Renault Megane III 1.5 dci - snimač teploty chl. kvapaliny

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

renault2009
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.04.2014 15:45
Zdieľať na Facebook

Renault Megane III 1.5 dci - snimač teploty chl. kvapaliny

Príspevok od používateľa renault2009 »

Cavte mam problem s cidlom teploty . nemožem ho nikde najst našiel som len čidlo ktore som newedel že je z klimatizacie bolo pod tlakom tak trocha mi odtial vyšlo zduchu . Neviete poradit kde bi som to cidlo teploty našiel ? .
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ked otvoris kapotu tak na pravej strane nad prevodovkou mas platovy termostat s troma vyvodmy na hadice plus ide donho konektor a je v tom termostate aj to cidlo zasunute, jesto dvoj alebo stvorpinove,
renault2009
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.04.2014 15:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renault2009 »

Neni tam na dvojkovej verziji len je ja tam mam len termostat a mam len 2 hadice napojene bez čidla . jedine čo som našiel je na chladiči to čidlo z klimi a trocha višie taký štvorec z ktoreho idu 2 hrubšie kable do ventilatora. ine tam neni !!!
https://www.google.sk/search?q=renault+ ... B800%3B600 oproti starej verzii je to inak usporiadane . :342a:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Na chladiči čidlo z klímy išiel z neho vzduch.....
Vo všeobecnosti čidlo teploty predsa musí byť v chladiacom okruhu niekde hore ....aby snímalo vždy najvyššiu teplotu v chladiacom okruhu ak nieje v telese termostatu tak niekde v hlave valcov... Isto nie dole
renault2009
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.04.2014 15:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renault2009 »

počuj nebude vadit ked sa trocha z toho čidla višiel vzduch ? da sa dako ho tam natlakovat ?


a na hlave valcov mam len jedno a to je v rampe na tlak nafty tam ine čidla niesu len na bloku motora som našiel jedno ale to je čidlo klepanie lebo ked som ho odpojil tak pc mi zaregistroval poškodenie motoru . a na hadiciach neni nikde som to hladal pol dna a nič a ked si tak všímam tak určite ked sa zohreje motor tak mi ukaže jednu čiarku a potom za 15 minut to jebne na polku ( mam digitalni teplomer neviem či to tak ma bit nie som si isty ) ked som ho rozturoval na max otačiek tak sa ani nezapol ventilator . a je zaujimave ked je studene šetko je v poriadku a po par minutach začne vibrovat viditelne naznaky som z toho nesvoj :41c2: aj na vagu mi našlo poruchane čidlo ale teraz nwm už ktore ( teplotu mi ukazuje tak newiem )
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Návod si nečítal lebo to netreba..... na to aby si vedel ako je zobrazovaná normálna teplota motora.
A na Renault-club fóre si tiež nenašiel....
Ak si náhodou odpojil čidlo z okruhu klímy tak z tade vzduch ísť nemohol...len chladiaci plyn. A ak ozaj nevieš nájsť snímač teploty motora a chladiaci okruh si zameníš s okruhom klimatizácie,tak ani sa to čidlo nepokúšaj hľadať...pretože ak ho nájdeš tak aj tak to bude asi len na dve veci....A teplotné ukazovateľe na palubovke riešené LCD displejom a nejakými kvázi bargrafmi tam je väčšinou normálna teplota zobrazovaná +- okolo polovice rozsahu ... takže ja si myslím , že vyrábaš alebo riešiš asi najskorej problém ktorý vôbec nieje. ozaj prečo vlastne to čidlo tak silno chceš nájsť?
renault2009
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.04.2014 15:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renault2009 »

Problem tam je pretože vag z nicoho noc nevihodi poruchane čidlo len ja si myslim že je ok ked ukazuje teplotu . A taktiež mi nejde zapnut ventilator pri zohriati tak to cidlo určite bude (ko) A taktiež mi vibruje motorom za tepla ked je studeny tak nic to nerobi . Nic insie tam ani zle nemože bit keby aspon konstruktery dali navod kde hledat ... :-\
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Skús poprezerať ten Renault club fórum.Prípadne sa zaregistruj aby si mohol niekde napísať dotaz, Ja tam už nechodím ale...Tam je tých informáci a hlavne relevantných oveľa viac.
http://forum.renaultclub.cz/viewforum.php?f=21
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných