Renault Megane vymena automatu za manual

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dudix
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 06.11.2009 11:18
Zdieľať na Facebook

Renault Megane vymena automatu za manual

Príspevok od používateľa dudix »

Ahojte potreboval by som poradit.Mam megana 1.9dti r.v.2000 v automate a odyšla mi asi prevodovka.Pri pridani plynu mi prestane ist a da sa do nudzoveho režimu.Bolla možna prestavba na manual?Mam manualnu prevodovku s scenika ten isty motor.Potrebujem poradit.Vopred dakujem za rady
genco11
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 27.04.2009 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa genco11 »

všetko sa dá, ale velmi komplikované je to.. Zrejme iné uchyty, možno potrebuje iné poloosi, spojka-lamela, prítlačák, ložisko, zotrvačník, riadiaca jednotka - softvér, nejaké káble + konektory(laicky povedané) a zrejme dalšie veci.
No a najvačší problém, je to nelegálna prestavba.
Možno by to išlo prehlásiť na DI, ale je to komplikované a celé s robotou to vyjde určite min. na sumu, ktoru by si dal aj za repas prevodovky automatickej.
baobao
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.09.2012 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baobao »

je to : nelegalne, neoplati sa to, je to nelegalne , neoplati sa to, ALE technicky je to mozne prehodit!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Technicky v tom niet problému a iné tu riešiť nikto neprosil.Áno je to možné.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ohladom legálnosti - mne naposledy v kolonke F20 prevodovka/počet stupňov dali -. Čo teraz mám tú prevodovku vymontovať? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
A v kolonke pohotovostná hmotnosť je 2950kg - je to trojdverová fiesta. Že by som behol do rybárskeho kúpiť olovká na dováženie??
Aj TP je len papier , ktorý vyplňa človek v rôznom stupni opitosti. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
baobao
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.09.2012 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baobao »

Raz natrafis na "poctiveho" policajta a dosmejes sa ze mas skoro troj tonovu fiestu.
stivan
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 17.03.2012 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stivan »

Ak by niekto može dostať pokutu za 3tonovú fiestu keď chybu spravili na DI... Tak ako mne zrušili pri prepise technický od auta stým že vybaviť nový nieje možné a špz mám... ( na nového a starého majtela hodili pečiatku zrušené) a bolo vybavené... keby nejde o auto ktoré malo hodnotnejšie diely tak by som si ajtak mohol pískať :41c2:
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

baobao napísal:Raz natrafis na "poctiveho" policajta a dosmejes sa ze mas skoro troj tonovu fiestu.
nedrístaj, jazdím 20 rokov a zastavili ma policajti už min. 50x za život, ale nikdy ich nezaujímala prevodovka, ešte sa nestalo aby si overovali, či mám manuál alebo automat. To je pravdepodobnosť 1: 1000 000, že ich také niečo bude zaujímať. Ak sa aj sustredia na auto, kontroluju povinnu výbavu, poistku, stk a ek, gumy, špz, osvetlenie, pásy a pod...
skôr by bol problém, ak by náhodou muselo ísť auto na KO a malo by manuál namiesto automatu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných