Renault Mégane - nefunguje ventilátor kúrenia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kale6
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21.04.2008 18:49
Zdieľať na Facebook

Renault Mégane - nefunguje ventilátor kúrenia

Príspevok od používateľa kale6 »

poprosil by som o radu...mam Megane bez klimy a z nicoho nic mi prestal fungovať ventilator kurenia ...poistka je dobra ....moze to byt otocny ovladac chybny?vopred dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Funguje ti aspoň najvyššia rýchlosť? Ak áno odišli ti predradné odpory, nájdeš tu o nich minimálne desať tém...
veiko
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2009 16:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa veiko »

počuj. na fiatoch, a videl som to aj na pár škodovkách, toto spravila vypálená poistka zapalovača na cigaretle. proste prestal ist ventilátor
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

Ahoj kale6,tak ako to opísal cicmanec,bolo by dobré keby si sem napísal či ti ide aspoň najvyšia rýchlosť ak áno tak to budú už spominané odpory ale ak ti neide ani tá,tak budeš mať o zabavu postarané,nechcem ťa strašiť dopredu ale bude to zaujímavá práca lebo bude nutné vybrať palubovku nakolko ventilátor sa nachádza v strede za predným sklom,ak to ovladáš tak za 5 hodín to máš opravené,už som to robil niekolko krát lebo sa to prejavilo presne tak ako si to opísal Ty závada je v motorčeku lebo sa tam nanesie bordel + prach a vtedy to urobí svoje.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Musím to upresniť,nakolko sa pán zadavatel témy neunúval napísať o aký ročník ide. Ak prvá generácia tak netreba na palubovku siahať vôbec,rieši sa vybratím batérie pod oknom,(ja ani to nie) a vtedy je prístup k modulu o ktorom sa bavíme,je doma opravitelný
peterhe
Forenzný námorník
Príspevky: 1413
Dátum registrácie: 22.01.2010 17:44
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterhe »

pozri si toto,
http://renault-megane.sk/car/regul.htm

ak je to tvoj prípad, po výmene tranzistorov si vymeň peľový filter, pretože tieto sú umiestnené vo ventilačnom potrubí a pri špinavom filtri sú slabo chladené, (z konštrukčného hľadiska pracujú v zosilňovacom a nie v spínacom režime, preto sa viac prehrievajú)
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

Mne sa to stalo na lagune, pol dňa experimentovania,výmeny súčiastok a napokon sa zistilo, že plošný spoj v paneli poistiek je v háji...na poistkách som mal elektrinu a na kábli už nie...elekrikár to premostil a ešte nás čaká výmena panela poistiek...z vrakoviska sa dá zohnať...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na Lagunu pozor,tam je el motor riadený ešte úplne inak
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak sme si zasa raz čo-to popísali a o autorovi témy už viac nikto nikdy nepočul... :angry:
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

poistka alebo prepinac
tibor.p
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.06.2010 17:16
Zdieľať na Facebook

renault megane 2006

Príspevok od používateľa tibor.p »

dobry den, ja mam tiez taky isty problem , nejde mi ventilator (ziadna rychlost ani 4 ) , co treba robit ? rozobrat palubovku a vymenit motorcek ci jako ?


dakujem za odpovede
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných