Renault Mégane II - odolnosť interiéru

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martin09
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 09.03.2007 15:47
Zdieľať na Facebook

Renault Mégane II - odolnosť interiéru

Príspevok od používateľa martin09 »

Zdravím,

uvažujem o kúpe Méganu II. Dokonca som bol jeden pozrieť mal najazdených do 150 000 km. Všetko by bolo fajn, len interér a hlavne volant vyzeral pre mňa v otrasnom stave. Volant mi pripadal odretý ako po 300 000 km. Uchyty na sverách boli tiež pekne ošúchané. Inak auto vyzeralo fajn, malo históriu, bol som v servise, vyzeralo fakt, že má tých 145 tisíc. Je to normálen, že volant sa takto ničí? Chlapík povedal, že v minulosti mal Scénic a tam to bolo ešte horšie. Vraj volant sa nederie keď je kožený (to by ešte bolo keby sa takto predral aj kožený). Je to pre tieto autá normálne? Dá sa s týmto volantom prípadne niečo robiť? Výmena je asi blbosť čo? Najmä kvôli airbagu.
dark17
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17.04.2010 08:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dark17 »

za pár euro si kúpiš koženú omotávku a je po probléme. Vyzerá to lepšie, veniec volantu je hrubší a je príjemnejší na uchopenie. Nie nejaký penový umelý materiál, čo predávajú niekde na pumpe, samozrejme. Na nete nájdeš....Madlá dverí sa dajú keď sú poškriabané nešetrným používaním za smiešnu sumu prelepiť napr. karbonovou fóliou.
matyi7
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 31.05.2013 22:46
Zdieľať na Facebook

megane II

Príspevok od používateľa matyi7 »

dobrý večer,
ja mám megane II r.v. 2006,havarované na pravom prednom strane.interiér,motor vo veĺmi dobrom stave,i ostatnéstrany majú nové lakovanie...už mám kúpené nové vozidlo,len preto nemám záujem o opravu...ponúknite cenu,určite sa nejak dohodneme...
s pozdravom A.Mátyás
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Myslím, že téma POSUDZOVANIE TECHNICKÉHO STAVU A NAJ. KM u vozidiel PODLA STUPŇA OPOTREBENIA VOLANTU si zaslúži celý jeden samostatný príspevok.

Dookola sa totiž stretávam so pseudoodborníkmi, ktorí (keďže tomu nerozumejú) sa zásadne pri posudzovaní autentičnosti naj. km jazdeniek fixujú práve na tieto markanty:

1. veniec volantu
2. kvaltpáka
3. vodičove sedadlo

Z mojich značne bohatých skúseností môžem zodpovedne povedať, že je to NEZMYSEL AKO ˇVODA V KOŠI!

V tejto fáze by som bol veľmi rád, aby mi nejaký admin alebo trebárs notorický fotkopridávač Cherro napísali stručný, pre mňa (PC amatéra) pochopiteľný návod ako pridať do témy fotografiu/fie. Iba tak bude mať moje vysvetľovanie význam.

Potom budem pokračovať v úplne novej téme, ktorá podrobne túto problematiku rozpitvá.

Kujem
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Lenze to by si musel nejako garantovat, ze tie najazdene km, ktore budu priradene k jednotlivym fotkam budu pravdive, co je tiez nezmysel.

Neviem preco by sa nedalo vysvetlit, preco by sa nedalo orientovat podla tychto troch kriterii. Myslim ze pre skuseneho cloveka, ktory najazdil stovky tisic km v roznych autach (aj novych) a vie ako sa tieto veci zvyknu opotrebovat je to naopak velmi presny ukazovatel.

Samozrejme treba ratat s tym, ze niekto jazdil s potahom na sedadle (co ale v pripade koze nebyba zvykom) alebo mal ochranu volantu. Ale ked je raz zodraty, tak nie je o com, darmo tam svieti 98.000 na tachometri...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Tiež si myslím,že podľa tých troch kritérií sa nemôže posudzovať počet naj.km...
...Niekto má agresívny pot a to sa odrazí na volante a páke,alebo nie každý drží volant oboma rukami počas jazdy celý čas,niekto sa vždy dotýka nohami pedálov-niekto nie,niekto jazdí viac po meste-tým pádom viac všetko používa a zákonite aj derie vrátane sedadčky atd,atd...
...Ja si radšej pozorne pozriem aj motor,pretože je veľký rozdiel či má auto 150 tis.km alebo 300 a viac na trubkách klímy,hadiciach,vyrovnávacej nádržke chladiacej kvapaliny,na nádržke brzdovej kvapaliny atd,atd...
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

misoV50:

Ja si na rozdiel od inych informacie overujem. A ked napisem "z vlastnej skusenosti", tak je to autenticke. Cize garantovane.
Preto bude uplne stacit, ked napisem pocet km a pridam foto s komentarom, resp. iba komentar.
Ja nemam zapotreby za kazdu cenu sem pustit nejaky dryst, alebo X-krat prekopirovanu informaciu o ktorej povodnosti nemam ani sajnu (ako to robi dost vela z vas), aby to potom niekto spochybnoval. To radsej nenapisem nic.

Radsej mi porad ako pridam do temy foto a potom budes oci púliť aj ty.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

...ani som sa nemusel namahat a jedno z voditok, preco urcovanie tech. stavu/poctu km podla volant-paka-pedale-sedadlo je CISTY NEZMYSEL je na svete: http://forum.autobazar.eu/vw-touareg-vy ... 53507.html
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Plný súhlas s markoimportauto.
Konečne podľa toho čo som doteraz od neho na tomto fóre čítal, tak sa vždy jednalo o fundované odpovede k veci, z ktorých som sa často poučil, žiadne múdre krčmové príspevky, ktoré si niektorí tuná nedokážu odpustiť.

Dovolím si pridať k tejto téme moju osobnú skúsenosť.
Mám 5 ročného VW Touran so 180 tis.km.
Na mnohých Touranoch som videl na pohľad veľmi opotrebovaný volant aj prepínač svetiel.
Na mojom aute sú tieto dve veci ako nové a to nerobím žiadne ochranné ani preventívne opatrenia, ani nemám automatické denné svietenie, dokonca ako technik mám často špinavé ruky a sa mi sem-tam stane že nastúpim tak do auta.

To naozaj vždy a na každom aute a značke záleží skôr na osobe za volantom.
Ale na tej konečne záleží aj pri opotrebení podvozku, prevodovky a motora, viac-menej nezávisle od najazdených km.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

wolz - to bude tym, ze vacsina tych touranov mala 180km po dvoch rokoch zivota..


ad tema - ano, zniceny volant = zle zabochadzanie s autom, alebo vela km.
= nekupovat.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

akože to by vyzralo, keby aj koženný volant bol opotrebovaný? jasné, že aj koženný volant môže byť totálne ošuchaný. ty si ešte nevidel ošuchanu kožu?
A výmena volantu podla teba nieje možná kvoli airbagu? čo je to za blbosť, však to ti spravi av hocijakom servise, že ti prehodia airbag do druhého rovnakého voalntu,
..
Hlavne u meganu II by si sa mal zamerať na kontrolu iných vecí, lebo volant bude to posledné, čo ťa bude po kupe trápiť...to mi ver..
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

renault pouzival dost netrvacnu kozu na volanty, dost skoro sa zacne olupovat. Moj volant na cliu II 2004 vyzeral po 6tich rokoch tak ze sa mi v rukach mrvil, aj ked som ho obcas osetril.
Idealne je to nechat precalunit.

Nesudil by som auto podla stavu volantu, u megana urcite nie.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

petyy napísal:akože to by vyzralo, keby aj koženný volant bol opotrebovaný? jasné, že aj koženný volant môže byť totálne ošuchaný. ty si ešte nevidel ošuchanu kožu?.

Fiat Marea, daleko cez 350tkm. km dokladovane, 1. majitel. Kozeny volant leskly ako zrkadlo, ale nezodrany a neposkodeny.

Rozjebany volant = zly material, zle auto, zly vodic.. Cokolvek z toho = potencialny pruser. NEBRAT
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní