Renault Megane kombi, 2004, 1.5 dCi, 60KW, KÚPA

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

weniik
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.08.2013 22:30
Zdieľať na Facebook

Renault Megane kombi, 2004, 1.5 dCi, 60KW, KÚPA

Príspevok od používateľa weniik »

Nazdar,
uvazujem o kupe Renaultu Megane kombi, rocnik 2004 s motorom 1.5 dCi, 60KW. Auto ma nabehanych necelych 220000 km. Cena je 2200€. Chcel by som sa Vas opytat, ci to je spolahlive auto s touto kubaturou, nakolko som sa dost negativneho docital o meganoch :/ ale spotreba ma strasne taha k tomuto autu, dalej ci cena nie je podozrivo nizka. Este by ma zaujimalo ci je pravda ze servisovanie je strasne predrazene (vymena oleja, rozvodov a taketo klasicke veci).
Dakujem vam za vsetky vase postrehy a skusenosti.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Bežný servis drahý nie je, drahé sú tie menej obvyklé opravy, ktoré u tohto motora až tak neobvyklé nie sú. To čo si sa dočítal platí...

Pravdepodbne hladáš, lacné auto s malým PZP a nízkou spotrebou, že ...

Kúp si jeho predchodcu s 1.9DTI s nebudeš mať problém. Hlavne ak ten Megane II stojí len 2200€, lebo za tolko sa predávajú cukríkové Megany I, inak taká štandartná suma 1700-2000€
weniik
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.08.2013 22:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa weniik »

No praveze poistka ma vobec netrapi, cize by som zobral aj verziu s vacsim vykonom. Mna hlavne zaujimala ta spotreba a prevadzkove naklady :/ Co najcastejsie zvykne odchadzat na tychto automobiloch?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je to dobrý nápad.Radosť to auto už rozdalo,teraz bude nadelovať výdavky,predchádzajúci majiteľ vie presne čo robí
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

no v prvom rade si moc netrafil forum v tom zmysle, ze tu ked vacsina vidi slovko renault, tak sa im dviha krvny tlak.. :d :D
skusil by som skor CZ renault forum, su tam tiez velmy sikovny ludia, co ti iste poradia co a ako, pripadne naco si dat pozor...


ale k veci, ziadny extra "vykon" dufam odtoho necakas.. bo 60kw-atova 1.5 v grantoure sa v podstate vylucuje.. ale ak ti ide len o spotrebu tak si trafil do cierneho! :-)

servisovanie vseobecne je predrazene jedine v autorizovanom servise!!! ale ak to das do obycajneho servisu zaplatis normalnu cenu ako na hocjake ine auto...

aa ano, ta cena je strasne nizka a zrejme tam nebude vsetko s "kostolnym poriadkom"...
minimalne pocitaj, ze to ma nabehane, ale o 100 000 viac km nez uda predavajuci..

dalej si sleduj ci niekde neunika olej, motor ci nieje zasrany od oleja a ked uz, tak pri skusobnej jazde sa neboj slapnut tomu autu "po krku"..

prajem stastnu ruku pri vybere! :-)
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

modelové tipy od 2001 do 2005 boli u Renaulta katastrofou z hladiska spoľahlivosti, akurát včera mi padala sánka že prečo sa dá kúpiť taká Laguna 2002 za 1600,- Eur, tie ceny sú čisté zúfalstvo, a ak niekto čaká že tam nebude problém, tak ten problém bude, nie len s motorom, ale aj elektrikou, mechanikou, a to aj v benzínových verziách jednou vetou "jebe sa tam všetko" ale tak veľa šťastia, možno natrafíš na dobrý kúsok

@peto166 nie je to krvným tlakom, aj mne by sa páčilo kúpiť také auto za dobrú cenu, ale zároveň dať polovicu nákupnej ceny hneď na servis, tak to nie, a nie je problém narútiť sumu prevyšujúcu nákupnú cenu u týchto aút, informácie na fórach sa v závislosti od krajín veľmi nelíšia
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Stačí si počítať http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... rt=70Znova zopakujem ked Renaulta tak predošlú generáciu s 1.9DTi , hladáš lacné auto, tak hladaj také čo má nizke prevádzkové náklady. A to splna v podstate len primitívny turbodiesel, CR diesel vo vyššom veku je časovaná bomba

K nákladom na palivo: v prvom rade sa zaujímaj o celkové prevadzkové náklady, lebo je prd platné že auto žere 5l nafty, ked má problémový motor a jeho servis víde na 500€, tak že kludne radšej overený čo zožere 6 litrov nafty, ale servis potrebuje len štandartný.
jokerzcsk
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 11.07.2010 13:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jokerzcsk »

z tejto rady Meganov s týmto typom motora má majiteľ dvojitú radosť a to prvá je keď si ho kúpi a druhá keď ho predá....... mám rád Renault ale toto nemusím. PORUCHOVÉ. :3c90:
weniik
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.08.2013 22:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa weniik »

Asi uz aj chapem preco im v bazare tolko stoji :/ No ved prave aj na tie naklady pozeram preto som sa aj pytal, ze ako to je s tym Meganom. Ale tak nasiel som este aj jeden Ford Focus combi tak si pozistujem nejake veci ohladom neho a mozno ho kupim
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A zase... TDDI nič moc, TDCI to isté. Znova, ak hladáš auto s nízkymi prevádzkovými nákladmi, tak máš 3 možnosti:
1. Kúpiť nové auto v záruke - kludne aj moderný diesel, prípadnú poruchu rieši záruka, po skončení záruky, respektíve odjazdení 150-200tkm pustiť do sveta (skôr ako sa niečo drahé dosere)
2. Kúpiť ojazdený atmosferický benzín, kde je spolahlivosť takmer vždy vysoká, servisné náklady nízke, ale za cenu vyššej spotreby. Môžeš vybrať nejaký "šetrnejší" benzín, alebo to skrátka prestavať na LPG. Ak je montáž kvalitne urobená a správne naladená, vozíš sa za cenu diesla
3. Kúpiť primitívny turbodiesel - TDI (pozor na doslova vyjazdené a 3x stočené haraburdy), Dti (len Renaultácke nie Oplácke) ...

Pri tom rozpočte čo máš (2200€) nekupuj žiaden CR diesel, typu TDCI, HDI, JTD... Ak sa v tom niečo vysere, tak do toho kludne nasypeš 1000€ ak to budeš chcieť urobiť poctivo a kvalitne, riešiť to jazdenými dielami je tiež riešenie , ale často aj krátkodobé

Trebárs poondiata dvojhmota, ktorú má snád každý CR diesel stojí 500-700€ len tak zahučí a jej opotrebenie nie je nič nezvyčajné, zvlášť ak hladáš "lacné" auto. Niektoré benzíny ju majú tiež, aj u tých ktoré ju majú je opotrebenie výnimočný jav.

Ked som ti poradil ten starší Megane DTI, tak ten nemá elektronické EGR, nemá dvojhmotu, nemá CR vstreky. Zvonku sa dá aj dnes celkom nan pozerať, vnútro - hlavne na palubovke je vidieť že je vyrobené dávnejšie. Nápravy to má primitívne zo samostatne vymenitelným čapom ramena... Ja som na Scénicu s takým motorom natočil cez 70tkm a aj po 6 rokoch čo ho máme doma stále štartuje na brnk (chudák, len zvonku je už statočne domlátený) , ja som absolútne nepoznal čo to je vadná váha vzduchu, padanie do núdzových režimov, vyradovanie EGR, tak ako je to bežné v prípade koncernových TDI, motor má rozhodne vhodnejšie naladenú výkonovú krivku, kedy motor plynulo ťahá, bez nejakých "kopancov" v úzkom spektre otáčok či náhlom ovädnutí po prekročení toho kopanca...
Myslím presne tento typ
[img]http://img855.imageshack.us/img855/2492/megane0051.jpg[/img]
Tu neplatí že novšie auto je akože spolahlivejšie (kvalitnejšie) ale práve naopak, chceš nízke prevádzkové náklady tak hladaj primitívnu techniku, moderným CR dieslom sa doslova vyhni
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

nissanisti - pizdujú na renault a predsa motory majú renault
bmw - má motorvý koncern s psa a bwm-čkári nedajú dopustiť na ich bakelit motor werkel
mercedes - má kasňu a motor na citane z renaultu a dali na to cenu ako na s-klasse
ja som si kúpil nový passat 3C v roku 2007 a pri 160 000km sa rozpadol - jebol som ho do kyblá a mal 4 roky, žene som kúpil nové fungl naložené polo v roku 2011 a keď sa pri 5000km mu zvliekol remeň a vo vw povedali že je to normálna chyba a fabrika to rieši - jebol som ho do kýbla, jediný vw ktorý jazdí je ešte náš 13ročný golf IV ktorý má cez 500 000km a nikd ymu nič nebolo, takže sme kúpili nový megane grandtour benzín má 30 000km a v takej výbave a cene by som nič nekúpil a môžem povedať že nikdy by som si rebault nekúpil ale ak chceš nové tak výber padol na toto a nebanujem - venujem ho žene a kúpim nový grand scenic - je to nová za málo peňazí v záruke, čo viac treba? a na naše bratislavské cesty a na sorry na sedlákov ktorý parkujú jak doma na hnoji a obíjajú autá svojim vystupovaním akože mám vás v p..i a jééééééb do auta dverami a podobne.
neronero
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19.09.2009 23:06
Zdieľať na Facebook

R-Megane Grandtour 1,5dci, 60kw...

Príspevok od používateľa neronero »

Ja ho mám už piaty rok a okrem spojky, rozvodov a predných čapov s ním nič neni. Jazdím dosť, nešanujem ho a som s ním spokojný. Teraz má 250tkm, neni to žiadny pretekár, spotreba je dobrá a s výbavou som fakt spokojný. Keď si pomyslím, že napr. u Škodovky si musíš za každé hovno priplácať... tak Renaulťáci tam dávajú celkom dosť. Ja ho odporúčam. :28b7:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V prvom rade nepíš červeným.
Je dobré čítať ak je niekto spokojný,len by som v tomto prípade nechválil deň pred večerom.Čochvíla vyberieš čas spokojnosti a príde čas výdavkov,vecí ktoré nutne prichádzajú k the end. Je to prirodzené,staral si sa o mašinu a predbežne ťa odmenila 250 tis km bez väčších problémov.Ale všetko čo má prísť príde,je otázka či starosti podáš pri prvom náznaku ďalej (ako 90% ľudí) alebo chvála ostane aj ďalej
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných