Renault Megane - nesvietia zadné svetlá

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

html
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 12.10.2012 17:26
Zdieľať na Facebook

Renault Megane - nesvietia zadné svetlá

Príspevok od používateľa html »

Čaute, mám nasledovný problém. Pred pár dňami som si všimol, že na mojom renault megane hatchback 1998 nejde na ľavej strane jedno z dvoch svetiel. Myslel som, že je to len žiarovka, no keď som tam dal novú tak mi už nešla ani tá druhá žiarovka na ľavej strane. Dnes som sa do toho pustil s tým, že to pomeriam, aby som zistil kde je chyba. Zistil som, že na svetlá je modrý káblik, kým som to však zistil meraním atď tak mi prestali svietiť svetlá aj na pravej strane. Takže ani v jednom z modrých káblikov teraz nie je šťava a netuším kam vedú, pretože sa mi strácajú pod volantom. Poistky v boxe pod volantom som tiež vymenil, takže nimi to nebude. Všetko ostatné vzadu ide spiatočky, smerovky, hmlovky a aj brzdové svetlá. Len tieč hlavné nie. Rozmýšľal som, že tie káble možno vedú k páčke kde sa svetlá zapínajú a že niečo môže byť tam ? Pretože napríklad aj smerovky oboje mi niekedy nezapne hneď, ale musím aj dva trikrát zapnúť a vypnúť...aj keď to robí len málokedy. No neviem či na páčke sú zvlášť výstupy pre predné a zadné svetlá, pretože predné idú normálne a je jedno či je motor naštartovaný, alebo nie. Ak niekto vie čo, alebo kde by som mal hľadať prosím o radu, pretože okrem tej páčky, ktorú som už dnes nestihol pozrieť ma nič nenapadá...a ak je to tá páčka, ako sa k nej doistanem, čo musím dať dole, aby som niečo nespackal ? Dík za rady
septim
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 24.03.2007 13:19
Bydlisko: DS - BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa septim »

Renauty maju este dalsiu poistkovo relatkovu skrinku v motorovom priestore. Niekde okolo baterky hladaj. Byva to rozne umiestnene otocene a srobovane, takze musis hladat. Pomoze ti zvazok kablov smerujuci do ciernej skrinky. Napr najprv ta zhori poistka na stretavacky a az potom v kabine. Teda tak som to mal aj ja.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prepínač pod volantom je slabý bod odjakživa.Našťastie je nemierne lahké ho otvoriť a opraviť,je to jednoduchučká konštrukcia.Aby si lahšie zistil čo kde je na konektore svetiel
[img]http://img580.imageshack.us/img580/89/pwia.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us
html
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 12.10.2012 17:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa html »

septim: Podľa manuálu sú tam ešte dva poistkové boxy pod kapotou tak ako hovoríš. Jeden pri baterke a druhý pri nádržke na chladiacu kvapalinu, ani v jednom však nie sú poistky, ktoré by mali mať niečo spoločné so svetlami...

A čo keby som potiahol plusko z predných svetiel rovno dozadu ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prečo riešiš tak ako to byť nemá.Skúšačka a ideš. Ak vieš trasu (bez toho nemáš čo riešiť) tak ideš do radu po trase.Kým nenarazíš na vec ktorou už prúd nepokračuje.Načo by si naťahoval niečo,čo už je dávno natiahnuté.Ani box pri baterke ani schránka za ľavým svetlom nič zo svetlami nemá nič.Iba poistka v poistkovej skrini,prepínač pod pod volantom a už ide iba káblik dozadu.
Trasa je jednoduchá ...napätie po klúčiku,prepínač,poistka - svetlo.
html
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 12.10.2012 17:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa html »

Problém sčasti vyriešený...boli nájdené dve chyby. Prvá, že v čokoládke pri vodičovom sedadle boli poriadne zaoxidované kontaky. Vyčistil som, no šla len ľavá strana. SKúšačkou som skúšal aj predtým akurát som skúšal až za čokoládkou a pred ňou už nie, keďže mi, ale teraz ľavá strana išla a pravá nie, tak som skúsil či ide napätie pred čokoládkou. No a na tom kábli čo vedie do pravého zad. svetla napätie nie je a káblik sa mi stráca pod volantom a nie je vidno kam vedie a keďže som dnes nemal toľko času, aby som rozobral pol auta kvôli jednému kábliku, tak som ich za čokoládkou spojil...pravý modrý s ľavým a teraz mi idú obe zadné :D...neviem kam ten káblik vedie, ale do poistkového boxu to asi nebude, pretože tam som pozeral aké kábliky tam idú a ani jeden nie je modrej farby. Môže viesť do prepínača ? Ten som dnes nemohol rozobrať, pretože nie som doma a nemal som taký veľký kľúč, aby som odkrútil tú torxovú šróbu čo drží volant :/
html
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 12.10.2012 17:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa html »

ináč ešte k tým poistkám v poistkovom boxe vo vnútri v kabíne... vyzerá to tak, že tam nie je poistka pre zadné svetlá. Čo sa svetiel týka, tak sú tam poistky pre predné svetlá zvlášť ľavé a pravé, či už stretávačky, parkovačky, alebo diaľkové,alebo potom ešte vnútorné osvetlenie, ale pre zadné svetlá tam podľa obrázka na zadnom kryte toho poistkového boxu poistky nie sú, ak nerátam spiatočku
septim
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 24.03.2007 13:19
Bydlisko: DS - BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa septim »

Ja mam Fluence a ja uz mam poistky na svetla aj v motorovom priestore, starsie modely nepoznam ako to maju.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných