Renault Megane III 1.5 dci motor G8 78 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patrik2864
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 26.01.2013 21:58
Zdieľať na Facebook

Renault Megane III 1.5 dci motor G8 78 kw

Príspevok od používateľa patrik2864 »

Zdravim potreboval bi som poradit ohladom jednej zavady trasie mi motorom na renault megane III 1.5 dci motor G8 78 KW. Menene cidlo teploty vstreky rozvody + vsetky filtre zatial nič nepomohlo čo sa tak prejavuje je slabší start ale chiti na prvý krat ako keby ho niečo dusilo a otačky idu pomaly hore čo som si tak všimol tak ked tuknem na plynovy predal na inom aute hned vybehnu otačky a tu musim chvilu stupit aby vyšli ak chapete. Rozmýšlal som či to nemože robit zavzdušnene čerpadlo ako keby išiel vzduch z filtra do čerpadla a potom hadze ž motorom :342a: pozeral som aj sanie aj vahu vzduchu vyzera bit čista ani kvapka oleja v nich ta :zga27: tak ja neviem čo to može robit aj ked sa mi zdalo že po výmene filtrov a rozvodou to troška menej trasie ale aj tak je to dost . prosím poradte mi treba urobit predstrek či je už ko čerpadlo alebo to robí pre tie bublinky ktore taka do čerpadla a preto odišlo ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Palivo a vzduch v ňom nikdy dobrotu robiť nebude,to treba nutne odstrániť a do tej doby ničím iným nenarábať.Na váhu môžeš pozerať koľko chceš,olej na nej nebude lebo je na vstupe vzduchu,to ale nič o jej stave nehovorí,ani vizuálne nemáš šancu.Vyhol si sa základnej veci,aká je história tejto závady,rozvody,alebo iný servisný úkon ? Prečo si menil vstreky ?
patrik2864
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 26.01.2013 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrik2864 »

menil som ich preto lebo 2 vstreky prepuštali vzduch z prepadou
aj som ju odpojil a vyhodilo mi poruchu tak vaha musi bit v poriadku a zaujimave je že silenbloky su v poriadku aj na pc nič neukazuje ziadne chybi to je zahada ale prečo taha vzduch ? a odkial ? ako tak sa pozeram na balonik tak vždy ma tam 5 cm v hadičke vzduchu tomu už nerozumiem daky zli spoj na hadičkách ? a neni nahodou zlý ten snimač na nom ? ked som ho odpojil žiadna chyba ako keby tam ani nebol na palivovom filtry . zavada na tom aute je ako som ho kupil a zda sa ze všetky veci su na nom v poriadku čo menim a to je ten problem takto skrachujem :b: ako tak rozmýšlam nerobi to nahodou ten vzduch a potom ho dava do prepadov ? a potom jebe celemu autu ?
patrik2864
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 26.01.2013 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrik2864 »

a ma nabehane 153 000 a v servise mi povedali že mi to robí spinava vaha .... sanie ,,, egr podla mna je to čistejšie ako v zlato :d :D
laguna72
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 20.05.2009 22:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laguna72 »

odhliadnuc od tých bublín nemohol by sa takto prejavovať upchatý katalyzátor? dá sa bez demontáže zistiť či je upchatý keď je hneď za turbom?
patrik2864
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 26.01.2013 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrik2864 »

takto bol som za kamošom a on mi vraví že to može robit aj predvstrek ale do dci sa moc nevyzna može to robit aj pridavne čerpadlo ale ja ho asi nemám niesom si isty a spominal niečo o snimače teploty paliva ktore asi tiež nemám ešte zistím aký druh čerpadla mám a dam vediet a zaujimave tie bublinky ako tak si ich všímam do čerpadla idu minimum velmy maličke ked ho vypnem tak vždy do baloniku najebe vzduchu odvzdušním ten balonik a zase po zohriati motoru a vypnuty . ale ked je studene ide pekne sa mi zda že aj lepšie štartuje ale ked sa zohreje tak mu šibe ale výkonovo ide velmi pekne aj ta spotreba je celkom ok takže si myslime že to može robit vadne spojky na filtry ale to neviem nafta odtial neviteka tak to je podla mna blbost a neviete mi povedat načo služi senzor na palivovom filtry ? a k tomu o katalizatore neviem ked tak mierne pridavam plyn tak z rýchlosti že donho tukam tak ako keby chcel zdochnut takže neviem ti povedat pozrem sa nan a dík za radu :2f93:
patrik2864
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 26.01.2013 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrik2864 »

podla mna bi sa to malo dat zistit jedine ked ho demontuješ a nebolo bi zle vyčistit potrubie výfuku. a egr nečisti len to vztoč na 4 na max čo to da mam to odskušane
:28b7:
patrik2864
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 26.01.2013 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrik2864 »

Tak je to staré ale učine .......
patrik2864
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 26.01.2013 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrik2864 »

Tak dnes som ho vypalil na maxime , katalizator a sanie čiste všetko v poriadku len mi trasie motorom a neviem čo robit . pridavne čerpadlo nemam ked aj odpojim senzory vihodia mi chybi vstrekovania tak potom bi to malo bit v poriadku je po vymene vstrekov silenbloky v poriadku ale prečo trasie ? aj ked je naštartovany motor tak pumpujem balonikom a ziadna zmena len dnes som si všimol ked pridam plin tak to stale vibruje len trošku menej ... len to trocha tašie štartuje podla mna chyba v palivovom systeme nebude .
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných