj nemáš pár eur, aby si raz za životnosť auta kúpil nový výfuk a radšej vymýšľaš somariny s nejakým lepidlom? Takto sme opravovali tesne po revolúcii, ale vtedy to bola nutnosť, lebo jednoducho nič nebolo.
Teraz máš všetkých dielov koľko len chceš, dodávateľov si môžeš vyberať a predávajú to za také ceny, ako keby to ukradli. Aký problém, kúpiť nový výfuk?
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Scénic 1,6 83kw , 2003 - spotreba

Príspevok od používateľa andrejisko »

Žiadny problém.su sviatky,po novom roku budem riešiť.pri mojom zamestnaní s nepretržitou prevádzkou auto stále potrebujem,pastu som kúpil na pumpe,ležal v snehu pod autom,aby som to dočasne spojazdnil.toť vsjo.
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Scénic 1,6 83kw , 2003 - spotreba

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Lambda sonda je v akom stave??
uwa0907069996
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 02.12.2021 19:53
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Scénic 1,6 83kw r.v. 2003 spotreb

Príspevok od používateľa uwa0907069996 »

andrejisko napísal: 31.12.2021 14:06 Ďakujem vám za včasné odpovede a určite sa s nikým nemienim hádať, nechám si poradiť, keďže nie som ktovie aký znalec.len ide o to že takto to nikdy nebolo, toto sa mi nikdy nestávalo, že by mi počas voľnobehu rástla spotreba.ale možno že to tak má byť a doteraz to bolo zle...a prajem vám všetkým všetko dobré do nového roku, zdravie, veľa šťastných kilometrov bez nehody.
Co na tom nechapes ? Ked vynulujes palubak, prejdes napr. 10 km a ukazuje napr. 7 litrov tak LOGICKY ked stojis na volnobehu tak stupa rychlo spotreba lebo si na tych 10km realne spotreboval 7 deci benzinu od nulovania a ked stojis tak mas za hodinu statia spotrebu asi 7 deci cize ti potom za hodinu statia vyskoci spotreba zo 7 na 14 litrov kedze si dokopy spotrebujes 1.4 litra a presiel si len 10 km.
Ked pridas plyn pocas statia tak samozrejme ovela skor vybehne spotreba.
Ked si po nulovani urobil len 5km tak ti na 14 vyskoci po 30 minutach.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Scénic 1,6 83kw , 2003 - spotreba

Príspevok od používateľa ivko1 »

...a za 2-3 minuty zo 7l na 8,6l.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Scénic 1,6 83kw , 2003 - spotreba

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Netesnosť vo výfukovom trakte je tiež o vniknutí kyslíka a to Lambda vyhodnocuje ako chudobnú zmes a následok je obohacovanie zmesi
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Scénic 1,6 83kw , 2003 - spotreba

Príspevok od používateľa wilz »

A to na tom Scenicu nie je v menu palubného počítača aj okamžitá spotreba ?
V takýchto prípadoch, keď potrebujem porovnať spotrebu za rovnakých podmienok, napr. voľnobeh pri státí, alebo ustálená jazda po rovine rovnakou rýchlosťou, mi hodnota celkovej priemernej spotreby nie je na nič, vtedy je okamžitá spotreba to, čo ma zaujíma.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Scénic 1,6 83kw , 2003 - spotreba

Príspevok od používateľa trucker694 »

Na temu spotrebu podla palubneho PC treba navštíviť psychiatrickú ambulanciu. To píšu tankovači za 10 euro korún, potom tu slušne napíšem ohuruju spotrebou 3,13l na hodinu. Spotrebu auta relevantne zistíš že natankujem full plnú nádrž do hrdla, jazdím xy km a znovu tankujem full do hrdla. Ale tam treba veľa lóve tuke peníze na palivo do nádrže ja dávam momentálne cca 100 euro korún na plnú nádrž najazdím 799 km a vypočítam spotrebu. Vzor pre tých čo na fyzike a matike mali práve vtedy osýpky,dnes covid19,znie:
Načerpané palivo 75,12 nasobim x 100(75,12x100=7512:699km) a dostaneš výslednú spotrebu 10,74l/100km. Ale to je len pre inteligentnych a s financiami. Riešiť výfuk olepenim nejakou k.8.kotinou svedčí o všetkom. Vyfuk na《》stojí 100€. Dovi dopo ,a tento materiál žije v európskej unii. :2f93:

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných