Renault Megane II - kvalitné stierače

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalitné stierače na Mégane 2

Príspevok od používateľa pedro727 »

ja už roky kupujem len bosch,zatiaľ som na lepšie nenatrafil,dokonca ani origo nie sú tak dobré. priemerne mi vydržia 5-6 rokov.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalitné stierače na Mégane 2

Príspevok od používateľa pepo64 »

Pre Boha to kam chodíte na tie ceny, čo sú tie stierače pozlátené či čo?Minimálne 2x ročne býva akcia na autodiely v Lidli, stierače Ultimate speed 5-7€ podotýkam za dva kusy, raz za rok ich vymením aj keď sú ešte dobré, a zatiaľ stále spokojnosť.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalitné stierače na Mégane 2

Príspevok od používateľa miroslav114 »

48 stoja v renaulte. V predajni v NZ. A je mi to pohodlnejšie kupovať cez kamoša ,a niesu predražené tie diely a či má za to body neh má doprajem mu ale viem keď sa niečo posere že sa to dá vrátiť alebo keď nesedí vymeniť bez problémov . Napr Autodoc alebo autodiely24 čo je kvázi lacné tak keď je problém tak sa môžeš posrat a nevyreklamujes nevymenila . A podobne stierače som ešte u neho nepozeral nakoľko som ich riešil v autorizaku
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalitné stierače na Mégane 2

Príspevok od používateľa seven549 »

najviac tie stierace znici slnko.posledne roky je leto stale horucejsie.uz som raz skusal v lete stare v zime tie co tahali jednu zimu a slo to.utierali ako nove.ale mozno treba skusit nejaku chemiu na tie stierace.zevraj glycerinovy olej navrati pruznost.ale su aj ine moznosti.
3dfxman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 23.01.2017 09:57
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalitné stierače na Mégane 2

Príspevok od používateľa 3dfxman »

Jednoduché riešenie, treba pravidelnú údržbu robiť. Ja umyjem okno dvakrát, raz na nečisto, druhý krát už s prípravkom na čistenie skiel (pohyb utierky na špinavom skle len jedným ťahom, potom zobrať novú a pohyby len horizontálne a vertikálne, nie krúživé pohyby!). Potom aplikujem buď to mokrý vosk alebo klasický čo sa používa na leštenie karosérie. Treba to aspoň dvakrát vyleštiť do sucha, jemne vlhkou utierkou s mikrovlákien (tu už treba krúživým pohybom, ale netlačiť!). Tak idú na rad stierače. Zoberiem 95% alkohol (lieh) a destilovanú vodu. V pomere 1:1 ich zmiešam a utierkou s mikrovlákien čistím dovtedy, kým čierna špina už nezostáva na utierke po prejdení gumky stierača. Zoberiem čistú utierku, navlhčím vodou a raz prejdem, že by som zmyl zostatok alkoholu na gumke. V poslednom rade, aplikujem buď na utierku alebo gumku stierača obnovovač gumených tesnení (akýkoľvek prípravok, ktorý sa používa riadne pre obnovu gumeného tesnenia motorov) a vtieram/v masírujem to na gumku. Počkám pár min. a jemne utierkou odstránim zvyšky obnovovača. Výsledok: nič nevŕzga, žiadne šmuhy, pri vysokej rýchlosti mám "tekuté stierače" a životnosť pri celogumenných stieračov aj 8 rokov. Osobne by som tie stierače nevyhadzoval, keď ich máš originál za takú sumu... Dal by som im ešte šancu :2f93:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalitné stierače na Mégane 2

Príspevok od používateľa oco13 »

3dfxman - sánka dolu šefe. :300f: Ja sa pokúšam spomenúť si či som za svoj život vobec niekedy kupoval stierače :4090: Tuším raz gumičky, ale to bolo ešte za Kčs - teda dosť davno.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalitné stierače na Mégane 2

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tolké sranie okolo stieračov nestojí za tých 12€ čo stoja nové
Ja neviem kolko mi zhruba vydržia, možno aj dva roky - nesledujem to, nové sú skrátka nové, neskáču, pekne utierajú bez lízania...

Viem že som posledne v miestnych autodieloch kúpil nejaké značkové balené, ked sa zodrali šiel som kúpiť znovu a už tam mal stojan so šmejdami za cenu značkových a presviedčal že to je to isté čo sa kvality týka. Behom pár mesiacov v zime praskol ten plastový adaptér ako som chcel očistiť v zime ráno sklo.
Potom som v blbom Tescu kúpil Bosche, ale fungujú stále a teraz viem že si ich radšej budem objednávať sám cez eshop ako obehávať obchody, kde mi za cenu značkových budú ponúkať sračkové
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalitné stierače na Mégane 2

Príspevok od používateľa wilz »

Teda žasnem nad niektorými príspevkami, ale 3dfxman ten mi vyrazil dych, ako na to ide, to by mi teda nenapadlo.
Ja mám na 14 ročnom aute druhé stierače (obidva originál VW) a zatiaľ nevidím dôvod ich meniť, stierajú bezvadne.
Ale priznávam teda, že sa snažím riadiť obyčajným sedliackym rozumom, ktorý mi velí, aby stierače nešli nikdy nasucho, ani na polosucho, t.j. napríklad keď je na dlhšie zaparkovanom aute špinavé sklo, tak posuniem ručne oba stierače nad pôvodnú pozíciu, oblejem sklo vodou z fľaše a pustím na 2-3 kyvy stierače, potom utriem mokrou handričkou brit stierača.
Rovnako pri jazde nikdy nepúšťam stierače hneď po prvých kvapkách dažďa, ale až keď je sklo mokré.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane II - kvalitné stierače

Príspevok od používateľa lorak777 »

ivko, moc sa do toho vkladas...dobre radis, ale pripada mi to ako mhlavaty pisava,ze hadzes hrach na stenu...3dfxman co napisal, tak klobuk dolu, ze sa serinka tak so stieracmi...bosch mi vychadzaju ako najlepsie, co mavam, ale na bezne auta menim 1-2x do roka obycajne stierace, necakam, kedy budu lizaky, smuhy a okna- za tu cenu mi to nestoji, aby som sa v lejaku musel plazit po ceste...inak stierace ma vobec pri aute nezaujimaju, dokonca ich bezne dam dolu z ramienok na parkovisku obchodaku a kupim hned nove...

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných