Renault Scenic 1,6 16V 79kw - štartovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Renault Scenic 1,6 16V 79kw - štartovanie

Príspevok od používateľa djdg »

Zdravím kolegovia , na otcovom renaulte som si všimol že ten motor si robí dobrý deň ,raz naskočí a raz nie , čiže vonku je napr. +25 a motor naskočí až na 8 pokus , štartér toči normálne , batéria je nová, strieda sa to či je vonku teplo a motor je studený alebo naopak alebo je motor teply a vonku je zima , tankuje sa iba OMV alebo SHELL , typujem to na :snímač teploty vzduchu alebo Snímač polohy škrtící klapky , stretli ste sa s tým už niekto ? Diagnostika je čistá neukázala žiadnu chybu.
Vopred ďakujem
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Z vrchu prevodovky je snímač otáčok, nadáva sa mu "motýli" treba ho prečistiť od kovového prachu a bude zasa štartovať ako nový. Velmi častý problém u týchto 1.6 16V ak hapruje štartovanie
[img]https://lh6.googleusercontent.com/-ctDt ... lekhp5.jpg[/img]
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

Super ďakujem , pokiaľ stači to iba vymeniť to si ma moc moc potešil , hned zajtra to idem prečistiť dúfam že to bude v pohode .
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

Konečne som sa k tomu dneska dostal a bolo to tým za 5 minút prečistené a hla ,auto fičalo ako za mlada :) Ešte raz moc dakujem :) :2f93: :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných