renault rx4 1,9 dci

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

npetrik
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27.10.2009 08:59
Zdieľať na Facebook

renault rx4 1,9 dci

Príspevok od používateľa npetrik »

Nazdar!
Chcem si kúpiť Renault rx4. Recenzie však nemá veľmi priaznivé. Vie mi vyznajúci sa človek odpovedať, či sa to auto dá udržiavať s rozumom v porovnateľných výdavkoch za servisovanie ako jeho osobná verzia, alebo údržba je ozaj finančne vyčerpávajúca. Jazdím v teréne málo, ale predsa. Poradte mi!
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

nešiel by som do toho, na trhu je kopa iných áut s ďaleko lepšou reputáciou.
vlado1886
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 21.12.2008 19:47
Bydlisko: Pod Dubnom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado1886 »

To si mohol dat aj do jednej temi Renault RX4 alebo Freelander,ci? Osobne by som nebral ani jedno...
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

RX4 nieje do terenu. To co v terene prejdes s RX4 prejdes aj s obycajnym Scenicom akurat pojdes pomalsie. Inak ked nejazdis v terene tak tuto volbu vobec nerozumiem.
Bud si kup normalne SUV (Rav4, Vitara ...) alebo normalne osobne auto. Ak by to musel byt Renault a 4x4 tak by som radsej vzal Kangoo ale to by som naozaj musel jazdit po "terene" (zablatena cesta) aspon 1-2 krat do tyzdna.
blaster417
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06.10.2007 01:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blaster417 »

zdravim,
rx4 nie je na denné pouzivanie do tazkeho terénu, na to su ine auta, zas ale to co prejde rx4-ka nikdy nezvladne obycajny scenic len s prednym nahonom, ale je to dobré auto, a s nadhladom zvladne sneh, blato, stupania, odcasne vychadzkydo prirody, to co ine SUV-ka, treba si pozriet neake videa na youtube, co sa tyka pripomienok ludi, co take auto nejazdili si radsej ani nevsimam. K motoru sa nemozem vyjadrit, mal som benzinovy, ten mozem odporucat.Najazdili sme na tom aute vyse 60 tisic km, auto do dnes jazdi po Martine so spokojnym majitelom . A to som ho predal pred 3 -mi rokmi. Samozrejme ako pri inych jazdenych treba si dobre skontrolovat hlavne ulozenie kardanu, a ci nepocut prevodovku, stastnu ruku pri vybere. skus pozriet nasledujuce video (a tam uz najdes dalsie)

www.youtube.com/watch?v=S9hyXRd5vCI&feature=related

http://forum.autobazar.eu/renault-rx4-t ... hlight=rx4
http://forum.autobazar.eu/renaul-scevic ... hlight=rx4
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

RX4 poznám myslím natolko dobre že si dovolím nasledovné tvrdenie.Zo všetkých je táto varianta motora najlepšia.Benzínové majú problémy s variabilitou vačkovej hriadele,sem tam zapalovacia cievka.Treba dať pozor aby za jazdy nebolo počuť stredové ložiská kardanu,počut to ako silný šum.Na opravy pohoda,nič extra,je to v podstate Scenik ako každý iný až na zadné dvere,inak ostatné je to isté.Aj na dvere sú iba popridávané plasty,preto vyzerá taký nazoomovaný.V teréne (nie extrémnom) prejde úplne inak ako klasický.Opravuje sa bezproblémovo,diely bežné ako u klasického,len ten kardan (aj to iba tie dve stredové ložiská) pozor.Inak Hardy spojka vymenitelná a nerobí problémy.Super variabilný interiér,dobré autíčko pre človeka čo sem tam potrebuje na chatu do kopcov,na lyže a pod.´Na extrém terén to nie je.,
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Mám obyčajný Scénic a RX4 by som nekupil ani zadarmo, na to sú vhodnejšie iné autá... Rozdielov je tam viac , iné predné ramená a hlavne časté problémi okolo pohonu zadnej nápravy. Bud obyčajný alebo niečo iné
blaster417
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06.10.2007 01:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blaster417 »

ivko1 a mal si niekedy rx4? zrejme nie, mozno si sa na nej nikdy nepreviezol, nikto ti nevnucuje rx4-u ani tvoje nenávidené alfy, ludia ako ty sú najmúdrejsi, ak si to auto nemal, tak na základe coho to chces kritizovat. Ja si myslim, ze obycajny scenic s rx4-ou sa nedá porovnávat v jazdnych vlastnostiach, a to písem na základe toho, ze aj na obycajnom som najazdil neakých tisic km, ale nehanim ho, nemám preco, aj jedno aj druhé je urcené na odlisne pouzitie.
Naposledy upravil/-a blaster417 v 03.06.2010 15:31, upravené celkom 1 krát.
blaster417
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06.10.2007 01:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blaster417 »

a este tolko, s pohonom majú problémy tí majitelia, ktori si myslia, ze maju tazky terenák, ale ked je blby kus medzi volantom a sedackou, taky zapadne aj na ozajstnom offroade.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

ja som RX4 soferoval a pravdu povediac to auto sa mi zda dost nachylne na bocny vietor a na dialnici sa spravalo dost zvlastne. Nemal som v nom dobry pocit. To su ale subjektivne pocity. Ked som hovoril zo servisakmi v Renaulte tak som dostal info ze po Espace je RX4 asi druhe najkazovejsie .. este ze sa ich tak malo predalo na Slovensku .. takze mna aj to dost odradilo.
blaster417
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06.10.2007 01:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blaster417 »

vies, kazdé podobne vysoké auto bude náchylné na bocný vietor, a sk servisáci v renault servisoch nech sa radsej nevyjadrujú, :2f93: lebo väcsinou trepnú neaku kvokvotinu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Andrej7269 napísal:ja som RX4 soferoval a pravdu povediac to auto sa mi zda dost nachylne na bocny vietor a na dialnici sa spravalo dost zvlastne. Nemal som v nom dobry pocit. To su ale subjektivne pocity. Ked som hovoril zo servisakmi v Renaulte tak som dostal info ze po Espace je RX4 asi druhe najkazovejsie .. este ze sa ich tak malo predalo na Slovensku .. takze mna aj to dost odradilo.
Tak Ti poviem z čoho plynie kazovosť a zlé meno. Ja ich servisujem dosť vďaka práve tomu že Renault servis,sa ich snaží asi vyničiť.Kto tam bol,už tam nejde a automaticky príde ku mne lebo sa dopátra že tú značku robím,a kto sa dopredu pýta čo to bude stáť,ten utečie.16 ventil benzin je asi ich nočná mora,rozvody sú komplikované,je tam odchádzajúce rozvodové kolo s variabilným natáčaním,z toho sú už úplne jeleni a to by šlo pokračovať.Vieš,to auto nie je o gram kazovejšie ako iné,hold ak ho nedoj..vajú somári a potom sa donekonečna robia tie isté poruchy.Pomenoval by som to...zlá servisná úroveň.Espace to samé,aj keď u nich treba pripustoť že malý aj jeden velmi zlý motor čo sa prehrieval.Tam už chýba iba somár za volant a nešťastie je hotové.Máš zlý chýr.Tú RX4 z DCi motorom by som bral kedykolvek,s tým problém bude asi velmi ťažko.Stačí načas robiť potrebné úkony.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

blaster417 napísal:ivko1 a mal si niekedy rx4? zrejme nie, mozno si sa na nej nikdy nepreviezol, nikto ti nevnucuje rx4-u ani tvoje nenávidené alfy, ludia ako ty sú najmúdrejsi, ak si to auto nemal, tak na základe coho to chces kritizovat. Ja si myslim, ze obycajny scenic s rx4-ou sa nedá porovnávat v jazdnych vlastnostiach, a to písem na základe toho, ze aj na obycajnom som najazdil neakých tisic km, ale nehanim ho, nemám preco, aj jedno aj druhé je urcené na odlisne pouzitie.
Ja nie som najmúdrejší , chodím často na Renault forúm a ich majitelia rieša dosť často problémi o ktorých som písal... Ja si kupim samotný čap za 10€, RX4 má iné rameno ktoré stojí nekresťanské peniaze, voči obyčajnému z klasického Scenicu...
Tema o ramenách TU
Téma o kardane TU a ešte jedna TU
Myslím že to auto je vhodne ozaj iba do zimy a velmi lahkého terénu , ísť a dokazovať si kam všade to víde môže vísť pekne draho...
Ak 4x4 osobne by som volil Subaru Outback / Forester + LPG, to je aspon auto ktoré znesie aj hrubšie zaobchádzanie ... Je to to isté ako kúpiť Suzuki SX4 a debatiť sa o tom ako to zvláda terén...
blaster417
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06.10.2007 01:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blaster417 »

iPán ivko1, co sa týka cien suciastok ja sa s Vami nepriem, jedno je vsak iste, na mojom aute ked som ho predával capy boli v poriadku, auto malo 154 ti. km, nehovorim ani ze je to malo ani ze je to vela, ale prave v tom vami pridanom clanku o capoch niekto pisal ze capy sa daju vylisovat, a stoja 20 eur, co sa kardanu tyka je mozne ze v renaulte ho ponukaju len v celku, ale v Spanielsku mali a samostatné, a ta hardy spojka sa dala kupit takisto. So subaru to neviem porovnat, lebo som ho nikdy nemal, okrem toho Vami spomínane subaru je kombi s pohonom 4x4 (jedno z najlepsich), ale mal som, a aj mám japonske auto, a vychadzajuc z toho, malo by to byt dobre auto, a aj podla recenzii. Co sa renault scenica tyka stale budem tvrdit, ze je to dobré auto, splnájúci s prehladom úcel, na ktory bol vymysleny a vyrobeny, t.j. 90% cesta, 10% vychádzky do prirody po nespevnenych cestách, na hory, na lyze a pod. a s nicim nie je horsie ako podobne auta v tomto segmente., s dobre riesenym vnutornym priestorom.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

blaster417 len že nie každý je zbehnutý a diely ktoré sa dajú lacno nahradiť/repasovať by dokazal vyriešiť iba kompletnou výmenou a taký tam písali tiež a je rozdiel dať 20€ za dva čapy a za to isté u RX4 takmer 600€... To isté platí pre kardan , dá sa opraviť aj za lacno aj za draho a mám ešre pocit že sem tam tam bola reč aj o samotnej prevodovke.
Ja hovorím že za to 4x4 ktoré je ozaj iba také že tam je , to auto sa skrátka neoplatí ked zoberiem v úvahu bežnú údržbu a nepočítam tú lacnú homemade.
Tak ako si to napísal na začiatku , že nenávidím Alfy, nenavidím ich práve preto , že cena bežného servisu nie je úmerná trhovej hodnote auta, ja nekupujem auto podla nejakých tabuliek, či designu ale podla zdravého rozumu

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných