Renault Scenic 1,6 66kw - štartovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Skripso
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17.09.2009 20:57
Zdieľať na Facebook

Renault Scenic 1,6 66kw - štartovanie

Príspevok od používateľa Skripso »

Nazdar páni, zatial som tu vždy dostal dobru radu preto sa opat na vas obraciam. Rok vyroby 98, 1,6 benzin 66kw. Za studena strtuje dobre ale akonale ostanem niekde stat a je teply motor tak nastartujem len s velkymi problemami uz mi to robi asi 8 mesiacov ale az teraz ma to nejako vytaca. Motor toci stale ale chyti az na mnohonasobne startovanie. Menil som teraz aj sviecky ale to asi nema s tym nic. Dakujem pekne
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Toto je jediný problém ? Ak už raz chytí,potom všetko OK ? šlape dobre ? Začiatok tej chyby z niečím súvisí ?
Skripso
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17.09.2009 20:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Skripso »

Uz ked chyti tak je dobre, niekedy aj 15 krat dlho startujem az nakoniec chyti. Esteze mam dobru baterku :) Menene filtre - vuduchovy, palivový, pelovy aj sviecky. Nemoze byt problem v tych cievkach co su nad svieckami ? Neviem presne ako sa volaju ani naco sluzia :)
igorsturma
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 24.06.2013 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa igorsturma »

Ak máš 2 cievkové zapaľovanie tak sa dá vyskúšať tak že na teplom motore začneš štartovať vopred vybratými sviečkami a tá ktorá sviečka ti nebude hádzať iskru tak vyskúšaj prehodiť káble ak aj tak nepôjde tak máš chybné vysoko-näpetové ak pôjde tak máš chybnú cievku nechaj si ju nejakého elektrikára preveriť či je dobrá ak je zlá tak len vymeniť ak je dobrá tak je problém buď v kabeláži alebo v riadiacej jednotke a to je potom drahá záležitosť. :3dcline:
Skripso
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17.09.2009 20:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Skripso »

nemoze byt na vine rozdelovac?
igorsturma
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 24.06.2013 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa igorsturma »

1,6 66KW nikdy nemal rozdelovač! :190:
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

cievky? su len dve, jedna zacne nespravne pracovat a problem maju dva valce. Tieto cievky su najvacsia slabina tohoto motora, vydrzia cca 150 000km
igorsturma
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 24.06.2013 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa igorsturma »

väčšinou ano ale stáva sa aj tak že na jednu sviečku to dokáže daž napetie a an druhú už nedokáže a len občas preskočí aj na tej druhej
Skripso
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17.09.2009 20:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Skripso »

Zahada vyriesena, bol to spinavy snimac otacok
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných